LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Revival Plus (Olmesartan medoxomil + Hydrochlorothiazide)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Revival Plus (Rp) tabletki powlekane 20 mg + 12,5 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
23,40
Cena
100% (zł):
23,40
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Revival Plus

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Menarini International Operations Luxembourg S.A.

Co zawiera lek Revival Plus?

Lek Revival Plus występuje w postaci tabletek w jednej dawce i jest dostępny na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 20 mg medoksomilu olmesartanu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu. Lek zawiera laktozę - pacjenci, u których stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, powinni skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Jak działa lek Revival Plus?

Lek Revival Plus zawiera dwie substancje czynne: olmesartan i hydrochlorotiazyd. Olmesartan należy do grupy leków zwanych antagonistami receptora angiotensyny II; działa rozkurczająco na naczynia krwionośne, co powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Hydrochlorotiazyd jest tiazydowym lekiem moczopędnym, który poprzez zwiększenie objętości wydalanego moczu powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego.

Kiedy stosować lek Revival Plus?

Lek Revival Plus jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego u pacjentów, u których ciśnienie nie jest wystarczająco kontrolowane podczas stosowania tylko medoksomilu olmesartanu.

Jak stosować lek Revival Plus?

Lekarz określa dawkowanie leku Revival Plus i długość leczenia. Nie należy przerywać leczenia bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować codziennie o tej samej porze, na przykład w porze śniadania. Może być przyjmowany podczas posiłku lub niezależnie od posiłków. Tabletki należy połykać, popijając wodą.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Revival Plus?

W razie pominięcia dawki leku należy przyjąć kolejną dawkę następnego dnia o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Revival Plus nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (medoksomil olmesartanu lub hydrochlorotiazyd), inny lek z grupy sulfonamidów lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek nie może być stosowany, jeśli u pacjenta występuje: ciężka niewydolność nerek; ciężkie zaburzenie czynności wątroby lub niedrożność dróg żółciowych; niskie stężenie potasu, niskie stężenie sodu, duże stężenie wapnia we krwi lub duże stężenie kwasu moczowego (z objawami dny moczanowej lub kamicy nerkowej), nie poddające się leczeniu. Leku Revival Plus nie wolno stosować po trzecim miesiącu ciąży.
Lek Revival Plus nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Revival Plus?

Przed wprowadzeniem leczenia lekiem Revival Plus konieczny jest wywiad z pacjentem oraz analiza przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Lekarz podejmie decyzję o leczeniu i przedstawi zasady kontroli leczenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy omówić je z lekarzem. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Podczas leczenia lekarz może zalecić regularną kontrolę czynności nerek, ciśnienia tętniczego oraz stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi. Należy ochraniać skórę przed światłem słonecznym i promieniowaniem UV w trakcie leczenia. Należy zachować ostrożność pijąc alkohol podczas przyjmowania leku Revival Plus.

Jak stosować lek Revival Plus z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Revival Plus w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania leku Revival Plus we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go stosować po trzecim miesiącu ciąży, ponieważ stosowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia tym lekiem, powinna jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Nie zaleca się stosowania leku Revival Plus podczas karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Revival Plus?

Działania niepożądane związane z leczeniem lekiem Revival Plus są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku Revival Plus i natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala w razie pojawienia się jakiegokolwiek z następujących objawów ciężkiej reakcji alergicznej: obrzęk twarzy, jamy ustnej i (lub) krtani, swędzenie, wysypka na skórze, problemy z połykaniem lub oddychaniem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Revival Plus?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy lek Revival Plus wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas leczenia lekiem Revival Plus może wystąpić uczucie senności lub zawroty głowy - nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn do czasu ustąpienia objawów.

Jak przechowywać lek Revival Plus?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Lek nie wymaga szczególnych warunków przechowywania.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Revival Plus - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem