LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Revolade (Eltrombopag)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Revolade (Rpz) tabletki powlekane 25 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Revolade (Rpz) tabletki powlekane 50 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Revolade

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Novartis Europharm Ltd.

Co zawiera lek Revolade?

Lek Revolade występuje w postaci tabletek w dwóch dawkach. Lek jest dostępny na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera eltrombopag z olaminą w ilości odpowiadającej 25 mg lub 50 mg eltrombopagu.

Jak działa lek Revolade?

Eltrombopag wiąże się z receptorami trombopoetyny, powodując zwiększenia wytwarzania płytek krwi w organizmie.

Kiedy stosować lek Revolade?

Lek Revolade jest stosowany w leczeniu następujących chorób:
- pierwotnej małopłytkowości immunologicznej (ITP) u pacjentów dorosłych, dzieci i młodzieży w wieku od 1 roku, u których leczenie za pomocą takich leków, jak kortykosteroidy lub immunoglobuliny, okazało się nieskuteczne. Lek stosuje się u dzieci i młodzieży, u których choroba występuje od co najmniej 6 miesięcy;
- małopłytkowości u osób dorosłych z przewlekłym wirusowym zapaleniem wątroby typu C - lek Revolade stosuje się, gdy małopłytkowość jest zbyt ciężka, aby prowadzić terapię opartą na interferonie;
- nabytej ciężkiej postaci niedokrwistości aplastycznej (SAA) u dorosłych pacjentów, u których choroba nie jest kontrolowana za pomocą leczenia immunosupresyjnego i którzy nie mogą być poddani przeszczepowi krwiotwórczych komórek macierzystych.

Jak stosować lek Revolade?

Dawkowanie leku Revolade dla każdego wskazania ustala lekarz w zależności od wieku pacjenta. Dawka musi zapewnić utrzymanie odpowiedniego stężenia płytek krwi. Lek należy przyjmować tak długo jak zaleci to lekarz. Nie wolno samodzielnie przerywać stosowania leku. Jeśli lekarz zaleci przerwanie leczenia, liczba płytek krwi u pacjenta będzie kontrolowana co tydzień przez 4 tygodnie.

Sposób podawania

Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Revolade?

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć kolejną dawkę o zwykłej porze. Nie wolno przyjmować więcej niż jedną dawkę leku na dobę.

Kiedy lek Revolade nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (eltrombopag) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Revolade nie jest zalecany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 1 roku z małopłytkowością immunologiczną.
Lek Revolade nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat z małą liczbą płytek krwi spowodowaną wirusowym zapaleniem wątroby typu C lub ciężką postacią niedokrwistości aplastycznej.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Revolade?

Leczenie lekiem Revolade jest leczeniem specjalistycznym, które rozpoczyna i nadzoruje lekarz z doświadczeniem w leczeniu chorób krwi lub przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C oraz jego powikłań. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu leczenia lekiem Revolade lekarz dokładnie omówi z pacjentem zasady prowadzenia takiej terapii. Przed rozpoczęciem stosowania leku i regularnie w trakcie leczenia będą przeprowadzane u pacjenta badania krwi w celu oceny komórek krwi (w tym płytek krwi) oraz czynności wątroby. Należy porozmawiać z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z leczeniem.

Jak stosować lek Revolade z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
W ciągu 4 godzin przed przyjęciem leku Revolade oraz w ciągu 2 godzin po przyjęciu leku Revolade nie wolno spożywać następujących produktów: leków zobojętniających kwas żołądkowy stosowanych w leczeniu niestrawności i zgagi, leków i suplementów witaminowo-mineralnych zawierających żelazo, wapń, magnez, glin, selen, cynk.

Jak stosować lek Revolade z jedzeniem i piciem?

W ciągu 4 godzin przed przyjęciem leku Revolade oraz w ciągu 2 godzin po przyjęciu leku Revolade nie wolno spożywać produktów mlecznych (takich jak ser, masło, jogurt, lody), mleka lub napojów zawierających mleko, jogurtów lub śmietanki.

Czy można stosować lek Revolade w ciąży i okresie karmienia piersią?

Przed rozpoczęcie stosowania leku Revolade powinny skontaktować się z lekarzem pacjentki, które są w ciąży, przypuszczają że mogą być w ciąży, planują mieć dziecko, karmią piersią lub planują karmienie piersią, aby omówić ryzyko związane ze stosowaniem tego leku. Kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować odpowiednią metodę antykoncepcji podczas przyjmowania leku Revolade w celu zapobiegania ciąży. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku, powinna zgłosić to lekarzowi.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Revolade?

Działania niepożądane występujące podczas stosowania leku Revolade zawiera ulotka dołączona do opakowania. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy jak najszybciej zgłosić się po pomoc medyczną, jeśli podczas przyjmowania leku wystąpią następujące objawy: obrzęk, ból, uczucie gorąca, zaczerwienienie lub bolesność uciskowa jednej nogi, nagłe skrócenie oddechu, szczególnie z ostrym bólem w klatce piersiowej lub przyspieszeniem oddechu, ból brzucha, powiększenie brzucha, krew w stolcu (mogą to być objawy zakrzepu); zażółcenie skóry lub oczu, nieprawidłowo ciemne zabarwienie moczu (mogą być objawami uszkodzenia wątroby).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Revolade?

W razie przyjęcia większej dawki leku niż zalecona przez lekarza należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Revolade wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Revolade może powodować zawroty głowy oraz inne działania niepożądane zmniejszające koncentrację - pacjent nie powinien prowadzić pojazdu ani obsługiwać maszyn, chyba że jest pewny, że te objawy u niego nie występują.

Jak przechowywać lek Revolade?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie ma specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania tego leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Revolade - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem