LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Roxiper (Rosuvastatin + Perindopril + Indapamide)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Roxiper (Rp) tabletki powlekane 10 mg + 4 mg + 1,25 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
27,80
Cena
100% (zł):
27,80
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Roxiper (Rp) tabletki powlekane 10 mg + 8 mg + 2,5 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
36,30
Cena
100% (zł):
36,30
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Roxiper (Rp) tabletki powlekane 20 mg + 4 mg + 1,25 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
29,50
Cena
100% (zł):
29,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Roxiper (Rp) tabletki powlekane 20 mg + 8 mg + 2,5 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
35,00
Cena
100% (zł):
35,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Roxiper

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Krka d.d., Novo mesto

Co zawiera Roxiper?

Lek Roxiper występuje w postaci tabletek w czterech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.

 • Roxiper 10 mg + 4 mg + 1,25 mg
  1 tabletka powlekana zawiera 10 mg rozuwastatyny (w postaci rozuwastatyny wapniowej), 4 mg peryndoprylu z tert-butyloaminą i 1,25 mg indapamidu.
 • Roxiper 10 mg + 8 mg + 2,5 mg
  1 tabletka powlekana zawiera 10 mg rozuwastatyny (w postaci rozuwastatyny wapniowej), 8 mg peryndoprylu z tert-butyloaminą i 2,5 mg indapamidu.
 • Roxiper 20 mg + 4 mg + 1,25 mg
  1 tabletka powlekana zawiera 20 mg rozuwastatyny (w postaci rozuwastatyny wapniowej), 4 mg peryndoprylu z tert-butyloaminą i 1,25 mg indapamidu.
 • Roxiper 20 mg + 8 mg + 2,5 mg
  1 tabletka powlekana zawiera 20 mg rozuwastatyny (w postaci rozuwastatyny wapniowej), 8 mg peryndoprylu z tert-butyloaminą i 2,5 mg indapamidu.

Jak działa Roxiper?

Lek Roxiper zawiera trzy substancje czynne: rozuwastatynę, peryndopryl i indapamid. Rozuwastatyna należy do grupy leków zwanych statynami - pomaga kontrolować wysoki poziom cholesterolu. Peryndopryl jest inhibitorem ACE, a indapamid jest lekiem moczopędnym - pomagają one kontrolować nadciśnienie krwi.

Kiedy stosować Roxiper?

Lek Roxiper jest przepisywany w leczeniu nadciśnienia tętniczego i jednoczesnego wysokiego poziomu cholesterolu.
Pacjenci, którzy już przyjmują rozuwastatynę, peryndopryl i indapamid w oddzielnych tabletkach w ustalonych dawkach, zamiast tego mogą przyjmować 1 tabletkę leku Roxiper, która zawiera wszystkie trzy składniki w takich samych dawkach.

Jak stosować Roxiper?

Dawkowanie leku Roxiper, sposób podawania i czas stosowania ustala lekarz. Nie należy przerywać stosowania leku Roxiper bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Zaleca się przyjmowanie leku Rixiper rano, przed posiłkiem. Tabletkę należy połknąć, popijając szklanką wody.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Roxiper?

Skuteczność leczenia nadciśnienia zależy od regularnego przyjmowania leków, dlatego tak ważne jest codzienne przyjmowanie leku Roxiper. W razie pominięcia dawki leku Roxiper należy przyjąć następną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Roxiper nie może być stosowany?

Leku Roxiper nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (rozuwastatynę, peryndopryl lub indapamid) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem na jakikolwiek inny inhibitor ACE lub inny lek z grupy sulfonamidów. Leku nie należy stosować, jeśli podczas wcześniejszego przyjmowania inhibitorów ACE (do których należy peryndopryl) u pacjenta wystąpiły takie objawy jak: świszczący oddech, obrzęk twarzy lub języka, intensywny świąd lub ciężkie wysypki skórne, lub jeśli te objawy występowały również u kogoś z rodziny pacjenta w jakichkolwiek innych okolicznościach. Lek Roxiper nie jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Roxiper?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Roxiper lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad, przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku i zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz czy należy poddać pacjenta szczególnie dokładnej obserwacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku. Jeśli w dowolnym momencie leczenia wystąpi obrzęk twarzy, warg, ust, języka lub gardła, który może powodować trudności w połykaniu lub oddychaniu (obrzęk naczynioruchowy), należy natychmiast przerwać leczenie i skontaktować się z lekarzem. Należy przerwać stosowanie leku Roxiper i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek nietypowe bóle mięśni, które trwają dłużej niż można się było spodziewać. Podczas leczenia lekarz może zalecić regularną kontrolę czynności nerek, ciśnienia tętniczego, stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi oraz wykonywanie prób wątrobowych w regularnych odstępach czasu. O przyjmowaniu leku Roxiper należy poinformować lekarza lub personel medyczny w następujących sytuacjach: planowane znieczulenie lub operacja; planowana dializa lub afereza cholesterolu LDL; planowane leczenie odczulające na jad os i pszczół; planowane badanie diagnostyczne obejmujące podanie środka kontrastowego zawierającego jod. Sportowcy powinni być świadomi, że substancja indapamid zawarta w leku może dawać dodatni wynik testów antydopingowych.

Jak stosować Roxiper z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Roxiper w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie wolno stosować leku Roxiper, jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku Roxiper, należy natychmiast przerwać stosowanie leku i poinformować o tym lekarza. Kobiety w wieku rozrodczym podczas przyjmowania leku Roxiper, powinny stosować skuteczne metody zapobiegania ciąży.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Roxiper?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Roxiper, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku Roxiper i skontaktować się z lekarzem w razie wystąpienia następujących objawów: trudności w oddychaniu z obrzękiem lub bez obrzęku twarzy, ust, języka i (lub) gardła; obrzęk twarzy, ust, języka i (lub) gardła, który może powodować trudności z połykaniem; ciężkie zawroty głowy lub omdlenie; nienaturalnie szybka lub nieregularna czynność serca; silny świąd skóry z wykwitami grudkowymi.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Roxiper?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do oddziału ratunkowego najbliższego szpitala. Najbardziej prawdopodobnym objawem przedawkowania leku Roxiper jest niskie ciśnienie tętnicze krwi.

Czy Roxiper wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Roxiper nie wpływa na czujność, ale podczas jego stosowania mogą wystąpić zawroty głowy lub osłabienie spowodowane niskim ciśnieniem krwi - jeśli wystąpią takie objawy, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać Roxiper?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Roxiper - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem