LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Rozlytrek (Entrectinib)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Rozlytrek (Rpz) kapsułki twarde 100 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Rozlytrek (Rpz) kapsułki twarde 200 mg 90 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Rozlytrek

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Roche Registration GmbH

Co zawiera lek Rozlytrek?

Lek Rozlytrek to kapsułki w dwóch dawkach, które są dostępne na receptę.
1 kapsułka twarda zawiera 100 mg lub 200 mg entrektynibu. Lek zawiera laktozę - jeśli pacjent ma nietolerancję pewnych cukrów, powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku. Kapsułki 200 mg zawierają żółcień pomarańczową, która może powodować reakcje alergiczne.

Jak działa lek Rozlytrek?

Entrektynib jest lekiem przeciwnowotworowym należącym do grupy leków nazywanych inhibitorami kinaz białkowych.

Kiedy stosować lek Rozlytrek?

Lek Rozlytrek jest stosowany w leczeniu:
- osób dorosłych oraz młodzieży w wieku 12 lat i starszej z guzami litymi (nowotworami) w różnych częściach ciała, które są wywołane obecnością zmiany w genie neurotroficznej receptorowej kinazy tyrozynowej (NTRK);
- osób dorosłych z rakiem płuca nazywanym niedrobnokomórkowym rakiem płuca, który jest wywołany zmianą w genie ROS1.

Jak stosować lek Rozlytrek?

Dawkowanie oraz długość leczenia określa lekarz. Nie należy przerywać przyjmowania leku bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Lek można przyjmować z pokarmem lub bez pokarmu. Każdą kapsułkę należy połykać w całości. Nie należy otwierać ani rozpuszczać kapsułek, ponieważ ich zawartość jest bardzo gorzka. Jeśli bezpośrednio po przyjęciu dawki leku wystąpią wymioty, należy przyjąć jeszcze jedną dawkę leku.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Rozlytrek?

Jeśli do przyjęcia następnej dawki pozostało więcej niż 12 godzin, należy przyjąć pominiętą dawkę jak najszybciej. Jeśli do przyjęcia następnej dawki pozostało mniej niż 12 godzin, należy pominąć opuszczoną dawkę i przyjąć następną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dwóch dawek leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Rozlytrek nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (entrektynib) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Rozlytrek nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Rozlytrek?

Terapię lekiem Rozlytrek będzie prowadził i nadzorował lekarz z doświadczeniem w stosowaniu leków przeciwnowotworowych. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu leczenia lekarz dokładnie omówi z pacjentem zasady prowadzenia takiej terapii. Należy porozmawiać z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z leczeniem.

Jak stosować lek Rozlytrek z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Rozlytrek z jedzeniem i piciem?

Podczas leczenia lekiem Rozlytrek nie należy pić soku grejpfrutowego ani jeść grejpfrutów lub gorzkich pomarańczy, ponieważ może to zwiększyć ilość leku we krwi do szkodliwego poziomu.

Czy można stosować lek Rozlytrek w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie należy przyjmować leku Rozlytrek jeśli pacjentka jest w ciąży, ponieważ może on mieć szkodliwy wpływ na dziecko. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas przyjmowania tego leku lub w ciągu 5 tygodni od zażycia ostatniej dawki, powinna natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi. Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować wysoce skuteczną metodę antykoncepcji podczas leczenia i przez co najmniej 5 tygodni po zakończeniu leczenia. Jeśli partnerka pacjenta jest w wieku rozrodczym, pacjent musi stosować wysoce skuteczną metodę antykoncepcji podczas leczenia i przez 3 miesiące po zakończeniu leczenia. Lekarz omówi odpowiednie metody antykoncepcji do stosowania przez pacjentkę w wieku rozrodczym oraz przez pacjenta i jego partnerkę. Nie należy karmić piersią podczas przyjmowania leku Rozlytrek.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Rozlytrek?

Podczas leczenia lekiem Rozlytrek mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu, które są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstsze działania niepożądane to: zmęczenie, zaparcia, zaburzenia smaku, obrzęk, zawroty głowy, biegunka, nudności, nieprzyjemne i nieprawidłowe odczuwanie dotyku, trudności z oddychaniem, niedokrwistość, zwiększenie masy ciała, wzrost stężenia kreatyniny we krwi który może świadczyć o chorobie nerek, ból, trudności z myśleniem, uczeniem się i zapamiętywaniem, wymioty, kaszel i gorączka. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, jeśli po przyjęciu leku pojawi się jakikolwiek z następujących objawów: kaszel, skrócenie oddechu i obrzęk nóg lub rąk (są to objawy wskazujące na problemy z sercem); uczucie splątania, zmiany nastroju, zaburzenia pamięci lub halucynacje; zawroty głowy, uczucie pustki w głowie lub nieregularne albo przyspieszone bicie serca (mogą to być objawy zaburzeń rytmu serca); bóle stawów, bóle kości, zniekształcenia lub zmiany ruchomości; problemy z nerkami lub zapalenie stawów.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Rozlytrek?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy natychmiast zgłosić się do lekarza lub udać się do najbliższego szpitala.

Czy lek Rozlytrek wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Rozlytrek może powodować następujące działania niepożądane: nieostre widzenie, zawroty głowy, utratę świadomości, uczucie zmęczenia, zmiany stanu psychicznego, splątanie lub halucynacje - nie należy prowadzić pojazdów, jeździć rowerem ani obsługiwać maszyn do czasu ustąpienia takich objawów.

Jak przechowywać lek Rozlytrek?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu oraz w szczelnie zamkniętej butelce, w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Rozlytrek - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Rozlytrek - powiązane artykuły

Niedziela, 22 października 2023

Nowa lista refundacyjna od 1 listopada 2023 - nowości w programach lekowych i w chemioterapii Nowa lista refundacyjna od 1 listopada 2023 r. – informacje ogólne Nowa lista...

Więcej »
Piątek, 16 grudnia 2022

Nowości refundacyjne w programach lekowych od 1 stycznia 2023 Lista refundacyjna na dzień 1 stycznia 2023 r. – informacje ogólne Lista refundacyjna na dzień 1 stycznia 2023...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem