LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Rxulti (Brexpiprazole)

Lek jest refundowany. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Rxulti (Rp) tabletki powlekane 1 mg 28 szt.
Refundacja
B
Opłata
pacjenta (zł):
0,00
Cena
100% (zł):
312,90
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Rxulti (Rp) tabletki powlekane 2 mg 28 szt.
Refundacja
B
Opłata
pacjenta (zł):
0,00
Cena
100% (zł):
312,90
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Rxulti (Rp) tabletki powlekane 3 mg 28 szt.
Refundacja
B
Opłata
pacjenta (zł):
0,00
Cena
100% (zł):
312,90
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Rxulti (Rp) tabletki powlekane 4 mg 28 szt.
Refundacja
B
Opłata
pacjenta (zł):
0,00
Cena
100% (zł):
312,90
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Rxulti

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Otsuka Pharmaceutical Netherlands B.V.

Co zawiera lek Rxulti?

Lek Rxulti występuje w postaci tabletek (4 dawki) i jest dostępny na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 1 mg, 2 mg, 3 mg lub 4 mg brekspiprazolu. Lek zawiera laktozę, dlatego pacjenci z nietolerancją niektórych cukrów powinni omówić to z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa lek Rxulti?

Substancją czynną leku jest brekspiprazol, który należy do grupy leków nazywanych lekami przeciwpsychotycznymi. Jego działanie polega na blokowaniu receptorów w mózgu, do których przyłączają się neuroprzekaźniki, w tym dopamina, serotonina i noradrenalina. Poprzez blokowanie tych receptorów brekspiprazol pomaga normalizować aktywność mózgu i złagodzić objawy schizofrenii.

Kiedy stosować lek Rxulti?

Lek Rxulti jest stosowany w leczeniu schizofrenii u osób dorosłych.

Jak stosować lek Rxulti?

Lekarz przedstawi schemat dawkowania leku Rxulti. Leczenie rozpoczyna się od małej dawki i stopniowo zwiększa w ciągu kolejnych 8 dni. Nie należy przerywać stosowania leku bez porozumienia z lekarzem, ponieważ może to spowodować nawrót objawów choroby.

Sposób podawania

Lek można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłku.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Rxulti?

Lek należy przyjmować regularnie. W razie pominięcia jednej dawki leku należy ją przyjąć jak najszybciej po przypomnieniu sobie o tym. Jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy pominąć zapomnianą dawkę i kontynuować przyjmowanie leku jak zazwyczaj. W razie pominięcia dwóch lub więcej dawek leku, należy porozumieć się z lekarzem, który ustali jak będzie kontynuowane stosowanie leku. Nie należy przyjmować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Rxulti nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (brekspiprazol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Rxulti nie należy podawać dzieciom i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Rxulti?

Przed rozpoczęciem terapii z zastosowaniem leku Rxulti lekarz przeprowadzi wywiad oraz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku. Podczas leczenia poprawa stanu pacjenta może wystąpić dopiero po kilku dniach lub nawet po kilku tygodniach - w tym okresie pacjent będzie uważnie obserwowany. Jeśli w trakcie stosowania leku pacjent ma myśli o samookaleczeniu lub o samobójstwie, powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać do szpitala. Podczas przyjmowania leku Rxulti należy unikać przegrzewania ciała i odwodnienia; należy unikać nadmiernej aktywności fizycznej i pić dużo wody. U pacjentów z chorobami nerek lub wątroby lekarz odpowiednio dostosuje dawkę leku Rxulti. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli w trakcie leczenia pojawią się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania tego leku. Podczas przyjmowania leku Rxulti należy unikać picia alkoholu.

Jak stosować lek Rxulti z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
U pacjentów przyjmujących niektóre inne leki może być konieczna modyfikacja dawki leku Rxulti przez lekarza.

Czy można stosować lek Rxulti w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmuje decyzję, czy możliwe jest zastosowanie leku Rxulti u pacjentki, która jest w ciąży lub karmi piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Rxulti?

Podczas stosowania leku Rxulti mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu, które są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęściej występującymi działaniami niepożądanymi tego leku są: akatyzja (odczucie wewnętrznego niepokoju i przymus wykonywania ciągłych ruchów), zawroty głowy, uczucie senności, biegunka, nudności, ból w nadbrzuszu, ból pleców, ból ramion lub nóg, zwiększenie masy ciała. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską, jeżeli podczas leczenia wystąpią: jednocześnie gorączka, pocenie się, sztywność mięśni i senność (mogą to być objawy stanu nazywanego złośliwym zespołem neuroleptycznym); zaburzenia rytmu serca, nieprawidłowy zapis pracy serca w badaniu EKG, wydłużenie odstępu QT w EKG; obrzęk, ból i zaczerwienienie nóg (mogą to być objawy zakrzepów krwi w żyłach).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Rxulti?

W sytuacji przyjęcia większej dawki leku niż przepisana przez lekarza należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala.

Czy lek Rxulti wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas stosowania leku Rxulti mogą wystąpić senność lub zawroty głowy - nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, dopóki pacjent nie upewni się, że lek ten nie wywiera niekorzystnego działania.

Jak przechowywać lek Rxulti?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie ma specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania tego leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Rxulti - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Rxulti - powiązane artykuły

Piątek, 22 marca 2024

Nowa lista refundacyjna od 1 kwietnia 2024 r. - nowości na liście aptecznej Lista refundacyjna na dzień 1 kwietnia 2024 r.– informacje ogólne Lista refundacyjna na dzień 1...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem