LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Salflumix Easyhaler (Fluticasone + Salmeterol)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci, kobiet w ciąży. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Salflumix Easyhaler (Rp) proszek do inhalacji 250 µg + 50 µg/dawkę odmierzoną 60 dawek
Refundacja
R
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
13,89
0,00
Cena
100% (zł):
89,01
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Salflumix Easyhaler (Rp) proszek do inhalacji 500 µg + 50 µg/dawkę odmierzoną 60 dawek
Refundacja
R
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
16,04
0,00
Cena
100% (zł):
106,83
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Salflumix Easyhaler

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Orion Corporation

Co zawiera Salflumix Easyhaler?

Lek Salflumix Easyhaler występuje w postaci proszku do inhalacji w dwóch dawkach. Obie dawki leku są dostępne na receptę.

  • Salflumix Easyhaler 250 + 50
    1 dawka inhalacyjna leku zawiera 250 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 50 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu).
  • Salflumix Easyhaler 500 + 50
    1 dawka inhalacyjna leku zawiera 500 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 50 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu).
    Lek zawiera laktozę - pacjenci, u których stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, przed zastosowaniem leku powinni skonsultować się z lekarzem.

Jak działa Salflumix Easyhaler?

Lek Salflumix Easyhaler zawiera dwa składniki: propionian flutykazonu i salmeterol. Propionian flutykazonu jest wziewnym kortykosteroidem, który zmniejsza obrzęk i podrażnienie płuc. Salmeterol jest lekiem rozszerzającym oskrzela.

Kiedy stosować Salflumix Easyhaler?

Lek Salflumix Easyhaler jest stosowany w celu zapobiegania zaburzeniom oddychania występującym w astmie lub w przewlekłej obturacyjnej choroby płuc - POChP (w tej drugiej chorobie stosowany jest Salflumix Easyhaler 500 + 50). Lek należy stosować codziennie zgodnie z zaleceniami lekarza - nawet gdy objawy nie występują - ponieważ takie stosowanie zapewnia kontrolowanie objawów astmy lub POChP.

Jak stosować Salflumix Easyhaler?

Lekarz przepisze odpowiednią dawkę leku Salflumix Easyhaler dla każdego pacjenta, w zależności od ciężkości choroby. Dawkowanie leku będzie kontrolowane przez lekarza przez cały czas leczenia. Nie należy samodzielnie zmieniać dawki leku przepisanej przez lekarza. Nie należy także samodzielnie przerywać stosowania leku ze względu na ryzyko nasilenia się objawów choroby.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować wziewnie, regularnie każdego dnia, stosując inhalator Easyhaler. Należy postępować zgodnie z zaleceniami opisanymi w instrukcji dołączonej do opakowania leku, a w razie wątpliwości należy poradzić się osoby z personelu medycznego jak prawidłowo używać inhalator. Po podaniu każdej dawki leku należy wypłukać usta wodą i (lub) umyć zęby, aby zapobiec wystąpieniu chrypki i pleśniawek.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Salflumix Easyhaler?

Bardzo ważne jest stosowanie leku Salflumix Easyhaler codziennie, zgodnie z zaleceniami. W sytuacji, gdy pacjent zapomni przyjąć dawkę leku, powinien przyjąć następną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Salflumix Easyhaler nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (propionian flutykazonu lub salmeterol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Salflumix Easyhaler nie jest zalecany do stosowania w leczeniu astmy u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Salflumix Easyhaler?

Przed przepisaniem leku Salflumix Easyhaler lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad lekarski oraz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Po podjęciu decyzji o zastosowaniu leku lekarz przedstawi zalecenia dotyczące dawkowania i kontroli choroby. W razie jakiekolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku, należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku nasilenia się objawów lub pogorszenia kontroli choroby, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Leku Salflumix Easyhaler nie należy stosować do opanowywania nagłego napadu duszności lub świszczącego oddechu. Lekiem właściwym w takim przypadku jest szybko działający lek wziewny rozszerzający oskrzela - taki jak salbutamol, dlatego pacjent musi zawsze mieć przy sobie taki lek. Jeśli w trakcie stosowania leku wystąpi nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia, należy skontaktować się z lekarzem.

Jak stosować Salflumix Easyhaler z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Salflumix Easyhaler w ciąży i okresie karmienia piersią?

O zastosowaniu leku Salflumix Easyhaler u kobiet w ciąży lub u kobiet karmiących piersią decyduje lekarz po przeprowadzeniu wywiadu z każdą pacjentką.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Salflumix Easyhaler?

Działania niepożądane, które mogą pojawić się podczas stosowania leku Salflumix Easyhaler, są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych, lekarz zaleci najmniejszą dawkę leku Salflumix Easyhaler, która zapewnia kontrolę astmy lub POChP. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Lek Salflumix Easyhaler należy odstawić i natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli wystąpią objawy reakcji alergicznej, takie jak świszczący oddech, kaszel lub duszność, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, wysypka skórna i swędzenie.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Salflumix Easyhaler?

W razie przypadkowego zastosowania większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala.

Czy Salflumix Easyhaler wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jest mało prawdopodobne, aby lek Salflumix Easyhaler miał wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Salflumix Easyhaler?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC. Inhalator należy chronić przed wilgocią. Po wyjęciu z laminowanego worka inhalator Salflumix Easyhaler można stosować przez 1 miesiąc (w przypadku dawki 250 + 50) lub przez 2 miesiące (w przypadku dawki 500 + 50).

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Salflumix Easyhaler - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem