LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Salicylol (Salicylic acid) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Salicylol (OTC) płyn na skórę 50 mg + 950 mg/g 1 but. 100 g 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 13,00 Cena 100% (zł): 13,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Salicylol

Profarm - Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutyczno-Kosmetycznej Sp. z o.o.

SKŁAD
1 g płynu na skórę zawiera 50 mg kwasu salicylowego oraz 950 mg oleju rycynowego.

Wskazania

Preparat wskazany jest szczególnie do leczenia schorzeń skóry głowy, takich jak uporczywy łupież, łojotokowe zapalenie skóry i zakażenia grzybicze. Pomocniczo może być stosowany w leczeniu trądziku.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 3. roku życia
Preparat wcierać przy pomocy nasączonego zwitka waty, w skórę głowy, odgarniając włosy. Umyć głowę po upływie 1-2 godzin. Zabieg powtórzyć kilka razy w odstępie 3-4 dni.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. U dzieci poniżej 3. roku życia stosować tylko ze wskazania lekarza. Nie stosować w ostrych stanach zapalnych skóry i na otwarte rany.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ
Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania preparatu w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Mogą wystąpić reakcje uczuleniowe, podrażnienia skóry i błon śluzowych (w przypadku wystąpienia takich objawów, należy zaprzestać stosowania preparatu).

UWAGI
Nie należy stosować preparatu na duże powierzchnie skóry. Należy unikać kontaktu preparatu z błonami śluzowymi oczu, ust i nosa.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama