LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Sapoven (Aesculus hippocastanum)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Sapoven (OTC) maść 1 tuba 30 g 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 8,30 Cena 100% (zł): 8,30 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Sapoven

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.

SKŁAD
100 g maści zawiera 10 g wyciągu z nasion kasztanowca o zawartości 10% glikozydów trójterpenowych w przeliczeniu na escynę. Preparat zawiera alkohol cetostearylowy, glikol propylenowy, kwas sorbowy, parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu.

Wskazania

W objawach uczucia ciężkości i obrzęku nóg oraz uczucia zmęczenia nóg, spowodowanych zaburzeniami krążenia żylnego o niewielkim nasileniu.

Dawkowanie

Dorośli
Nakładać na skórę taką ilość maści, żeby po rozsmarowaniu wytworzyła cienką warstwę. Wmasować aż do wchłonięcia preparatu Maść należy stosować do 3 razy na dobę przez okres do 2 tygodni.
Dzieci i młodzież
Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Preparatu nie należy stosować  na otwarte, rozległe rany i uszkodzoną skórę.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ
Z powodu braku wystarczających danych na temat bezpieczeństwa, nie jest zalecane stosowanie preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Podczas stosowania może wystąpić przemijające uczucie ciepła i podrażnienie skóry. U osób nadwrażliwych może wystąpić pokrzywka.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama

banerbaner