LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Sedival (Agomelatine)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Sedival (Rp) tabletki powlekane 25 mg 28 szt. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 30% Opłata pacjenta (zł): 18,77 Cena 100% (zł): 61,85 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Sedival

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Biofarm Sp. z o.o.

Co zawiera Sedival?

Lek Sedival występuje w postaci tabletek i jest dostępny na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 25 mg agomelatyny w postaci agomelatyny.

Jak działa Sedival?

Agomelatyna jest lekiem przeciwdepresyjnym.

Kiedy stosować Sedival?

Lek Sedival jest wskazany w leczeniu depresji.

Jak stosować Sedival?

Dawkowanie leku Sedival, sposób podawania i długość leczenia ustala lekarz. Lek Sedival zaczyna działać u większości pacjentów z depresją w ciągu 2 tygodni od rozpoczęcia leczenia. Nie należy przerywać stosowania leku bez zalecenia lekarza, nawet wtedy gdy obserwuje się poprawę samopoczucia.
Jeśli lekarz zamienia wcześniejszy lek przeciwdepresyjny na lek Sedival, poinformuje pacjenta jak należy przerwać stosowanie poprzedniego leku, gdy rozpocznie się przyjmowanie leku Sedival.

Sposób podawania

Przepisaną przez lekarza dawkę leku Sedival należy przyjmować wieczorem przed snem. Lek może być przyjmowany z pokarmem lub bez pokarmu. Tabletkę należy połknąć, popijając wodą.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Sedival?

Jeśli pacjent zapomni o przyjęciu tabletki leku, powinien przyjąć następną tabletkę o właściwej porze. Nie należy przyjmować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Sedival nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (agomelatynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek Sedival nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Sedival?

Przed rozpoczęciem terapii depresji lekiem Sedival konieczne jest przeprowadzenie przez lekarza wywiadu, który będzie również obejmował analizę przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku. Po podjęciu decyzji o jego zastosowaniu lekarz przekaże zalecenia odnośnie prowadzonej terapii i ustali terminy wizyt kontrolnych. Należy skontaktować się z lekarzem w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku. Nie należy przekraczać zaleconej przez lekarza dawki leku. Jeśli pacjent zauważy u siebie jakikolwiek z następujących objawów zaburzenia czynności wątroby: nietypowo ciemny mocz, jasno zabarwiony kał, zażółcenie skóry lub oczu, ból w prawej górnej części brzucha, nietypowe zmęczenie (szczególnie gdy jest powiązane z innymi wymienionymi objawami), powinien jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, który w takiej sytuacji może podjąć decyzję o przerwaniu przyjmowania leku Sedival. Jeśli w trakcie stosowania tego leku pacjent ma myśli o samookaleczeniu lub o samobójstwie, powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać do szpitala. Nie zaleca się picia alkoholu podczas leczenia lekiem Sedival.

Jak stosować Sedival z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety. Pacjent powinien poinformować lekarza, jeśli pali więcej niż 15 papierosów dziennie.

Czy można stosować Sedival w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmuje decyzję, czy jest możliwe stosowanie leku Sedival u kobiet w ciąży lub u kobiet karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Sedival?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie terapii z zastosowaniem leku Sedival, są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Sedival?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku lub przypadkowego przyjęcia leku przez dziecko, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Czy Sedival wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas leczenia lekiem Sedival mogą pojawić się zawroty głowy lub senność, które mogą wpływać na prowadzenie pojazdów lub obsługiwanie maszyn - przed rozpoczęciem prowadzenia pojazdu lub obsługiwania maszyn należy upewnić się, że reakcje pacjenta są prawidłowe.

Jak przechowywać Sedival?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem