LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Senzop (Zopiclone)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Senzop (Rp) tabletki powlekane 7,5 mg 20 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
20,90
Cena
100% (zł):
20,90
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Senzop

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Bausch Health Ireland Ltd.

Co zawiera lek Senzop?

Lek Senzop to tabletki, które są dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 7,5 mg zopiklonu. Linia podziału na tabletce ułatwia podzielenie jej na dwie równe dawki. Lek zawiera laktozę - pacjent ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinien skontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania tego leku.

Jak działa lek Senzop?

Zopiklon jest lekiem działającym podobnie do benzodiazepin, wykazuje działanie nasenne i uspokajające.

Kiedy stosować lek Senzop?

Lek Senzop jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu bezsenności u dorosłych - przejściowej, krótkotrwałej lub przewlekłej (w tym trudności w zasypianiu, spłycony sen, wczesne ranne budzenie się).

Jak stosować lek Senzop?

Lekarz określa dawkę leku Senzop oraz czas terapii. Leczenie powinno trwać jak najkrócej. Leczenie może być przerwane tylko po decyzji lekarza, który ustali sposób stopniowego zmniejszania dawki leku.

Sposób podawania

Pojedynczą dawkę leku należy przyjąć wieczorem, bezpośrednio przed snem. Tabletki należy połykać bez rozgryzania, popijając małą ilością płynu.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Senzop?

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Senzop nie może być stosowany?

Leku Senzop nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (zopiklon) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Senzop nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Senzop?

Przed wprowadzeniem leczenia lekiem Senzop potrzebna jest ocena stanu pacjenta oraz analiza przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku. Lekarz przeanalizuje także wszystkie leki stosowane jednocześnie przez pacjenta. Po podjęciu decyzji o rozpoczęciu leczenia lekarz przekaże zalecenia o ograniczonym czasie terapii, o konieczności stopniowego zmniejszania dawki podczas odstawiania leku oraz o możliwości wystąpienia reakcji z odstawienia. Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza, jeśli pacjent kiedykolwiek nadużywał lub był uzależniony od alkoholu lub leków. Należy przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza dotyczących przyjmowania leku i nie przyjmować dawek większych niż przepisane przez lekarza. Całkowity czas leczenia nie powinien przekraczać 4 tygodni. Szczególne środki ostrożności należy zachować podczas stosowania leku Senzop u osób w podeszłym wieku. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Jeśli u pacjenta pojawią się myśli samobójcze, należy jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Podczas stosowania leku Senzop nie można wykluczyć ryzyka wystąpienia uzależnienia. Zwiększa się ono razem ze wzrostem dawki i czasem trwania terapii. Ryzyko wystąpienia uzależnienia należy rozważyć u pacjentów nadużywających w przeszłości alkoholu i (lub) leków. Należy niezwłocznie zgłosić lekarzowi pierwsze oznaki uzależnienia lub nadużywania leku Senzop. Jeśli w trakcie stosowania leku wystąpi niepokój, pobudzenie, drażliwość, agresja, urojenia, gniew, koszmary senne, omamy, psychozy, niewłaściwe zachowanie lub inne zaburzenia zachowania należy przerwać jego stosowanie i zgłosić się do lekarza. Zaleca się przerwanie leczenia i kontakt z lekarzem, jeśli u pacjenta wystąpią jakiekolwiek nietypowe zachowania podczas snu, w tym chodzenie we śnie (lunatykowanie). W okresie stosowania leku Senzop nie wolno spożywać alkoholu.

Jak stosować lek Senzop z innymi lekami?

Lek Senzop może wpływać na działanie innych leków lub inne leki mogą wpływać na jego działanie, dlatego tak ważne jest poinformowanie lekarza o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Senzop w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz poinformuje kobiety w ciąży lub karmiące piersią, czy lek Senzop może być stosowany w tym okresie.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Senzop?

Działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Senzop są omówione w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstsze działania niepożądane związane ze stosowaniem leku to: gorzki smak, suchość śluzówki jamy ustnej i zmęczenie rano po zastosowanej dawce. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Senzop?

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku lub przypadkowego przyjęcia leku, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać się do oddziału ratunkowego najbliższego szpitala.

Czy lek Senzop wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Należy unikać prowadzenia pojazdów i wykonywania zadań wymagających specjalnej koncentracji co najmniej 8 godzin po przyjęciu leku Senzop.

Jak przechowywać lek Senzop?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Senzop - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem