LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Seractil 400 (Dexibuprofen)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Seractil (Rp) tabletki powlekane 400 mg 10 szt. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 9,60 Cena 100% (zł): 9,60 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Seractil (Rp) tabletki powlekane 400 mg 30 szt. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 25,00 Cena 100% (zł): 25,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Seractil 400

Biofarm Sp. z o.o.

Co zawiera Seractil 400?

Lek Seractil 400 występuje w postaci tabletek i jest dostępny na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 400 mg deksibuprofenu. Tabletkę można podzielić na połowy.

Jak działa Seractil?

Deksibuprofen jest lekiem przeciwbólowym z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Kiedy stosować Seractil 400?

Lek Seractil 400 jest wskazany w objawowym leczeniu: bólu i zapalenia w chorobie zwyrodnieniowej stawów; bólu menstruacyjnego; innych rodzajów bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, takich jak bóle mięśniowo-szkieletowe lub bóle zębów.

Jak stosować Seractil 400?

Dawkowanie leku Seractil 400 dla poszczególnych schorzeń, sposób podawania i czas stosowania ustala lekarz.

Sposób podawania

Tabletki mogą być przyjmowane niezależnie od posiłków, ale lepiej jest stosować lek Seractil 400 w trakcie posiłków, popijając płynem w celu zmniejszenia podrażnienia przewodu pokarmowego.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Seractil 400?

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Kolejną dawkę leku należy przyjąć o zwykłej porze.

Kiedy Seractil 400 nie może być stosowany?

Leku Seractil 400 nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (deksibuprofen), inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Seractil 400 nie jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Seractil 400?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Seractil 400 lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad, przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku i zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz czy należy poddać pacjenta szczególnie dokładnej obserwacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przyjmować większych dawek niż zalecane dla poszczególnych schorzeń. Co pewien czas należy skonsultować się z lekarzem w celu kontroli leczenia. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę leku Seractil 400 działającą przeciwbólowo i nie należy stosować leku dłużej niż jest to konieczne. Przyjmowanie takich leków jak Seractil 400 może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka zawału serca lub udaru, w szczególności gdy jest stosowany w dużych dawkach. Podczas leczenia lekiem Seractil 400 należy unikać spożywania alkoholu.

Jak stosować Seractil z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Seractil 400 w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Seractil 400 nie wolno stosować u kobiet od 6 miesiąca ciąży. W pierwszych 5 miesiącach ciąży i w okresie karmienia piersią o zastosowaniu leku Seractil 400 decyduje lekarz. Jeżeli pacjentka planuje zajście w ciążę lub ma trudności z zajściem w ciążę, powinna o tym poinformować lekarza.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Seractil 400?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Seractil 400, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
W przypadku wystąpienia któregokolwiek z następujących objawów należy natychmiast przerwać stosowanie leku Seractil 400 i zgłosić się do lekarza lub do najbliższego szpitala: silny ból brzucha (szczególnie na początku stosowania leku); smoliste stolce, krwista biegunka lub wymiotowanie krwią; wysypka skórna, silne łuszczenie się skóry, pęcherze, uszkodzenie śluzówek; gorączka, ból gardła i jamy ustnej, objawy grypopodobne, uczucie zmęczenia lub krwawienie z nosa lub skóry; ostry lub uporczywy ból głowy; żółte zabarwienie skóry i oczu; obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w połykaniu lub oddychaniu.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Seractil 400?

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku należy jak najszybciej zwrócić się do lekarza.

Czy Seractil 400 wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Pacjenci, u których lek Seractil 400 powodował wystąpienie zawrotów głowy lub uczucie zmęczenia, nie powinni prowadzić pojazdów lub obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać Seractil 400?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

reklama

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem