LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Seretide Dysk (Fluticasone + Salmeterol)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci, kobiet w ciąży. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Seretide Dysk 100 (Rp) proszek do inhalacji 100 µg + 50 µg/dawkę inh. 60 dawek
Refundacja
R
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
8,44
0,00
Cena
100% (zł):
77,18
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Seretide Dysk 250 (Rp) proszek do inhalacji 250 µg + 50 µg/dawkę inh. 60 dawek
Refundacja
R
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
12,75
0,00
Cena
100% (zł):
87,87
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Seretide Dysk 500 (Rp) proszek do inhalacji 500 µg + 50 µg/dawkę inh. 60 dawek
Refundacja
R
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
14,90
0,00
Cena
100% (zł):
105,69
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Seretide Dysk

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

GlaxoSmithKline Ireland Ltd.

Co zawiera Seretide Dysk?

Lek Seretide Dysk występuje w postaci proszku do inhalacji w trzech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.

 • Seretide Dysk 100
  1 dawka inhalacyjna leku zawiera 100 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 50 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu).
 • Seretide Dysk 250
  1 dawka inhalacyjna leku zawiera 250 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 50 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu).
 • Seretide Dysk 500
  1 dawka inhalacyjna leku zawiera 500 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 50 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu).
  Lek zawiera laktozę - pacjenci ze stwierdzoną wcześniej nietolerancją niektórych cukrów powinni skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Jak działa Seretide Dysk?

Lek Seretide Dysk zawiera dwa składniki: propionian flutykazonu i salmeterol. Propionian flutykazonu jest wziewnym kortykosteroidem, który zmniejsza obrzęk i podrażnienie płuc. Salmeterol jest lekiem rozszerzającym oskrzela.

Kiedy stosować lek Seretide Dysk?

Lek Seretide Dysk jest stosowany w leczeniu astmy oraz w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc - POChP (w tej chorobie stosowany jest Seretide Dysk 500). W celu zapewnienia prawidłowej kontroli tych chorób lek Seretide Dysk musi być stosowany każdego dnia, nawet gdy objawy nie występują.

Jak stosować lek Seretide Dysk?

Lekarz dobierze odpowiednią dawkę leku Seretide Dysk dla każdego pacjenta, zależnie od ciężkości choroby. Lekarz będzie kontrolował dawkowanie leku przez cały okres leczenia. Nie należy samodzielnie zmieniać dawki przepisanej przez lekarza. Nie należy samodzielnie przerywać stosowania leku, ponieważ może to nasilić objawy choroby.

Sposób podawania

Lek należy stosować wziewnie, regularnie każdego dnia. Aparat do inhalacji Dysk zawiera lek Seretide w postaci kolejnych dawek proszku do inhalacji. Należy postępować zgodnie z zaleceniami przedstawionymi w instrukcji dołączonej do opakowania leku, a w razie wątpliwości poradzić się osoby z personelu medycznego jak właściwie stosować aparat do inhalacji. Po każdej inhalacji leku należy wypłukać jamę ustną wodą i (lub) szczotkować zęby, co zapobiega wystąpieniu chrypki i pleśniawek.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Seretide Dysk?

Jeśli pacjent zapomni przyjąć dawkę leku, powinien przyjąć następną dawkę o wyznaczonej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Seretide Dysk nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (propionian flutykazonu lub salmeterol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Seretide Dysk nie jest zalecany do stosowania w leczeniu astmy u dzieci w wieku poniżej 4 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Seretide Dysk?

Przed przepisaniem leku Seretide Dysk konieczne jest przeprowadzenie z pacjentem wywiadu lekarskiego oraz przeanalizowanie przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku. Jeśli lekarz podejmie decyzję o zastosowaniu leku, omówi zasady leczenia i kontroli choroby. W razie jakiekolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku, należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku nasilenia się objawów lub pogorszenia się kontroli choroby, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Lek Seretide Dysk nie jest odpowiedni do opanowania nagłego napadu duszności lub świstów w drogach oddechowych. Lekiem właściwym w takim przypadku jest szybko działający lek rozszerzający oskrzela, na przykład zawierający salbutamol, dlatego pacjent zawsze musi mieć przy sobie taki lek. Jeśli w trakcie stosowania leku wystąpi nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia, należy skontaktować się z lekarzem.

Jak stosować lek Seretide Dysk z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Seretide Dysk w ciąży i okresie karmienia piersią?

Zastosowanie leku Seretide Dysk u kobiet w ciąży lub kobiet karmiących piersią określa lekarz indywidualnie dla każdej pacjentki.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Seretide Dysk?

Działania niepożądane, które mogą pojawić się podczas leczenia lekiem Seretide Dysk, są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych, lekarz przepisze najmniejszą dawkę leku Seretide Dysk, która zapewnia kontrolę choroby. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Lek Seretide Dysk należy odstawić i jak najszybciej zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli wystąpią objawy reakcji alergicznej, takie jak nagłe problemy z oddychaniem bezpośrednio po zastosowaniu leku, nasilenie się świszczącego oddechu, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, wysypka skórna i świąd.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Seretide Dysk?

W razie przypadkowego zastosowania większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala.

Czy Seretide Dysk wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jest mało prawdopodobne, aby lek Seretide Dysk miał wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Seretide Dysk?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze do 30ºC.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Seretide Dysk - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem