LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Serevent Dysk (Salmeterol)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci, kobiet w ciąży. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Serevent Dysk (Rp) proszek do inhalacji 50 µg/dawkę inh. 60 dawek
Refundacja
R
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
21,88
0,00
Cena
100% (zł):
76,84
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Serevent Dysk

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

GlaxoSmithKline Ireland Ltd.

Co zawiera Serevent Dysk?

Lek Serevent Dysk występuje w postaci proszku do inhalacji i jest dostępny na receptę.
1 dawka inhalacyjna leku zawiera 50 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu). Lek zawiera laktozę - pacjenci ze stwierdzoną wcześniej nietolerancją niektórych cukrów powinni skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Jak działa Serevent Dysk?

Lek Serevent Dysk zawiera salmeterol, który jest długo działającym lekiem rozszerzającym oskrzela. Działanie leku rozpoczyna się zazwyczaj w ciągu 10 do 20 minut od inhalacji i utrzymuje się przez 12 godzin lub dłużej.

Kiedy stosować Serevent Dysk?

Lek Serevent Dysk jest stosowany aby zapobiegać trudnościom w oddychaniu w astmie lub w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP). Lek musi być stosowany każdego dnia zgodnie z zaleceniami lekarza aby zapewnić prawidłowe kontrolowanie objawów astmy lub POChP, nawet wtedy gdy objawy nie występują.

Jak stosować Serevent Dysk?

Dawkę leku Serevent Dysk i czas trwania leczenia określa lekarz. Nie należy przerywać stosowania leku bez wiedzy lekarza, gdyż może to spowodować nasilenie się objawów choroby.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować wziewnie, regularnie każdego dnia. Aparat do inhalacji Dysk zawiera lek Serevent w postaci kolejnych dawek proszku do inhalacji. Należy kierować się zaleceniami przedstawionymi w instrukcji dołączonej do opakowania leku. W razie wątpliwości odnośnie prawidłowego stosowania aparatu do inhalacji należy skontaktować się z osobą z personelu medycznego.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Serevent Dysk?

Gdy pacjent zapomni przyjąć dawkę leku, należy przyjąć następną dawkę o wyznaczonej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Serevent Dysk nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (salmeterol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Serevent Dysk nie jest zalecany do stosowania w leczeniu astmy u dzieci w wieku poniżej 4 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Serevent Dysk?

Przed rozpoczęciem leczenia lekiem Serevent Dysk konieczna jest analiza wszystkich przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Po przepisaniu leku lekarz przekaże zalecenia dotyczące dawkowania i kontroli choroby. Pacjent powinien skontaktować się z lekarzem, jeśli ma jakiekolwiek wątpliwości związane z leczeniem tym lekiem. Jeżeli lekarz przepisał lek Serevent Dysk z powodu astmy, należy kontynuować przyjmowanie innych leków przepisanych wcześniej przez lekarza stosowanych w astmie. W sytuacji gdy podczas stosowania leku objawy nasilą się lub wystąpi pogorszenie kontroli choroby, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Lek Serevent Dysk nie jest odpowiedni do opanowywania nagłego napadu duszności lub świstów w drogach oddechowych. Należy wówczas zastosować szybko działający lek wziewny rozszerzający oskrzela - taki jak salbutamol - taki lek pacjent musi zawsze mieć przy sobie.

Jak stosować Serevent Dysk z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Serevent Dysk w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz określa możliwość zastosowania leku Serevent Dysk podczas ciąży lub karmienia piersią, indywidualnie u każdej pacjentki.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Serevent Dysk?

Działania niepożądane związane z leczeniem lekiem Serevent Dysk zawiera ulotka dołączona do opakowania. Lekarz zaleci stosowanie najmniejszej dawki leku Serevent Dysk, która zapewnia kontrolę astmy lub POChP, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy odstawić lek Serevent Dysk i natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli wystąpią objawy reakcji alergicznej: nasilenie się świszczącego oddechu, kaszel, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, wysypka skórna i swędzenie.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Serevent Dysk?

W razie przypadkowego zastosowania większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala.

Czy Serevent Dysk wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jest mało prawdopodobne, aby lek Serevent Dysk wpływał na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn.

Jak przechowywać Serevent Dysk?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze do 30ºC.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Serevent Dysk - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem