LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Setinin (Quetiapine)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Setinin (Rp) tabletki powlekane 25 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
11,30
Cena
100% (zł):
11,30
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Setinin (Rp) tabletki powlekane 100 mg 60 szt.
Refundacja
R
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
7,45
0,00
Cena
100% (zł):
48,66
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Setinin (Rp) tabletki powlekane 200 mg 60 szt.
Refundacja
R
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
6,35
0,00
Cena
100% (zł):
91,97
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Setinin (Rp) tabletki powlekane 300 mg 60 szt.
Refundacja
R
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
4,85
0,00
Cena
100% (zł):
133,27
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Setinin

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

+Pharma Arzneimittel GmbH

Co zawiera lek Setinin?

Lek Setinin występuje w postaci tabletek w czterech dawkach. Lek jest dostępny na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 25 mg, 100 mg, 200 mg lub 300 mg kwetiapiny (w postaci fumaranu kwetiapiny). Lek zawiera laktozę - pacjenci, u których stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, powinni skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa lek Setinin?

Kwetiapina należy do grupy leków przeciwpsychotycznych. Działanie leku polega na blokowaniu receptorów dla neuroprzekaźników w mózgu, które odgrywają rolę w schizofrenii i chorobie dwubiegunowej. Blokowanie tych receptorów pomaga w normalizacji aktywności mózgu i łagodzi objawy choroby.

Kiedy stosować lek Setinin?

Lek Setinin może być stosowany w leczeniu chorób, takich jak:
- depresja w przebiegu choroby dwubiegunowej,
- mania,
- schizofrenia.

Jak stosować lek Setinin?

Dawkowanie leku Setinin właściwe dla każdego wskazania oraz długość leczenia określa lekarz. Nie należy przerywać przyjmowania leku, jeśli nie zaleci tego lekarz. Przerwanie leczenia wymaga stopniowego zmniejszania dawki leku.

Sposób podawania

Lek może być przyjmowany z jedzeniem lub bez jedzenia. Tabletkę należy przyjmować raz na dobę przed snem lub dwa razy na dobę, w zależności od choroby. Tabletkę należy połykać w całości i popijać wodą.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Setinin?

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją jak najszybciej. Jeżeli zbliża się pora zastosowania kolejnej dawki, należy przyjąć lek o zwykłej porze. Nie należy stosować dwóch dawek leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Setinin nie może być stosowany?

Leku Setinin nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (kwetiapinę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek nie może być przyjmowany, jeśli pacjent przyjmuje jakikolwiek z następujących leków: niektóre leki stosowane w zakażeniu HIV, azolowe leki przeciwgrzybicze, antybiotyki erytromycynę lub klarytromycynę, nefazodon.
Lek Setinin nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Setinin?

Przed zaordynowaniem leku Setinin konieczne jest przeprowadzenie przez lekarza wywiadu, który będzie obejmował analizę przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku. Lekarz zadecyduje o zastosowaniu leku i określi zalecenia dotyczące kontroli leczenia. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Nie należy przyjmować dawek większych niż zalecone przez lekarza. W razie wystąpienia myśli dotyczących samookaleczenia lub samobójstwa albo nasilenia się depresji należy skontaktować się z lekarzem lub udać się bezpośrednio do szpitala. Należy unikać spożywania nadmiernych ilości alkoholu podczas leczenia lekiem Setinin.

Jak stosować lek Setinin z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Setinin z jedzeniem i piciem?

Nie należy pić soku grejpfrutowego podczas stosowania leku Setinin, ponieważ sok grejpfrutowy może mieć wpływ na działanie leku Setinin.

Czy można stosować lek Setinin w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie należy stosować leku Setinin podczas ciąży, chyba że tak zadecyduje lekarz. Nie należy stosować leku Setinin w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Setinin?

Działania niepożądane, które mogą towarzyszyć terapii lekiem Setinin, są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęściej występujące działania niepożądane to: zawroty głowy, ból głowy, suchość w ustach, uczucie senności, zwiększenie masy ciała, nieprawidłowe ruchy mięśni, zmiany stężenia triglicerydów i cholesterolu we krwi, zmniejszenie stężenia hemoglobiny, przyspieszone bicie serca, uczucie kołatania serca lub nieregularnego bicia serca, zaparcia, podrażnienia żołądka, osłabienie, niskie ciśnienie krwi w pozycji stojącej, nietypowe i koszmarne sny, zwiększenie łaknienia. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Setinin?

W razie zastosowania większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie poinformować o tym lekarza lub udać się do najbliższego szpitala.

Czy lek Setinin wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Setinin może wywołać u pacjenta senność, dlatego pacjent nie powinien prowadzić pojazdów ani obsługiwać żadnych narzędzi i maszyn do czasu, kiedy pozna swoją reakcję na stosowany lek.

Jak przechowywać lek Setinin?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Lek nie wymaga specjalnych warunków przechowywania.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Setinin - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem