LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Silandyl (Sildenafil)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Silandyl (Rp) lamelki ulegające rozpadowi w jamie ustnej 50 mg 8 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
48,00
Cena
100% (zł):
48,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Silandyl (Rp) lamelki ulegające rozpadowi w jamie ustnej 100 mg 8 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
75,00
Cena
100% (zł):
75,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Silandyl

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

IBSA Farmaceutici Italia S.r.l.

Co zawiera Silandyl?

Lek Silandyl występuje w postaci lamelek rozpadających się w jamie ustnej (dwie dawki). Obie dawki leku są dostępne na receptę.
1 lamelka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 50 mg lub 100 mg syldenafilu.

Jak działa Silandyl?

Syldenafil działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Syldenafil pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem uprzedniego pobudzenia seksualnego.

Kiedy stosować Silandyl?

Lek Silandyl jest stosowany w leczeniu mężczyzn z zaburzeniem wzwodu, czyli impotencji definiowanej jako niemożność uzyskania lub utrzymania wzwodu prącia wystarczającego do odbycia stosunku płciowego.

Jak stosować Silandyl?

Dawkowanie leku Silandyl ustala lekarz. Lek Silandyl należy przyjąć około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Leku Silandyl nie należy przyjmować częściej niż raz na dobę. Lek Silandyl pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem pobudzenia seksualnego. Czas, po którym występuje działanie leku jest różny u różnych osób, zwykle wynosi od pół godziny do godziny; działanie leku może nastąpić później, jeśli zostanie on przyjęty razem z obfitym posiłkiem. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli po zażyciu leku Silandyl nie dochodzi do wzwodu lub jeśli czas trwania wzwodu nie jest wystarczający do odbycia stosunku płciowego.

Sposób podawania

Lek Silandyl może być przyjmowany jednocześnie z posiłkiem lub niezależnie od niego. Lamelkę należy umieścić na języku zaraz po wyjęciu z saszetki, poczekać aż się rozpuści, a następnie połknąć. Lamelkę można przyjąć bez popijania wodą, w razie potrzeby można ją popić wodą.

Kiedy Silandyl nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (syldenafil) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Silandyl nie należy stosować u osób w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Silandyl?

Przed przepisaniem leku Silandyl lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad, przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem i zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz czy należy poddać pacjenta szczególnie dokładnej obserwacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Jeśli wystąpi nagłe pogorszenie widzenia lub nagła utrata wzroku, należy przerwać stosowanie leku Silandyl i natychmiast skontaktować się z lekarzem. Leku Silandyl nie należy stosować jednocześnie z innymi doustnymi lub miejscowymi terapiami zaburzeń wzwodu. Silandyl nie jest lekiem przeznaczonym dla kobiet.

Jak stosować Silandyl z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Leku Silandyl nie należy stosować, jeśli pacjent przyjmuje: azotany (np. nitrogliceryna, monoazotan izosorbidu, diazotan izosorbidu); leki uwalniające tlenek azotu (np. azotyn amylu, molsidomina); riocyguat.

Jak stosować Silandyl z jedzeniem i piciem?

Przyjmowanie leku Silandyl w czasie obfitego posiłku może wydłużyć czas do rozpoczęcia działania leku. Zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu - aby w sposób maksymalny wykorzystać możliwości lecznicze leku Silandyl, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed zażyciem leku.

Czy można stosować Silandyl w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Silandyl nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Silandyl?

Działania niepożądane, które mogą pojawić w trakcie stosowania leku Silandyl, są opisane szczegółowo w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Silandyl i natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli wystąpią: objawy reakcji alergicznej, takie jak nagły świszczący oddech, trudności w oddychaniu lub zawroty głowy, obrzęk powiek, twarzy, ust lub gardła; ból w klatce piersiowej (nie wolno przyjmować azotanów w celu złagodzenia bólu w klatce piersiowej); nadmiernie przedłużające się i czasem bolesne wzwody (jeśli wzwód utrzymuje się ponad 4 godziny, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem); nagłe pogorszenie lub utrata wzroku; napady padaczkowe lub drgawki, objawy poważnych reakcji skórnych (np. ciężkie łuszczenie się i obrzęk skóry, powstawanie pęcherzy w jamie ustnej, na narządach płciowych i wokół oczu, gorączka).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Silandyl?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem. Przyjęcie dawki większej niż 100 mg nie zwiększa skuteczności leku.

Czy Silandyl wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Silandyl może powodować zawroty głowy i zaburzenia widzenia. Pacjenci przed prowadzeniem pojazdów lub obsługiwaniem maszyn powinni zorientować się, w jaki sposób reagują na lek Silandyl.

Jak przechowywać Silandyl?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Silandyl - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem