LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Sildenafil Actavis (Sildenafil)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Sildenafil Actavis (Rp) tabletki powlekane 50 mg 4 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
19,00
Cena
100% (zł):
19,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Sildenafil Actavis (Rp) tabletki powlekane 100 mg 4 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
20,00
Cena
100% (zł):
20,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Sildenafil Actavis (Rp) tabletki powlekane 100 mg 8 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
29,50
Cena
100% (zł):
29,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Sildenafil Actavis

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Actavis Group PTC ehf.

Co zawiera Sildenafil Actavis?

Lek Sildenafil Actavis występuje w postaci tabletek w dwóch dawkach. Obie dawki leku są dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 50 mg lub 100 mg syldenafilu w postaci cytrynianu. Lek zawiera laktozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa Sildenafil Actavis?

Syldenafil działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Syldenafil pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem uprzedniego pobudzenia seksualnego.

Kiedy stosować Sildenafil Actavis?

Lek Sildenafil Actavis jest stosowany w leczeniu zaburzeń wzwodu u dorosłych mężczyzn, zwanych także impotencją (jest to niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego).

Jak stosować Sildenafil Actavis?

Dawkowanie leku Sildenafil Actavis ustala lekarz. Lek Sildenafil Actavis powinien być przyjęty około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Leku Sildenafil Actavis nie należy przyjmować częściej niż raz na dobę. Lek Sildenafil Actavis umożliwia osiągnięcie erekcji jedynie pod warunkiem pobudzenia seksualnego. Czas, po którym występuje działanie leku jest różny u różnych pacjentów, zwykle wynosi od pół godziny do godziny; działanie może nastąpić później, jeśli lek zostanie przyjęty po obfitym posiłku. Należy skontaktować się z lekarzem, gdy po zażyciu leku Sildenafil Actavis nie dochodzi do erekcji lub gdy czas trwania wzwodu nie jest wystarczający do odbycia stosunku płciowego.

Sposób podawania

Lek może być przyjmowany jednocześnie z posiłkiem lub niezależnie od niego. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody.

Kiedy Sildenafil Actavis nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (syldenafil) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Sildenafil Actavis nie należy stosować u osób w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Sildenafil Actavis?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Sildenafil Actavis lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad, przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku i zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz czy należy poddać pacjenta szczególnie dokładnej obserwacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać przepisanej dawki leku. Jeśli wystąpi nagłe pogorszenie widzenia lub nagła utrata wzroku, należy przerwać stosowanie leku Sildenafil Actavis i natychmiast skontaktować się z lekarzem. Leku Sildenafil Actavis nie należy stosować jednocześnie z innymi stosowanymi doustnie lub miejscowo rodzajami terapii zaburzeń wzwodu. Sildenafil Actavis nie jest lekiem przeznaczonym dla kobiet.

Jak stosować Sildenafil Actavis z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Leku Sildenafil Actavis nie należy stosować, jeśli pacjent przyjmuje: azotany (np. nitrogliceryna, monoazotan izosorbidu, diazotan izosorbidu); leki uwalniające tlenek azotu (np. azotyn amylu, molsidomina); riocyguat.

Jak stosować Sildenafil Actavis z jedzeniem i piciem?

Przyjmowanie leku Sildenafil Actavis w czasie spożywania obfitych posiłków może wydłużyć czas niezbędny do rozpoczęcia działania leku. Zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu - aby w sposób maksymalny wykorzystać możliwości lecznicze leku Sildenafil Actavis, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed zażyciem leku.

Czy można stosować Sildenafil Actavis w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Sildenafil Actavis nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Sildenafil Actavis?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Sildenafil Actavis, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku Sildenafil Actavis i zwrócić się po pomoc medyczną w razie wystąpienia następujących objawów: nagły świszczący oddech, trudności w oddychaniu lub zawroty głowy, obrzęk powiek, twarzy, ust lub gardła; bóle w klatce piersiowej (nie wolno przyjmować azotanów w celu złagodzenia bólu w klatce piersiowej); nadmiernie przedłużające się i czasem bolesne wzwody (jeśli wzwód utrzymuje się ponad 4 godziny, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem); nagłe pogorszenie lub utrata wzroku; napady padaczkowe lub drgawki, objawy ciężkich reakcji skórnych (np. ciężkie łuszczenie się i obrzęk skóry, powstawanie pęcherzy w jamie ustnej, na narządach płciowych i wokół oczu, gorączka).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Sildenafil Actavis?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem. Zażycie dawki większej niż 100 mg nie oznacza zwiększenia skuteczności leku.

Czy Sildenafil Actavis wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Sildenafil Actavis może spowodować wystąpienie zawrotów głowy i zaburzeń widzenia. Pacjenci przed prowadzeniem pojazdów lub obsługiwaniem maszyn powinni zorientować się, w jaki sposób reagują na lek Sildenafil Actavis.

Jak przechowywać Sildenafil Actavis?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Sildenafil Actavis - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem