LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Sildenafil Aurovitas (Sildenafil)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Sildenafil Aurovitas (Rp) tabletki powlekane 50 mg 4 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
8,50
Cena
100% (zł):
8,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Sildenafil Aurovitas (Rp) tabletki powlekane 100 mg 4 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
10,30
Cena
100% (zł):
10,30
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Sildenafil Aurovitas (Rp) tabletki powlekane 100 mg 8 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
20,90
Cena
100% (zł):
20,90
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Sildenafil Aurovitas

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.

Co zawiera Sildenafil Aurovitas?

Lek Sildenafil Aurovitas występuje w postaci tabletek w dwóch dawkach. Lek jest dostępny na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 50 mg lub 100 mg syldenafilu w postaci cytrynianu. Lek zawiera laktozę - w przypadku stwierdzonej nietolerancji niektórych cukrów należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Jak działa Sildenafil Aurovitas?

Syldenafil należ do grupy leków nazywanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając w ten sposób napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Syldenafil pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem uprzedniego pobudzenia seksualnego.

Kiedy stosować Sildenafil Aurovitas?

Lek Sildenafil Aurovitas stosuje się w leczeniu zaburzeń wzwodu u dorosłych mężczyzn, czyli impotencji (jest to niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego).

Jak stosować Sildenafil Aurovitas?

Dawkowanie ustala lekarz. Lek Sildenafil Aurovitas powinien być przyjęty około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Leku Sildenafil Aurovitas nie należy przyjmować częściej niż raz na dobę. Lek Sildenafil Aurovitas umożliwia osiągnięcie erekcji jedynie pod warunkiem pobudzenia seksualnego. Czas, po którym występuje działanie leku jest różny u różnych pacjentów, zwykle wynosi od pół godziny do godziny; działanie leku może nastąpić później, jeśli zostanie on przyjęty po obfitym posiłku. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli po zastosowaniu tego leku nie dochodzi do erekcji lub, gdy czas trwania wzwodu nie jest wystarczający do odbycia stosunku płciowego.

Sposób podawania

Lek może być przyjmowany z jedzeniem lub bez jedzenia. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody.

Kiedy Sildenafil Aurovitas nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (syldenafil) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Sildenafil Aurovitas nie należy stosować u osób w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Sildenafil Aurovitas?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Sildenafil Aurovitas lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad, przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku i zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz czy należy poddać pacjenta szczególnie dokładnej obserwacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać przepisanej dawki leku. Jeśli wystąpi nagłe pogorszenie widzenia lub nagła utrata wzroku, należy przerwać stosowanie leku Sildenafil Aurovitas i natychmiast skontaktować się z lekarzem. Leku Sildenafil Aurovitas nie należy stosować jednocześnie z innymi doustnymi lub miejscowymi rodzajami terapii zaburzeń wzwodu. Sildenafil Aurovitas nie jest lekiem przeznaczonym dla kobiet.

Jak stosować Sildenafil Aurovitas z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Leku Sildenafil Aurovitas nie należy stosować, jeśli pacjent przyjmuje: azotany (np. nitrogliceryna, monoazotan izosorbidu, diazotan izosorbidu); leki uwalniające tlenek azotu (np. azotyn amylu, molsidomina); riocyguat.

Jak stosować Sildenafil Aurovitas z jedzeniem i piciem?

Przyjmowanie leku Sildenafil Aurovitas w czasie spożywania obfitych posiłków może wydłużyć czas niezbędny do rozpoczęcia działania leku. Alkohol może czasowo zaburzyć zdolność erekcji - aby uzyskać maksymalne korzyści ze stosowania leku, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed przyjęciem leku Sildenafil Aurovitas.

Czy można stosować Sildenafil Aurovitas w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Sildenafil Aurovitas nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Sildenafil Aurovitas?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Sildenafil Aurovitas, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku Sildenafil Aurovitas i jak najszybciej zwrócić się po pomoc medyczną w razie wystąpienia następujących objawów: nagły świszczący oddech, trudności w oddychaniu lub zawroty głowy, obrzęk powiek, twarzy, ust lub gardła; bóle w klatce piersiowej (nie wolno przyjmować azotanów w celu złagodzenia bólu w klatce piersiowej); nadmiernie przedłużające się i niekiedy bolesne wzwody (jeśli wzwód utrzymuje się ponad 4 godziny, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem); nagłe pogorszenie lub utrata wzroku; napady padaczkowe lub drgawki, objawy ciężkich reakcji skórnych (np. ciężkie łuszczenie się i obrzęk skóry, powstawanie pęcherzy w jamie ustnej, na narządach płciowych i wokół oczu, gorączka).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Sildenafil Aurovitas?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem. Zażycie dawki większej niż 100 mg nie oznacza zwiększenia skuteczności leku.

Czy Sildenafil Aurovitas wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Sildenafil Aurovitas może spowodować wystąpienie zawrotów głowy i zaburzeń widzenia. Przed prowadzeniem pojazdów lub obsługiwaniem maszyn pacjenci powinni zorientować się, w jaki sposób reagują na ten lek.

Jak przechowywać Sildenafil Aurovitas?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie ma specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania tego leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Sildenafil Aurovitas - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem