LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Sildenafil Bluefish (Sildenafil)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Sildenafil Bluefish (Rp) tabletki powlekane 100 mg 4 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
20,00
Cena
100% (zł):
20,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Sildenafil Bluefish

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Bluefish Pharmaceuticals AB

Co zawiera Sildenafil Bluefish?

Lek Sildenafil Bluefish występuje w postaci tabletek i jest dostępny na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 100 mg syldenafilu w postaci cytrynianu. Lek zawiera laktozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa Sildenafil Bluefish?

Syldenafil działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Syldenafil pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem uprzedniego pobudzenia seksualnego.

Kiedy stosować Sildenafil Bluefish?

Lek Sildenafil Bluefish jest stosowany w leczeniu zaburzeń wzwodu u dorosłych mężczyzn, zwanych czasem impotencją (jest to niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego).

Jak stosować Sildenafil Bluefish?

Dawkowanie leku Sildenafil Bluefish ustala lekarz. Lek Sildenafil Bluefish powinien być przyjęty około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Leku Sildenafil Bluefish nie należy przyjmować częściej niż raz na dobę. Lek Sildenafil Bluefish umożliwia osiągnięcie erekcji jedynie pod warunkiem pobudzenia seksualnego. Czas, po którym występuje działanie leku jest różny u różnych pacjentów, zwykle wynosi od pół godziny do godziny; działanie leku może nastąpić później, jeśli zostanie on przyjęty po obfitym posiłku. Należy skontaktować się z lekarzem, gdy po zażyciu leku Sildenafil Bluefish nie dochodzi do erekcji lub gdy czas trwania wzwodu nie jest wystarczający do odbycia stosunku płciowego.

Sposób podawania

Lek może być przyjmowany jednocześnie z posiłkiem lub niezależnie od niego. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody. Tabletkę można podzielić na równe dawki.

Kiedy Sildenafil Bluefish nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (syldenafil) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Sildenafil Bluefish nie należy stosować u osób w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Sildenafil Bluefish?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Sildenafil Bluefish lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad, przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku i zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz czy należy poddać pacjenta szczególnie dokładnej obserwacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać przepisanej dawki leku. Jeśli wystąpi nagłe pogorszenie widzenia lub nagła utrata wzroku, należy przerwać stosowanie leku Sildenafil Bluefish i natychmiast skontaktować się z lekarzem. Leku Sildenafil Bluefish nie należy stosować jednocześnie z innymi doustnymi lub miejscowymi metodami leczenia zaburzeń wzwodu. Sildenafil Bluefish nie jest lekiem przeznaczonym dla kobiet.

Jak stosować Sildenafil Bluefish z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Leku Sildenafil Bluefish nie należy stosować, jeśli pacjent przyjmuje: azotany (np. nitrogliceryna, monoazotan izosorbidu, diazotan izosorbidu); leki uwalniające tlenek azotu (np. azotyn amylu, molsidomina); riocyguat.

Jak stosować Sildenafil Bluefish z jedzeniem i piciem?

Przyjmowanie leku Sildenafil Bluefish w czasie spożywania obfitych posiłków może wydłużyć czas niezbędny do rozpoczęcia działania leku. Zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu - aby w sposób maksymalny wykorzystać możliwości lecznicze leku Sildenafil Bluefish, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed zażyciem leku.

Czy można stosować Sildenafil Bluefish w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Sildenafil Bluefish nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Sildenafil Bluefish?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Sildenafil Bluefish, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku Sildenafil Bluefish i zwrócić się po pomoc medyczną w razie wystąpienia następujących objawów: nagły świszczący oddech, trudności w oddychaniu lub zawroty głowy, obrzęk powiek, twarzy, ust lub gardła; bóle w klatce piersiowej (nie wolno przyjmować azotanów w celu złagodzenia bólu w klatce piersiowej); nadmiernie przedłużające się i czasem bolesne wzwody (jeśli wzwód utrzymuje się ponad 4 godziny, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem); nagłe pogorszenie lub utrata wzroku; napady padaczkowe lub drgawki, objawy ciężkich reakcji skórnych (np. ciężkie łuszczenie się i obrzęk skóry, powstawanie pęcherzy w jamie ustnej, na narządach płciowych i wokół oczu, gorączka).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Sildenafil Bluefish?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem. Zażycie dawki większej niż 100 mg nie zwiększa skuteczności leku.

Czy Sildenafil Bluefish wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Sildenafil Bluefish może spowodować wystąpienie zawrotów głowy i zaburzeń widzenia. Przed prowadzeniem pojazdów lub obsługiwaniem urządzeń mechanicznych pacjent powinien zorientować się, w jaki sposób reaguje na lek Sildenafil Bluefish.

Jak przechowywać Sildenafil Bluefish?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Sildenafil Bluefish - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem