LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Sildenafil Ranbaxy (Sildenafil)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Sildenafil Ranbaxy (Rp) tabletki powlekane 100 mg 4 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
12,50
Cena
100% (zł):
12,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Sildenafil Ranbaxy (Rp) tabletki powlekane 100 mg 8 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
24,30
Cena
100% (zł):
24,30
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Sildenafil Ranbaxy

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Ranbaxy Poland Sp. z o.o.

Co zawiera Sildenafil Ranbaxy?

Lek Sildenafil Ranbaxy występuje w postaci tabletek i jest dostępny na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 100 mg syldenafilu w postaci cytrynianu. Lek zawiera czerwień koszenilową - może powodować reakcje alergiczne.

Jak działa Sildenafil Ranbaxy?

Syldenafil działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Syldenafil pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem uprzedniego pobudzenia seksualnego.

Kiedy stosować Sildenafil Ranbaxy?

Lek Sildenafil Ranbaxy jest stosowany w leczeniu zaburzeń wzwodu u dorosłych mężczyzn, czyli impotencji, definiowanej jako niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego.

Jak stosować Sildenafil Ranbaxy?

Dawkowanie leku Sildenafil Ranbaxy ustala lekarz. Lek Sildenafil Ranbaxy powinien być przyjęty około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Leku Sildenafil Ranbaxy nie należy przyjmować częściej niż raz na dobę. Lek Sildenafil Ranbaxy umożliwia osiągnięcie erekcji jedynie pod warunkiem pobudzenia seksualnego. Czas, po którym występuje działanie leku jest różny u różnych pacjentów, zwykle wynosi od pół godziny do godziny; działanie leku może nastąpić później, jeśli zostanie on przyjęty podczas obfitego posiłku. Należy skontaktować się z lekarzem, gdy po przyjęciu leku Sildenafil Ranbaxy nie dochodzi do erekcji lub, gdy czas trwania wzwodu nie jest wystarczający do odbycia stosunku płciowego.

Sposób podawania

Lek Sildenafil Ranbaxy może być przyjmowany jednocześnie z posiłkiem lub bez niego. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody.

Kiedy Sildenafil Ranbaxy nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (syldenafil) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Sildenafil Ranbaxy nie należy stosować u osób w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Sildenafil Ranbaxy?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Sildenafil Ranbaxy lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad, przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku i zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz czy należy poddać pacjenta szczególnie dokładnej obserwacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać przepisanej dawki leku. Jeśli wystąpi nagłe pogorszenie widzenia lub nagła utrata wzroku, należy przerwać stosowanie leku Sildenafil Ranbaxy i natychmiast skontaktować się z lekarzem. Leku Sildenafil Ranbaxy nie należy stosować jednocześnie z innymi doustnymi ani miejscowymi lekami stosowanymi w leczeniu zaburzeń wzwodu. Sildenafil Ranbaxy nie jest lekiem przeznaczonym dla kobiet.

Jak stosować Sildenafil Ranbaxy z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Leku Sildenafil Ranbaxy nie należy stosować, jeśli pacjent przyjmuje: azotany (np. nitrogliceryna, monoazotan izosorbidu, diazotan izosorbidu); leki uwalniające tlenek azotu (np. azotyn amylu, molsidomina); riocyguat.

Jak stosować Sildenafil Ranbaxy z jedzeniem i piciem?

Przyjmowanie leku Sildenafil Ranbaxy w czasie spożywania obfitych posiłków może opóźnić początek działania leku. Zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu - aby w sposób maksymalny wykorzystać działanie leku, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed przyjęciem leku Sildenafil Ranbaxy.

Czy można stosować Sildenafil Ranbaxy w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Sildenafil Ranbaxy nie jest wskazany u kobiet.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Sildenafil Ranbaxy?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Sildenafil Ranbaxy, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku Sildenafil Ranbaxy i zwrócić się po pomoc medyczną w razie wystąpienia następujących objawów: nagle pojawiający się świszczący oddech, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, obrzęk powiek, twarzy, ust lub gardła; ból w klatce piersiowej (nie wolno przyjmować azotanów w celu złagodzenia bólu w klatce piersiowej); nadmiernie przedłużający się i czasem bolesny wzwód (jeśli wzwód utrzymuje się ponad 4 godziny, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem); nagłe pogorszenie lub utrata wzroku; napady padaczkowe lub drgawki, objawy ciężkich reakcji skórnych (np. intensywne łuszczenie się i obrzęk skóry, pojawianie się pęcherzy w jamie ustnej, na narządach płciowych lub wokół oczu, gorączka).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Sildenafil Ranbaxy?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem. Przyjęcie dawki większej niż 100 mg nie zwiększa skuteczności leku.

Czy Sildenafil Ranbaxy wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Sildenafil Ranbaxy może spowodować wystąpienie zawrotów głowy i zaburzeń widzenia. Pacjenci przed prowadzeniem pojazdów lub obsługiwaniem maszyn powinni sprawdzić w jaki sposób reagują na lek Sildenafil Ranbaxy.

Jak przechowywać Sildenafil Ranbaxy?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Sildenafil Ranbaxy - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem