LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Simvagen (Simvastatin)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Simvagen 20 (Rp) tabletki powlekane 20 mg 28 szt.
Refundacja
30%
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
3,47
0,00
Cena
100% (zł):
7,35
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Simvagen 40 (Rp) tabletki powlekane 40 mg 28 szt.
Refundacja
30%
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
6,11
0,00
Cena
100% (zł):
13,87
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Simvagen

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Mylan Ireland Ltd.

Co zawiera Simvagen?

Lek Simvagen występuje w postaci tabletek w dwóch dawkach. Obie dawki leku są dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 20 mg lub 40 mg symwastatyny. Tabletka Simvagen 20 może być podzielona na dwie równe dawki. Lek zawiera laktozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa Simvagen?

Symwastatyna należy do grupy leków zwanych statynami, które regulują stężenie lipidów we krwi.

Kiedy stosować Simvagen?

Lek Simvagen jest stosowany w połączeniu z dietą u osób:
- u których stwierdzono podwyższenie stężenia cholesterolu we krwi (pierwotna hipercholesterolemia) lub wysokie stężenie tłuszczów we krwi (mieszana hiperlipidemia), gdy wysiłek fizyczny i utrata masy ciała okazały się nieskuteczne;
- z dziedziczną chorobą zwaną homozygotyczną rodzinną hipercholesterolemią, która powoduje zwiększenie stężenia cholesterolu we krwi. U tych osób mogą być stosowane również inne leki;
- z chorobą wieńcową serca lub u których istnieje wysokie ryzyko rozwoju choroby wieńcowej serca (prawdopodobieństwo wystąpienia choroby wieńcowej jest większe u osób z cukrzycą, po przebytym udarze mózgu lub z innymi chorobami naczyń krwionośnych).
Podczas leczenia lekiem Simvagen należy przestrzegać diety ubogocholesterolowej.

Jak stosować Simvagen?

Lekarz określi właściwą dla pacjenta dawkę leku Simvagen, ustali sposób przyjmowania i czas leczenia.

Sposób podawania

Lek można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia. Tabletkę należy połknąć, popijając dużą ilością wody.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Simvagen?

W razie przypadkowego pominięcia dawki leku, należy przyjąć ją jak najszybciej po uświadomieniu sobie tego faktu, chyba że zbliża się pora przyjęcia następnej dawki. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Simvagen nie może być stosowany?

Leku Simvagen nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (symwastatynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Simvagen nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 10 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Simvagen?

Przed przepisaniem leku Simvagen lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad oraz analizę przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Lekarz zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz przedstawi zalecenia dotyczące monitorowania pacjenta i kontroli efektów leczenia. Jeśli pacjent ma jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku, powinien skonsultować się z lekarzem. Nie należy przekraczać przepisanej dawki leku. Należy natychmiast zgłosić się do lekarza w przypadku wystąpienia niewyjaśnionego bólu mięśni, tkliwości uciskowej lub osłabienia. Podczas leczenia lekarz zaleci regularne wykonywanie badań czynności wątroby.

Jak stosować Simvagen z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować Simvagen z jedzeniem i piciem?

Nie należy pić soku grejpfrutowego w czasie stosowania leku Simvagen. Podczas przyjmowania leku Simvagen należy unikać spożywania nadmiernej ilości alkoholu.

Czy można stosować Simvagen w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie należy stosować leku Simvagen u kobiet w ciąży, planujących ciążę lub u kobiet podejrzewających, że mogą być w ciąży. W przypadku zajścia w ciążę w trakcie stosowania leku Simvagen, należy przerwać leczenie i natychmiast skontaktować się z lekarzem. Kobiety w wieku rozrodczym podczas przyjmowania leku Simvagen powinny stosować skuteczne metody zapobiegania ciąży. Nie należy przyjmować leku Simvagen w przypadku karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Simvagen?

Działania niepożądane obserwowane w trakcie stosowania leku Simvagen zawiera ulotka dołączona do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy odstawić lek Simvagen i niezwłocznie zgłosić się do lekarza lub do najbliższego szpitala, jeśli wystąpi jakiekolwiek z ciężkich działań niepożądanych: niewyjaśnione problemy dotyczące mięśni, takie jak ból, tkliwość, osłabienie, szczególnie osłabienie mające charakter stały, uszkodzenie mięśni lub kurcze mięśni; reakcje alergiczne (takie jak obrzęk twarzy, języka i gardła mogący spowodować trudności w oddychaniu; nietypowe siniaki, wykwity skórne i obrzęki, pokrzywka, nadwrażliwość skóry na słońce, gorączka, uderzenia gorąca; duszność i złe samopoczucie; objawy choroby toczniopodobnej - w tym wysypka, dolegliwości ze strony stawów i zmiany komórek krwi); anafilaksja; zapalenie wątroby z zażółceniem skóry i oczu, świądem, ciemno zabarwionym moczem lub jasno zabarwionym stolcem; silny ból brzucha, nudności i wymioty połączone z gorączką spowodowane zapaleniem trzustki.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Simvagen?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy natychmiast zgłosić się do lekarza lub do najbliższego szpitala.

Czy Simvagen wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Simvagen nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Lek może powodować zawroty głowy i dlatego przed prowadzeniem pojazdu lub obsługą maszyn należy upewnić się, że takie objawy nie występują.

Jak przechowywać Simvagen?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Simvagen - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem