LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Sinupret

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Sinupret (OTC) krople doustne, roztwór 1 but. 100 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
43,00
Cena
100% (zł):
43,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Sinupret (OTC) tabletki drażowane 50 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
38,70
Cena
100% (zł):
38,70
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Sinupret (OTC) tabletki drażowane 100 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
74,50
Cena
100% (zł):
74,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Sinupret

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Bionorica SE

Co zawiera Sinupret?

Lek Sinupret występuje w postaci kropli doustnych i tabletek. Obie pozycje leku są dostępne bez recepty.

 • Sinupret krople
  100 g kropli zawiera 29 g wyciągu z: korzenia goryczki, kwiatu pierwiosnka z kielichem, ziela szczawiu, kwiatu bzu czarnego, ziela werbeny. Lek zawiera 19% alkoholu.
 • Sinupret tabletki
  1 tabletka drażowana zawiera: 6 mg korzenia goryczki, 18 mg kwiatu pierwiosnka z kielichem, 18 mg ziela szczawiu, 18 mg kwiatu bzu czarnego, 18 mg ziele werbeny. Lek zawiera laktozę, sorbitol, glukozę i sacharozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku; zawartość glukozy i sacharozy należy wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą.

Jak działa Sinupret?

Lek Sinupret powoduje rozrzedzenie śluzu, dając efekt zmniejszający obrzęk śluzówek górnych dróg oddechowych.

Kiedy stosować Sinupret?

Lek Sinupret stosuje się wspomagająco w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych zatok.

Jak stosować Sinupret?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie kropli Sinupret
 • Dorośli
  Zazwyczaj 3 razy na dobę 50 kropli, co odpowiada 3,1 ml w dawce jednorazowej; w szczególnych przypadkach dawkę można zwiększyć dwukrotnie.
 • Dzieci
  Dzieci w wieku od 6 lat: zazwyczaj 3 razy na dobę 25 kropli, co odpowiada 1,55 ml w dawce jednorazowej; w szczególnych przypadkach dawkę można zwiększyć dwukrotnie. Leku Sinupret krople nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Dawkowanie tabletek Sinupret
 • Dorośli
  Zazwyczaj 3 razy na dobę po 2 tabletki; w szczególnych przypadkach dawkę można zwiększyć dwukrotnie.
 • Dzieci
  Dzieci w wieku od 6 lat: zazwyczaj 3 razy na dobę 1 tabletkę; w szczególnych przypadkach dawkę można zwiększyć dwukrotnie.
Sposób podawania

Krople Sinupret mogą być podawane po rozpuszczeniu w niewielkiej ilości płynu lub bez rozpuszczania. Tabletki Sinupret należy połykać w całości z niewielką ilością wody. Podczas stosowania leku Sinupret zaleca się przyjmowanie zwiększonej ilości płynów.

Kiedy Sinupret nie może być stosowany?

Leku Sinupret nie należy podawać pacjentkom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie należy stosować leku, jeśli u pacjenta występują wrzody żołądka, wrzody dwunastnicy lub nadkwaśność żołądka.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Sinupret?

Jeśli objawy trwają dłużej niż 7-14 dni lub nawracają okresowo, należy skontaktować się z lekarzem. Ze względu na zawartość alkoholu, leku Sinupret krople nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat. Zawartość alkoholu w leku Sinupret krople należy uwzględnić w przypadku stosowania leku u osób z chorobami wątroby, padaczką, urazem lub chorobą mózgu, a także u kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Jak stosować Sinupret z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Nie zaleca się jednoczesnego stosowania innych produktów o działaniu wykrztuśnym.

Czy można stosować Sinupret w ciąży i okresie karmienia piersią?

Należy zachować ostrożność stosując lek Sinupret w okresie ciąży. Leku Sinupret nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Sinupret?

Mogą wystąpić: zaburzenia żołądkowo-jelitowe, np. ból brzucha, nudności; reakcje nadwrażliwości - osutka, rumień, świąd, obrzęk naczynioruchowy, duszność, obrzęk twarzy. W przypadku wystąpienia alergicznych reakcji skórnych należy przerwać stosowanie leku Sinupret i skonsultować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Sinupret?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Przyjęcie dużych ilości leku Sinupret krople może spowodować objawy zatrucia alkoholowego, które szczególnie u małych dzieci może spowodować zagrożenie życia - należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Czy Sinupret wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Nie stwierdzono istotnego wpływu leku Sinupret na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn. Należy pamiętać, że lek Sinupret krople zawiera alkohol.

Jak przechowywać Sinupret?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Krople należy chronić przed wilgocią i światłem słonecznym.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

Sinupret - powiązane artykuły

W łagodzeniu kataru stosujemy leki zmniejszające wydzielinę oraz działające przeciwalergicznie stosowane doustnie.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem