Dodaj do mojego indeksu leków »

Sirupus Tussipini D (Pinus silvestris+Foeniculum vulgare+Calcium) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Odpłatność Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Sirupus Tussipini D (OTC) syrop 1 but. 125 g 75+: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 4,00 Cena 100% (zł): 4,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Sirupus Tussipini D

Opis profesjonalny

Informacja dla pacjenta

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.

SKŁAD
100 g syropu zawiera 6,6 g wyciągu płynnego z pędów sosny, 1 g nalewki z owocu kopru włoskiego i 1 g pięciowodnego mleczanu wapnia. 5 ml syropu zawiera 3 g sacharozy. Preparat zawiera nie więcej niż 5,6% obj. etanolu.

WSKAZANIA
Pomocniczo w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych z kaszlem i gęstą wydzieliną.

DAWKOWANIE
Dorośli
15 ml syropu 3-4 razy na dobę.
Dzieci i młodzież
Dzieci powyżej 6 lat: 5 ml syropu 3 razy na dobę. U dzieci w wieku od 4 do 6 lat stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem (lekarz ustala dawkowanie). Preparatu nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 4 lat ze względu na zawartość etanolu oraz brak wystarczających danych na temat bezpieczeństwa stosowania.

PRZECIWWSKAZANIA
Nadwrażliwość na substancje czynne, na inne rośliny z rodziny selerowatych (Apiaceae, dawniej Umbelliferae) jak anyż, kminek, seler, kolendra, koper ogrodowy lub na anetol, lub na którykolwiek ze składników preparatu. Astma oskrzelowa, ostra niewydolność oddechowa. Choroby wątroby.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ
Ze względu na brak badań i zawartość alkoholu nie zaleca się stosowania preparatu u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Mogą wystąpić reakcje alergiczne dotyczące skóry lub układu oddechowego.

UWAGI
Brak danych na temat wpływu na upośledzenie sprawności psychofizycznej i zdolności do prowadzenia pojazdów oraz obsługiwania maszyn.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych