LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Skudexa (Tramadol + Dexketoprofen)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Skudexa (Rp) granulat do sporządzania roztworu doustnego 75 mg + 25 mg 10 saszetek
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
18,70
Cena
100% (zł):
18,70
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Skudexa (Rp) granulat do sporządzania roztworu doustnego 75 mg + 25 mg 20 saszetek
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
37,40
Cena
100% (zł):
37,40
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Skudexa (Rp) tabletki powlekane 75 mg + 25 mg 10 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
20,40
Cena
100% (zł):
20,40
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Skudexa (Rp) tabletki powlekane 75 mg + 25 mg 20 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
33,50
Cena
100% (zł):
33,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Skudexa

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Menarini International Operations Luxembourg S.A.

Co zawiera lek Skudexa?

Lek Skudexa występuje w postaci granulatu do sporządzania roztworu doustnego oraz w postaci tabletek. Obie pozycje leku są dostępne na receptę.

  • Skudexa granulat do sporządzania roztworu doustnego
    1 saszetka zawiera 75 mg chlorowodorku tramadolu i 25 mg deksketoprofenu. Lek zawiera sacharozę - pacjenci z nietolerancją niektórych cukrów powinni skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku; zawartość sacharozy należy wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą.
  • Skudexa tabletki powlekane
    1 tabletka powlekana zawiera 75 mg chlorowodorku tramadolu i 25 mg deksketoprofenu.

Jak działa lek Skudexa?

Lek Skudexa zawiera 2 substancje czynne - tramadol i deksketoprofen, które działając łącznie łagodzą ból.

Kiedy stosować lek Skudexa?

Lek Skudexa jest stosowany w objawowym krótkotrwałym leczeniu bólu ostrego o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego u osób dorosłych.

Jak stosować lek Skudexa?

Dawkowanie leku Skudexa, sposób podawania i czas stosowania ustala lekarz.

Sposób podawania

Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance wody, dokładnie wymieszać w celu ułatwienia rozpuszczenia i wypić uzyskany roztwór natychmiast po przygotowaniu.
Tabletki należy połykać, popijając wystarczającą ilością płynu (najlepiej szklanką wody). Dla szybszego efektu należy przyjmować tabletkę co najmniej 30 minut przed posiłkiem.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Skudexa?

W razie pominięcia dawki leku, należy przyjąć kolejną dawkę zgodnie z planem dawkowania. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Skudexa nie może być stosowany?

Leku Skudexa nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (tramadol i deksketoprofen) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować leku, jeśli u pacjenta w przeszłości występowały napady astmy, ostry alergiczny nieżyt nosa, polipy nosa, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy lub świszczący oddech po podaniu kwasu acetylosalicylowego lub innego leku z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Leku Skudexa nie wolno stosować u pacjentów nadużywających alkoholu.
Lek Skudexa nie jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Skudexa?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Skudexa lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad, przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku i zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz czy należy poddać pacjenta szczególnie dokładnej obserwacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki. Przyjmowanie takich leków jak lek Skudexa może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka zawału serca lub udaru mózgu, które zwiększa długotrwałe przyjmowanie dużych dawek leku. Należy przerwać stosowanie leku Skudexa i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi jakiekolwiek z następujących działań niepożądanych: spowolnienie oddychania lub płytki oddech, uczucie splątania, senność, zwężenie źrenic, nudności lub wymioty, zaparcie, brak apetytu. Podczas stosowania leku Skudexa nie należy pić alkoholu ani przyjmować leków zawierających alkohol.

Jak stosować lek Skudexa z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Należy powiedzieć lekarzowi o przyjmowaniu jakichkolwiek innych leków zawierających tramadol lub deksketoprofen (w tym o lekach kupionych bez recepty), aby nie przekroczyć maksymalnych dawek dobowych.

Czy można stosować lek Skudexa w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Skudexa nie wolno stosować w ciąży ani w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Skudexa?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Skudexa, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Przyjmowanie leku Skudexa należy przerwać i natychmiast zwrócić się do lekarza lub najbliższego szpitala w przypadku wystąpienia następujących działań niepożądanych: objawy reakcji alergicznej, takie jak obrzęk twarzy, języka i (lub) gardła, trudności w połykaniu lub pokrzywka z trudnościami w oddychaniu; wysypka lub zmiany wewnątrz jamy ustnej lub na śluzówkach, objawy alergii.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Skudexa?

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku należy natychmiast powiadomić lekarza lub udać do najbliższego szpitala.

Czy lek Skudexa wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Skudexa może mieć wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, ze względu na możliwość wystąpienia zawrotów głowy, zaburzeń widzenia lub senności jako działań niepożądanych podczas leczenia. Dotyczy to w szczególności przypadków, gdy lek Skudexa przyjmowany jest z lekami, które wpływają na nastrój i emocje lub z alkoholem. W przypadku zaobserwowania takich objawów nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu, aż do ustąpienia objawów.

Jak przechowywać lek Skudexa?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Skudexa - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem