LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Skyclarys (Omaveloxolone)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Skyclarys (Rpz) kapsułki twarde 50 mg 90 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
145 000,00
Cena
100% (zł):
145 000,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Skyclarys

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Reata Ireland Ltd.

Co zawiera lek Skyclarys?

Lek Skyclarys to kapsułki dostępne na receptę.
1 kapsułka twarda zawiera 50 mg omaweloksolonu.

Jak działa lek Skyclarys?

Substancja czynna leku - omaweloksolon, aktywuje w organizmie swoiste białko Nrf2, które odgrywa kluczową rolę w radzeniu sobie ze stresem oksydacyjnym oraz wywiera ochronny wpływ przed chorobami neurodegeneracyjnymi.

Kiedy stosować lek Skyclarys?

Lek Skyclarys jest stosowany u pacjentów dorosłych i młodzieży w wieku od 16 lat w leczeniu ataksji Friedreicha (neurodegeneracyjnego zaburzenia ruchowego).

Jak stosować lek Skyclarys?

Dawkowanie leku Skyclarys i czas leczenia określa lekarz. Nie należy samodzielnie przerywać leczenia.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować na pusty żołądek, co najmniej 1 godzinę przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku. Należy go przyjmować mniej więcej o tej samej porze każdego dnia. Kapsułki należy połknąć w całości, popijając szklanką wody. Pacjenci z problemami z połykaniem kapsułek w całości mogą je otworzyć i wysypać zawartość do 2 łyżek stołowych przecieru jabłkowego; należy spożyć całość mieszaniny leku z przecierem jabłkowym niezwłocznie po jej przygotowaniu. Mieszaniny tej nie należy przechowywać w celu późniejszego spożycia.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Skyclarys?

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć kolejną dawkę następnego dnia o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Skyclarys nie może być stosowany?

Leku Skyclarys nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (omaweloksolon) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Skyclarys nie należy podawać dzieciom i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Skyclarys?

Leczenie będzie rozpoczynał i nadzorował lekarz z doświadczeniem w leczeniu pacjentów z ataksją Friedricha. Przed zaordynowaniem leku Skyclarys konieczne jest przeprowadzenie przez lekarza wywiadu, który będzie obejmował analizę przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku. Lekarz zadecyduje o zastosowaniu leku i określi zalecenia dotyczące kontroli leczenia. Nie należy przekraczać przepisanej dawki leku. Przed rozpoczęciem stosowania leku i w trakcie leczenia lekarz będzie wykonywał u pacjenta badania krwi w celu oceny czynności wątroby oraz stężenia cholesterolu i stężenia BNP (peptydu natriuretycznego typu B w kierunku problemów z sercem). Należy poinformować lekarza, jeśli podczas stosowania leku Skyclarys wystąpi utrata masy ciała. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku należy porozumieć się z lekarzem.

Jak stosować lek Skyclarys z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Skyclarys z jedzeniem i piciem?

Osoby przyjmujące lek Skyclarys powinny unikać spożywania grejpfrutów i soku grejpfrutowego.

Czy można stosować lek Skyclarys w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmie decyzję o możliwości stosowania leku Skyclarys u kobiety, która jest w ciąży. Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną metodę antykoncepcji podczas stosowania leku Skyclarys i przez 28 dni po zakończeniu leczenia (odpowiednią metodę antykoncepcji należy omówić z lekarzem). Podczas stosowania leku Skyclarys nie należy karmić piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Skyclarys?

W ulotce dołączonej do opakowania leku Skyclarys są opisane działania niepożądane towarzyszące terapii tym lekiem. Najczęstszymi działaniami niepożądanymi tego leku są: ból głowy, uczucie zmęczenia, ból gardła, ból pleców, skurcze mięśni, grypa, zmniejszony apetyt, podwyższone stężenie enzymów wątrobowych, nudności, wymioty, biegunka, ból brzucha i zmniejszenie masy ciała. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Skyclarys?

W razie przyjęcia większej dawki leku niż zalecona przez lekarza należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Skyclarys wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Skyclarys może powodować zmęczenie u niektórych pacjentów; w takim przypadku należy unikać prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Skyclarys?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie ma specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania tego leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Skyclarys - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem