LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Sodu Wodorowęglan Hasco (Sodium bicarbonate) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Sodu Wodorowęglan Hasco (OTC) proszek do sporządzania roztworu 1 op. 50 g 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 11,80 Cena 100% (zł): 11,80 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Sodu Wodorowęglan Hasco

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.

SKŁAD
Preparat zawiera wodorowęglan sodu.

Wskazania

W postaci 1 do 4% roztworów wodnych preparat jest przeznaczony do płukania i przemywania błon śluzowych lub do okładów w stanach zapalnych skóry i tkanki podskórnej.

Dawkowanie

Przygotować roztwór do stosowania zewnętrznego z 5 do 20 g (1 do 4 łyżeczek) wodorowęglanu sodu w 0,5 litra wody. Stosować do przemywania skóry, płukania błon śluzowych i do nasączania okładów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ
Brak danych oceniających bezpieczeństwo zewnętrznego stosowania wodorowęglanu sodu u kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Brak danych.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama