LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Solphadermol (Potassium hydroxide)

Produkt nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Solphadermol (WM) roztwór na skórę 1 op. 2 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
45,00
Cena
100% (zł):
45,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Solphadermol

Infectopharm Arzneimittel und Consilium GmbH

Co zawiera Solphadermol?

1 ml roztworu Solphadermol zawiera 50 mg wodorotlenku potasu.

Kiedy stosować Solphadermol?

Wyrób medyczny Solphadermol jest przeznaczony do stosowania miejscowego, do usuwania zmian skórnych mięczaka zakaźnego (Molluscum contagiosum).

Jak stosować Solphadermol?

  • Dorośli i dzieci powyżej 2. roku życia
    Stosować 2 razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem. Niewielką ilość preparatu za pomocą szpatułki nakładać dokładnie na guzki mięczaka zakaźnego, a następnie zostawić do wyschnięcia. Stosować wyłącznie na guzki mięczaka zakaźnego. Nie stosować preparatu na zdrową skórę. Należy zaprzestać stosowania preparatu w momencie pojawienia się stanu zapalnego, wskazującego na proces gojenia. Zapalenie objawia się zaczerwienieniem, które utrzymuje się przynajmniej 12 godzin. Należy zakończyć stosowanie preparatu najpóźniej po 14 dniach, nawet jeśli zapalenie nie pojawi się. Nie stosować preparatu na guzki ze stanem zapalnym.
  • Dzieci
    Preparatu Solphadermol nie należy stosować u niemowląt i dzieci poniżej 2. roku życia.

Kiedy Solphadermol nie może być stosowany?

Nie stosować do leczenia brodawek zwykłych, brodawek starczych, znamion, odcisków lub innych zrogowaceń skórnych. Nie stosować w pobliżu oczu oraz na błony śluzowe (w jamie ustnej lub na genitaliach), na otwarte rany lub zadrapaną albo uszkodzoną skórę. Nie stosować u niemowląt i dzieci poniżej 2. roku życia. Preparatu nie należy stosować w przypadku tendencji do tworzenia się nadmiaru tkanki bliznowatej (blizn hipertroficznych lub keloidów). Nie stosować u osób z wrodzonym lub nabytym upośledzeniem odporności.

Jakie środki ostrożności należy zachować podczas stosowania produktu Solphadermol?

U pacjentów z atopowym zapaleniem skóry preparat Solphadermol nie powinien być stosowany w ostrych stanach atopowego zapalenia skóry. U kobiet karmiących piersią należy unikać kontaktu dziecka z miejscami stosowania preparatu.
Roztwór jest silnie żrący - może powodować oparzenia w przypadku nieprawidłowego stosowania. Należy umyć ręce po każdym użyciu. Nie należy dopuścić do kontaktu preparatu z ubraniem lub tekstyliami.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania produktu Solphadermol?

Bardzo często występuje krótkotrwałe podrażnienie skóry, szczególnie zaczerwienienie i uczucie lekkiego pieczenia w miejscu aplikacji. Podrażnienie pojawia się natychmiast po zastosowaniu preparatu i zanika z reguły po kilku minutach. Intensywność podrażnienia skóry zależy od wrażliwości skóry oraz od ilości zastosowanego preparatu. Przemijające reakcje zapalne z zaczerwienieniem, świądem oraz obrzęk w miejscach występowania guzków mięczaka są wywoływane w celu wygojenia guzków. Sporadycznie mogą wystąpić przemijające odbarwienia lub przebarwienia skóry. Rzadko mogą powstać blizny; ryzyko pojawienia się blizn zwiększa się w przypadku drapania lub wyciskania guzków.

Jak przechowywać Solphadermol?

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Okres przydatności do stosowania wynosi 4 tygodnie od pierwszego otwarcia.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Solphadermol - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem