LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Spirytus kamforowy Amara (Camphor + Ethanol) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Spirytus kamforowy (OTC) roztwór na skórę 100 mg/g 1 but. 90 g 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 3,40 Cena 100% (zł): 3,40 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Spirytus kamforowy Amara

Zakład Farmaceutyczny "Amara" Sp. z o.o.

SKŁAD
1 g roztworu zawiera 100 mg kamfory. Preparat zawiera etanol (760 g/l).

Wskazania

Bóle stawów i mięśni.

Dawkowanie

Dorośli
Preparat należy stosować zewnętrznie na skórę. Wcierać w bolące miejsca 1-2 razy dziennie.
Dzieci
Preparatu nie należy stosować u dzieci poniżej 6. roku życia. Przed zastosowaniem u dzieci starszych należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować w obrębie twarzy, błon śluzowych i na uszkodzoną skórę. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ
Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania, preparatu nie zaleca się stosować w okresie ciąży i kamienia piersią.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
U osób wrażliwych preparat może powodować alergię kontaktową. Kamfora przy nadmiernym stosowaniu zewnętrznym może powodować nudności, wymioty i zapalenie skóry.

UWAGI
Chronić oczy przed kontaktem z preparatem. Nie stosować przez dłuższy czas, nie stosować na duże powierzchnie ciała. Spożycie spirytusu kamforowego grozi zatruciem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama