LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Spirytus kamforowy LGO (Camphor + Ethanol) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Spirytus kamforowy (OTC) roztwór na skórę 100 mg/g 1 but. 50 g 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 3,60 Cena 100% (zł): 3,60 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Spirytus kamforowy (OTC) roztwór na skórę 100 mg/g 1 but. 100 g 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 3,90 Cena 100% (zł): 3,90 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Spirytus kamforowy LGO

Laboratorium Galenowe Olsztyn Sp. z o.o.

SKŁAD
1 g roztworu zawiera 100 mg kamfory. Preparat zawiera 67-71% etanolu.

Wskazania

Preparat jest stosowany do nacierań jako środek rozgrzewający w przeziębieniach, bólach stawowych i mięśniowych.

Dawkowanie

Dorośli
Wcierać w bolesne miejsca 1-2 razy dziennie. Do nacierania jednorazowo stosować ilość, która nie przekracza objętości 1 łyżeczki do herbaty.
Dzieci
U dzieci w wieku powyżej 6 lat stosować po konsultacji z lekarzem oraz unikać stosowania w obrębie szyi i głowy. Do nacierania jednorazowo stosować nie więcej niż pół łyżeczki do herbaty; wcierać w bolesne miejsca 1-2 razy dziennie. Preparatu nie należy stosować u niemowląt i dzieci w wieku do 6 lat.
Sposób podawania
Preparat należy stosować zewnętrznie na skórę.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować na uszkodzoną skórę, błony śluzowe lub do oczu. Nie stosować u niemowląt i dzieci w wieku do 6 lat.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ
Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania, preparatu nie zaleca się stosować w okresie ciąży i kamienia piersią.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Niekiedy preparat może powodować alergię kontaktową lub stany zapalne skóry.

UWAGI
Chronić oczy przed kontaktem z preparatem. Nie stosować przez dłuższy czas, nie stosować na duże powierzchnie ciała. Spożycie spirytusu kamforowego grozi zatruciem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama

banerbaner