LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Srivasso (Tiotropium bromide)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Srivasso (Rp) proszek do inhalacji w kapsułce twardej 18 µg/dawkę inh. - 10 µg/dawkę dostarczoną 30 szt.
Refundacja
30% / R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
31,29 / 3,20
0,00
Cena
100% (zł):
104,30
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Srivasso (Rp) proszek do inhalacji w kapsułce twardej 18 µg/dawkę inh. - 10 µg/dawkę dostarczoną 30 szt. + inhalator
Refundacja
30% / R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
31,29 / 3,20
0,00
Cena
100% (zł):
104,30
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Srivasso

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Boehringer Ingelheim International GmbH

Co zawiera lek Srivasso?

Lek Srivasso to proszek do inhalacji w kapsułce twardej, który jest dostępny na receptę.
1 kapsułka zawiera 18 mikrogramów tiotropium (w postaci bromku jednowodnego). Dawka dostarczona (dawka uwalniana z ustnika aparatu do inhalacji HandiHaler) zawiera 10 mikrogramów tiotropium. Lek zawiera laktozę - pacjenci ze stwierdzoną wcześniej nietolerancją niektórych cukrów powinni skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Jak działa lek Srivasso?

Tiotropium jest lekiem rozszerzającym oskrzela o długotrwałym działaniu.

Kiedy stosować lek Srivasso?

Lek Srivasso jest wskazany do stosowania w terapii podtrzymującej u pacjentów z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP). Lek należy stosować codziennie zgodnie z zaleceniami lekarza, a nie tylko wtedy, gdy występują problemy z oddychaniem lub inne objawy POChP.

Jak stosować lek Srivasso?

Dawkowanie leku Srivasso i czas leczenia określa lekarz. Przed przerwaniem przyjmowania leku należy zwrócić się do lekarza, ponieważ po przerwaniu stosowania leku mogą nasilić się objawy POChP.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować wziewnie, używając aparatu do inhalacji HandiHaler. Kapsułek nie należy połykać. Należy kierować się zaleceniami przedstawionymi w instrukcji dołączonej do opakowania leku. W razie wątpliwości odnośnie prawidłowego stosowania inhalatora należy skontaktować się z osobą z personelu medycznego.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Srivasso?

Jeśli pacjent zapomni przyjąć dawkę leku, powinien ją przyjąć w momencie przypomnienia sobie o tym. Nigdy nie należy przyjmować dwóch dawek jednocześnie lub w tym samym dniu. Następną dawkę należy przyjąć o zwykłej porze.

Kiedy lek Srivasso nie może być stosowany?

Leku Srivasso nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (tiotropium) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie należy go stosować, jeśli pacjent ma uczulenie na atropinę lub jej pochodne, takie jak np. ipratropium lub oksytropium.
Lek Srivasso nie jest zalecany dla dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Srivasso?

Przed rozpoczęciem leczenia lekiem Srivasso konieczna jest analiza wszystkich przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Po przepisaniu leku lekarz przekaże zalecenia dotyczące dawkowania i kontroli choroby. Pacjent powinien skontaktować się z lekarzem, jeśli ma jakiekolwiek wątpliwości związane z leczeniem tym lekiem. W sytuacji gdy podczas stosowania leku objawy nasilą się lub wystąpi pogorszenie kontroli choroby, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Lek Srivasso nie jest odpowiedni do opanowywania nagłego napadu duszności lub świszczącego oddechu. Należy wówczas zastosować szybko działający lek wziewny rozszerzający oskrzela, taki jak salbutamol (lek taki pacjent musi zawsze mieć przy sobie). Nie wolno dopuścić, aby podczas inhalacji proszek dostał się do oczu, ponieważ może to spowodować niewyraźne widzenie, ból oka lub zaczerwienienie oczu. Jeśli lek dostał się do oka, należy natychmiast przemyć oczy ciepłą wodą i niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Jak stosować lek Srivasso z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Srivasso w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz określa możliwość zastosowania leku Srivasso podczas ciąży lub karmienia piersią, indywidualnie u każdej pacjentki.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Srivasso?

Działania niepożądane związane z leczeniem lekiem Srivasso zawiera ulotka dołączona do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy odstawić lek Srivasso i natychmiast zwrócić się do lekarza, jeśli wystąpią objawy reakcji alergicznej, takie jak: świszczący oddech, duszność, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Srivasso?

W razie zastosowania większej dawki leku niż zalecona, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Srivasso wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jeżeli podczas stosowania leku Srivasso wystąpią zawroty głowy, niewyraźne widzenie lub ból głowy, pacjent nie powinien prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek Srivasso?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C; nie zamrażać. Po wyjęciu pierwszej kapsułki z blistra należy stosować kapsułki z tego samego blistra przez kolejne 9 dni. Należy wyrzucić inhalator HandiHaler po 12 miesięcach od pierwszego użycia.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Srivasso - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem