LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Starazolin Alergia (Olopatadine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Starazolin Alergia (OTC) krople do oczu, roztwór 1 mg/ml 1 but. 5 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
33,80
Cena
100% (zł):
33,80
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Starazolin Alergia (OTC) krople do oczu, roztwór 1 mg/ml 2 but. 5 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
57,70
Cena
100% (zł):
57,70
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Starazolin Alergia

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Co zawiera Starazolin Alergia?

Lek Starazolin Alergia występuje w postaci kropli do oczu i jest dostępny bez recepty.
1 ml roztworu kropli do oczu zawiera 1 mg olopatadyny w postaci chlorowodorku. Lek nie zawiera środków konserwujących.

Jak działa Starazolin Alergia?

Olopatadyna zmniejsza nasilenie reakcji uczuleniowych.

Kiedy stosować lek Starazolin Alergia?

Lek Starazolin Alergia jest przeznaczony do leczenia objawów ocznych (świąd, łzawienie, zaczerwienienie, obrzęk powiek i spojówek) u pacjentów z rozpoznanym sezonowym alergicznym zapaleniem spojówek. Lek Starazolin Alergia może być stosowany tylko u osób dorosłych.

Jak stosować lek Starazolin Alergia?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Dorośli
    Zalecana dawka to 1 kropla leku Starazolin Alergia do oka lub oczu, dwa razy na dobę - rano i wieczorem. Należy zachować co najmniej 8 godzin przerwy pomiędzy zakropleniem dawek. Lek należy stosować zgodnie z podanym dawkowaniem, chyba że lekarz zaleci inne dawkowanie. Czas leczenia wynosi do 2 tygodni. Jeśli jest to niezbędne, leczenie można kontynuować przez okres do 4 miesięcy po konsultacji lekarskiej. Nie należy stosować leku Starazolin Alergia dłużej niż 4 miesiące.
  • Dzieci i młodzież
    Leku Starazolin Alergia nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
Sposób podawania

Lek Starazolin Alergia należy stosować wyłącznie jako krople do oczu. Należy dokładnie przeczytać instrukcję dołączoną do opakowania i stosować lek wyłącznie zgodnie z zaleceniami. Jeśli pacjent stosuje jednocześnie inne krople lub maści podawane do oczu, należy zachować co najmniej 5 minut przerwy pomiędzy podaniami kolejnych leków. Maści do oczu należy stosować na końcu.

Kiedy lek Starazolin Alergia nie może być stosowany?

Leku Starazolin Alergia nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (olopatadynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Starazolin Alergia?

Jeśli po upływie 3 dni stosowania leku Starazolin Alergia objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem. Przed zastosowaniem leku Starazolin Alergia należy wyjąć soczewki kontaktowe i odczekać co najmniej 15 minut przed ich ponownym założeniem.

Jak stosować lek Starazolin Alergia z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Starazolin Alergia w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie należy stosować leku Starazolin Alergia w czasie ciąży ani podczas karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Starazolin Alergia?

Podczas stosowania leku Starazolin Alergia często mogą wystąpić następujące działania niepożądane: ból oka, podrażnienie oka, suchość oka, nietypowe odczucia wewnątrz oka; ból głowy, nieprzyjemny smak w ustach, suchość śluzówki nosa, zmęczenie. Niezbyt często: zaburzenia rogówki, zapalenie powierzchni oka z uszkodzeniem jego powierzchni lub bez uszkodzenia, wydzielina z oka, nadwrażliwość na światło, niewyraźne lub ograniczone widzenie, kurcz powiek, uczucie dyskomfortu w oku, świąd oka, zaburzenia spojówek, uczucie obecności ciała obcego w oku, zwiększone wytwarzanie łez, zaczerwienienie lub obrzęk powiek, nieprawidłowości w obrębie powiek, zaczerwienienie oka; zapalenie śluzówki nosa, zawroty głowy, nieprawidłowe lub upośledzone czucie, zapalenie skóry, uczucie pieczenia skóry, suchość skóry. Mogą także wystąpić: obrzęk rogówki, obrzęk oka, zapalenie spojówek, zmiana wielkości źrenicy, zaburzenia widzenia, strupki na brzegach powiek; nadwrażliwość, obrzęk twarzy, senność, duszność, zapalenie zatok, nudności, wymioty, zapalenie skóry i jej zaczerwienienie, ogólne osłabienie, złe samopoczucie.
Należy przerwać leczenie lekiem Starazolin Alergia i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy reakcji alergicznej, w tym problemy z oddychaniem, obrzęk gardła lub twarzy.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Starazolin Alergia?

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku, należy przemyć oko (oczy) letnią wodą. Nie zakraplać następnych kropli do czasu nadejścia pory podania kolejnej dawki leku.

Czy Starazolin Alergia wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Przez pewien czas po zakropleniu leku Starazolin Alergia widzenie może być niewyraźne - nie należy prowadzić pojazdów lub obsługiwać maszyn do poprawy stanu widzenia.

Jak przechowywać lek Starazolin Alergia?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Lek może być stosowany przez 90 dni po pierwszym otwarciu butelki.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Starazolin Alergia - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Starazolin Alergia - powiązane artykuły

W łagodzeniu objawów alergicznego nieżytu nosa i zapalenia spojówek stosowane są leki przeciwalergiczne w postaci aerozolu lub kropli do nosa lub oczu.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem