LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Succus Echinaceae PhytoPharm (Echinacea purpurea) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Succus Echinaceae PhytoPharm (OTC) płyn doustny 1 but. 50 ml 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 5,90 Cena 100% (zł): 5,90 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Succus Echinaceae PhytoPharm

Phytopharm Klęka S.A.

SKŁAD
Preparat zawiera sok ze świeżego ziela jeżówki purpurowej stabilizowany etanolem. Preparat zawiera 20-30% v/v etanolu. Dawka pojedyncza preparatu (2,5 ml) zawiera 0,58 g etanolu.

Wskazania

Wspomagająco w przeziębieniach.
Do krótkotrwałego zastosowania profilaktycznego w celu zmniejszenia podatności na infekcje w okresach wzmożonych zachorowań.

Dawkowanie

Preparat przyjmować codziennie przez 10 dni. Leczenie najlepiej rozpocząć po pojawieniu się pierwszych objawów przeziębienia. Powtórzenie kuracji możliwe jest po konsultacji z lekarzem.
Dorośli
3-4 razy dziennie po 2,5 ml preparatu.
Dzieci i młodzież
Młodzież od 12 lat: 3 razy dziennie po 1 ml preparatu. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nadwrażliwość na rośliny z rodziny Asteraceae (dawniej Compositae). Postępujące choroby układowe (np. gruźlica, sarkoidoza, kolagenozy, stwardnienie rozsiane), zakażenie wirusem HIV oraz inne schorzenia o charakterze autoimmunologicznym i z autoagresji. Terapia cytostatykami. U osób po transplantacji szpiku lub innych organów. Zaburzenia układu hematologicznego, dotyczące białych krwinek (np. agranulocytoza, leukemia). Choroby alergiczne (np. pokrzywka, atopowe zapalenie skóry, astma).

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ
W związku z brakiem wystarczających danych stosowanie preparatu u kobiet w ciąży i karmiących piersią nie jest zalecane.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Rzadko mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości (wysypka, pokrzywka, zespół Stevens-Johnsona, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli). Preparat może wywołać reakcje alergiczne u osób z atopią. Stwierdzono także związek z chorobami autoimmunologicznymi (stwardnienie rozsiane, rumień guzowaty, immunotrombocytopenia, zespół Evansa, zespół Sjögrena z kanalikową niewydolnością nerek). W wyniku długiego stosowania (powyżej 8 tygodni) może wystąpić leukopenia.

UWAGI
Nie stosować jednocześnie z lekami immunosupresyjnymi (np. cyklosporyną, metotreksatem).
Bezpośrednio po zastosowaniu preparatu alkohol może być wykrywany przez przyrządy do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu. Z tego względu nie należy prowadzić pojazdów bezpośrednio po przyjęciu preparatu; należy zachować co najmniej półgodzinną przerwę.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama