LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Suplasyn 1-Shot (Hyaluronic acid)

Produkt nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Suplasyn 1-Shot (WM) roztwór do wstrzykiwań 60 mg/6 ml 1 amp.-strzyk. 6 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
450,00
Cena
100% (zł):
450,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Suplasyn 1-Shot

Stada Arzneimittel AG

Suplasyn 1-Shot - skład

1 ampułkostrzykawka zawiera sterylny roztwór soli sodowej kwasu hialuronowego o stężeniu 60 mg/6 ml. Masa cząsteczkowa wynosi 500-1000 KDa.

Suplasyn 1-Shot - właściwości

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem mazi stawowej i odgrywa kluczową rolę w utrzymywaniu wewnętrznego, fizjologicznego środowiska stawu. Iniekcje dostawowe z kwasem hialuronowym zwiększają lepkość i elastyczność płynu stawowego dzięki czemu pozwalają poprawić ruchomość i amortyzację stawu, zmniejszają natężenie bólu, pozwalają spowolnić proces degeneracyjny w obrębie chrząstki stawowej i umożliwić jej regenerację.

Suplasyn 1-Shot - zastosowanie

Wyrób medyczny Suplasyn 1-Shot jest wskazany do objawowego leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów. Produkt Suplasyn 1-Shot wywiera korzystny wpływ w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów, łagodząc ból i polepszając fizyczne czynności stawów. W tym samym czasie leczone może być kilka stawów.

Suplasyn 1-Shot - sposób podawania

Wyrób medyczny Suplasyn 1-Shot jest podawany w postaci iniekcji do jamy stawowej. Iniekcję może wykonać tylko lekarz. Podaje się 1 wstrzyknięcie na tydzień przez 3 tygodnie. W zależności od stanu pacjenta można podać do 6 iniekcji. W zależności od wielkości stawu mogą być podawane dostawowo dawki do 6 ml.

Suplasyn 1-Shot - przeciwwskazania i środki ostrożności

Preparatu nie należy stosować u pacjentów z nadwrażliwością na jego składniki. Należy wziąć pod uwagę wszystkie przeciwwskazania i środki ostrożności związane z dostawową techniką podawania leków. Nie stosować u pacjentów z zapaleniem lub podrażnieniem stawu, ponieważ działania niepożądane występują najczęściej u pacjentów, u których istnieje już stan zapalny lub podrażnienie stawu. Nie jest zalecane stosowanie preparatu Suplasyn 1-Shot u dzieci ze względu na brak danych klinicznych dotyczących stosowania kwasu hialuronowego w tej grupie pacjentów. Iniekcje należy wykonywać na zdrowej skórze, bez widocznych zmian. Preparatu nie należy wstrzykiwać domięśniowo. Pacjent powinien odpoczywać przez 24 do 48 godzin po podaniu preparatu Suplasyn 1-Shot, także powinien unikać intensywnego wysiłku fizycznego w trakcie całego leczenia.
Należy unikać stosowania preparatu Suplasyn 1-Shot z produktami używanymi do sterylizacji lub dezynfekcji, które zawierają czwartorzędowe związki amoniowe.

Suplasyn 1-Shot - ciąża i karmienie piersią

Nie ma danych klinicznych na temat stosowania kwasu hialuronowego w okresie ciąży i karmienia piersią - nie jest zalecane stosowanie preparatu Suplasyn 1-Shot u kobiet w ciąży ani u kobiet karmiących piersią.

Suplasyn 1-Shot - działania niepożądane

Po dostawowym podaniu preparatu może wystąpić przemijający, krótkotrwały ból. W leczonym stawie może wystąpić łagodna reakcja miejscowa objawiająca się jako ból, uczucie gorąca, hipertermia, zaczerwienienie, wysięk, podrażnienie, opuchlizna lub stan zapalny (w razie pojawienia się takich objawów należy odciążyć staw oraz zastosować miejscowo okład z lodu). U większości pacjentów objawy ustępują w ciągu kilku dni. U niektórych pacjentów łagodne reakcje miejscowe takie jak bolesność, podrażnienie, opuchlizna lub zapalenie stawu i wysięk mogą ulec nasileniu, co jest związane z wystąpieniem nadwrażliwości i w takiej sytuacji może być konieczne np. odessanie płynu stawowego. Miejscowym działaniom niepożądanym mogą towarzyszyć reakcje ogólne, takie jak gorączka, dreszcze lub reakcje sercowo-naczyniowe, a w rzadkich przypadkach reakcje anafilaktyczne. W bardzo rzadkich przypadkach po podaniu produktu Suplasyn 1-Shot obserwowano wysypkę, swędzenie, pokrzywkę, zapalenie błony maziowej i obniżenie ciśnienia krwi - w razie wystąpienia takich objawów należy przerwać stosowanie preparatu.

Suplasyn 1-Shot - uwagi

Preparat jest przeznaczony do jednorazowego użytku. Przechowywać w temperaturze od 4°C do 25°C. Nie zamrażać. Przed wykonaniem wstrzyknięcia roztwór należy ogrzać do temperatury pokojowej.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Suplasyn 1-Shot - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem