LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Suplasyn m.d. (Hyaluronic acid)

Produkt nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Suplasyn m.d. (WM) roztwór do wstrzykiwań 7 mg/0,7 ml 1 amp.-strzyk. 0,7 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
75,00
Cena
100% (zł):
75,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Suplasyn m.d.

Stada Arzneimittel AG

Suplasyn m.d. - skład

1 ampułkostrzykawka zawiera sterylny roztwór soli sodowej kwasu hialuronowego o stężeniu 7 mg/0,7 ml. Masa cząsteczkowa wynosi 500-1000 KDa.

Suplasyn m.d. - właściwości

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem mazi stawowej i odgrywa kluczową rolę w utrzymywaniu wewnętrznego, fizjologicznego środowiska stawu.

Suplasyn m.d. - zastosowanie

Wyrób medyczny Suplasyn m.d. jest wskazany do objawowego leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów, łagodząc ból i polepszając fizyczne czynności stawów. Produkt Suplasyn m.d. jest przeznaczony do uzupełnienia mazi stawowej w małych stawach, np. staw nadgarstkowo-śródręczny kciuka.

Suplasyn m.d. - sposób podawania

Wyrób medyczny Suplasyn m.d. jest podawany w postaci iniekcji do jamy stawowej. W zależności od wielkości stawu mogą być podawane dostawowo dawki do 0,7 ml. Iniekcję może wykonać wyłącznie lekarz. Zalecany schemat dawkowania produktu to 1 wstrzyknięcie na tydzień przez 3 tygodnie. W zależności od stanu pacjenta można podać więcej wstrzyknięć. W tym samym czasie leczone może być kilka stawów.

Suplasyn m.d. - przeciwwskazania i środki ostrożności

Preparatu nie należy podawać w przypadku nadwrażliwości na jego składniki. Należy zastosować przeciwwskazania i środki ostrożności dotyczące dostawowej techniki podawania leków. Nie podawać pacjentom z zapaleniem lub podrażnieniem stawu, ponieważ działania niepożądane występują najczęściej u pacjentów, u których istnieje już stan zapalny lub podrażnienie stawu. Nie jest zalecane stosowanie preparatu Suplasyn m.d. u dzieci, ponieważ brak jest danych klinicznych na temat stosowania kwasu hialuronowego w tej grupie pacjentów. Preparatu nie należy podawać donaczyniowo. Pacjent powinien odpoczywać przez 24 do 48 godzin po podaniu preparatu Suplasyn m.d. oraz powinien unikać intensywnego wysiłku fizycznego w trakcie całego leczenia.
Należy unikać stosowania preparatu Suplasyn m.d. z produktami używanymi do sterylizacji lub dezynfekcji zawierających czwartorzędowe sole amoniowe.

Suplasyn m.d. - ciąża i karmienie piersią

Nie ma danych klinicznych odnośnie stosowania kwasu hialuronowego w okresie ciąży i karmienia piersią - preparat Suplasyn m.d. nie jest zalecany do stosowania u kobiet w ciąży ani u kobiet karmiących piersią.

Suplasyn m.d. - działania niepożądane

Po dostawowym podaniu preparatu może wystąpić przemijający, krótkotrwały ból. W leczonym stawie może wystąpić łagodna reakcja miejscowa w postaci bólu, uczucia gorąca, hipertermii, zaczerwienienia, wysięku, podrażnienia, opuchlizny lub stanu zapalnego (jeśli pojawią się takie reakcje należy odciążyć staw oraz zastosować miejscowo okład z lodu). U większości pacjentów objawy ustępują w ciągu kilku dni. W niektórych przypadkach łagodne reakcje miejscowe, takie jak bolesność, podrażnienie, opuchlizna lub zapalenie stawu i wysięk mogą ulec nasileniu, co wiąże się z nadwrażliwością - wówczas konieczne może być np. odessanie płynu stawowego. Miejscowym działaniom niepożądanym mogą towarzyszyć reakcje ogólne, takie jak gorączka, dreszcze lub reakcje sercowo-naczyniowe, a w rzadkich przypadkach reakcje anafilaktyczne. W bardzo rzadkich przypadkach po podaniu produktu Suplasyn m.d. występowała wysypka, świąd, pokrzywka, zapalenie błony maziowej i obniżenie ciśnienia krwi - wówczas konieczne jest przerwanie stosowania preparatu.

Suplasyn m.d. - uwagi

Preparat jest przeznaczony do jednorazowego zastosowania. Przechowywać w temperaturze od 4°C do 25°C. Nie zamrażać. Przed wykonaniem wstrzyknięcia roztwór należy ogrzać do temperatury pokojowej.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Suplasyn m.d. - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem