LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Suplasyn (Hyaluronic acid)

Produkt nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Suplasyn (WM) roztwór do wstrzykiwań 20 mg/2 ml 1 amp.-strzyk. 2 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
115,00
Cena
100% (zł):
115,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Suplasyn

Stada Arzneimittel AG

Suplasyn - skład

1 ampułkostrzykawka zawiera sterylny roztwór soli sodowej kwasu hialuronowego o stężeniu 20 mg/2 ml. Masa cząsteczkowa wynosi 500-1000 KDa.

Suplasyn - właściwości

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem mazi stawowej i odgrywa kluczową rolę w utrzymywaniu wewnętrznego, fizjologicznego środowiska stawu.

Suplasyn - zastosowanie

Wyrób medyczny Suplasyn jest wskazany do objawowego leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów, łagodząc ból i polepszając fizyczne czynności stawów. W tym samym czasie można leczyć kilka stawów.

Suplasyn - sposób podawania

Wyrób medyczny Suplasyn jest podawany w postaci iniekcji do jamy stawowej. Iniekcję wykonuje lekarz. Podaje się 1 wstrzyknięcie na tydzień przez 3 tygodnie. W zależności od stanu pacjenta można podać do 6 iniekcji.

Suplasyn - przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na składniki produktu. Należy uwzględnić przeciwwskazania i środki ostrożności obowiązujące dla dostawowego podawania leków. Preparat nie powinien być stosowany u pacjentów z zapaleniem lub podrażnieniem stawu, ponieważ działania niepożądane występują najczęściej u pacjentów, u których istnieje już zapalenie albo podrażnienie stawu. Nie zaleca się stosowania preparatu Suplasyn u dzieci ponieważ nie ma danych klinicznych dotyczących stosowania kwasu hialuronowego w tej grupie pacjentów. Iniekcje należy wykonywać na zdrowej skórze, bez widocznych zmian. Nie wstrzykiwać domięśniowo. W ciągu 24 do 48 godzin po podaniu preparatu Suplasyn pacjent powinien odpoczywać oraz unikać intensywnego wysiłku fizycznego w trakcie całego okresu leczenia.
Należy unikać stosowania preparatu Suplasyn z produktami używanymi do sterylizacji lub dezynfekcji zawierającymi roztwory czwartorzędowych soli amonowych.

Suplasyn - ciąża i karmienie piersią

Brak jest danych klinicznych dotyczących stosowania kwasu hialuronowego u kobiet w ciąży lub kobiet karmiących piersią, w związku z tym nie jest zalecane stosowanie preparatu Suplasyn u tych pacjentek.

Suplasyn - działania niepożądane

Po dostawowym podaniu preparatu może wystąpić przemijający, krótkotrwały ból. W leczonym stawie może wystąpić łagodna reakcja miejscowa w postaci bólu, uczucia gorąca, hipertermii, zaczerwienienia, wysięku, podrażnienia, opuchlizny lub zapalenia (jeśli takie objawy wystąpią, należy odciążyć staw oraz miejscowo obłożyć lodem). W przypadku większości pacjentów objawy ustępują w ciągu kilku dni. W niektórych przypadkach, łagodne reakcje miejscowe takie jak bolesność, podrażnienie, opuchlizna lub zapalenie stawu i wysięk mogą się nasilić, co ma związek z nadwrażliwością - w takich przypadkach może okazać się konieczne np. odessanie płynu stawowego. Miejscowym działaniom niepożądanym mogą towarzyszyć reakcje ogólne, takie jak gorączka, dreszcze lub reakcje sercowo-naczyniowe, a w rzadkich przypadkach reakcje anafilaktyczne. W bardzo rzadkich przypadkach po podaniu produktu Suplasyn obserwowano wysypkę, swędzenie, pokrzywkę, zapalenie błony maziowej i obniżenie ciśnienia krwi - jeśli wystąpią takie działania niepożądane, stosowanie preparatu należy przerwać.

Suplasyn - uwagi

Preparat jest przeznaczony do jednorazowego użytku. Przechowywać w temperaturze od 4°C do 25°C. Nie zamrażać. Przed wykonaniem wstrzyknięcia roztwór należy doprowadzić do temperatury pokojowej.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Suplasyn - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem