Supremin Max (Butamirate)
Nazwa handlowa | Postać | Dawka | Opakowanie | ![]() |
75+ | ![]() |
Odpłatność | Opłata pacjenta (zł) |
Cena 100% (zł) |
Wskazania refundacyjne Opis leku | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Supremin Max (OTC) | syrop | 7,5 mg/5 ml | 1 but. 150 ml | n.d. | 75+: n.d. | Ciąża: n.d. | Odpłatność: 100% | Opłata pacjenta (zł): 34,30 | Cena 100% (zł): 34,30 | Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny | |
|
Powiązane artykuły

Leki łagodzące kaszel u dzieci
Każdemu wakacyjnemu przeziębieniu może towarzyszyć kaszel. U dzieci twystępuje częściej niż u dorosłych i dzieci kaszlą przy prawie przy kazdym przeziębieniu.
Więcej »
Leki przeciwkaszlowe na kaszel suchy u dzieci
Leki przeciwkaszlowe hamują odruch kaszlu. Powinny być stosowane jedynie przez krótki czas dla złagodzenia suchego kaszlu najczęściej występującego na początku infekcji.
Więcej »
Leki przeciwkaszlowe na kaszel suchy
Leki bez recepty, które hamują odruch kaszlu, stosujemy w samodzielnym leczeniu kaszlu suchego o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu.
Więcej »Butamirat (Butamirate)
Czym jest butamirat Jakie są wskazania do stosowania butamiratu? Jakie są przeciwwskazania do stosowania butamiratu? Jakie są ostrzeżenia i środki ostrożności przy stosowaniu...
Więcej »Supremin Max
Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.
Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.
- Co zawiera Supremin Max?
- Jak działa Supremin Max?
- Kiedy stosować Supremin Max?
- Jak stosować Supremin Max?
- Kiedy Supremin Max nie może być stosowany?
- Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Supremin Max?
- Jak stosować Supremin Max z innymi lekami?
- Czy można stosować Supremin Max w ciąży i okresie karmienia piersią?
- Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Supremin Max?
- Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Supremin Max?
- Czy Supremin Max wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?
- Jak przechowywać Supremin Max?
- Produkty zawierające tę samą substancję czynną
Co zawiera Supremin Max?
Lek Supremin Max występuje w postaci syropu i jest dostępny bez recepty.
1 ml syropu zawiera 1,5 mg cytrynianu butamiratu. 5 ml syropu zawiera 7,5 mg cytrynianu butamiratu. Lek zawiera sorbitol - jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku; sorbitol może mieć lekkie działanie przeczyszczające.
Jak działa Supremin Max?
Butamirat hamuje odruch kaszlowy w ośrodkowym układzie nerwowym.
Kiedy stosować Supremin Max?
Lek Supremin Max jest stosowany w objawowym leczeniu ostrego, suchego kaszlu.
Jak stosować Supremin Max?
Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować dłużej niż 7 dni.
- Dorośli
15 ml syropu Supremin Max 4 razy na dobę. - Dzieci i młodzież
Młodzież w wieku powyżej 12 lat: 15 ml syropu Supremin Max 3 razy na dobę.
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 10 ml syropu Supremin Max 3 razy na dobę.
Dzieci w wieku od 3 do 6 lat: 5 ml syropu Supremin Max 3 razy na dobę.
Leku Supremin Max nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat.
Sposób podawania
Do opakowania leku dołączona jest miarka umożliwiająca odmierzenie odpowiedniej ilości syropu.
Kiedy Supremin Max nie może być stosowany?
Leku Supremin Max nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (butamirat) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku Supremin Max nie należy stosować, jeśli pacjent ma objawy ciężkiego zahamowania czynności ośrodka oddechowego. Nie stosować w pierwszym trymestrze ciąży.
Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Supremin Max?
Jeśli kaszel utrzymuje się dłużej niż 7 dni, należy skontaktować się z lekarzem.
Jak stosować Supremin Max z innymi lekami?
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Butamiratu nie należy stosować jednocześnie z lekami wykrztuśnymi, ze względu na hamowanie odruchu kaszlowego.
Czy można stosować Supremin Max w ciąży i okresie karmienia piersią?
Kobiety w ciąży lub karmiące piersią przed zastosowaniem leku Supremin Max powinny poradzić się lekarza. Lek Supremin Max jest przeciwskazany w pierwszym trymestrze ciąży.
Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Supremin Max?
Rzadko mogą wystąpić: senność, zawroty głowy, nudności, biegunka, pokrzywka.
Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Supremin Max?
W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Mogą wystąpić następujące objawy: senność, nudności, wymioty, biegunka, zawroty głowy i obniżenie ciśnienia tętniczego.
Czy Supremin Max wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?
Lek Supremin Max może powodować zawroty głowy lub senność i w związku z tym należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.
Jak przechowywać Supremin Max?
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk