LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Symibace (Cilazapril)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Symibace (Rp) tabletki powlekane 2,5 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
18,00
Cena
100% (zł):
18,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Symibace (Rp) tabletki powlekane 5 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
26,50
Cena
100% (zł):
26,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Symibace

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

SymPhar Sp. z o.o.

Co zawiera lek Symibace?

Lek Symibace występuje w postaci tabletek w 2 dawkach. Obie dawki leku są dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 2,5 mg lub 5 mg cylazaprylu. Tabletkę można podzielić na 2 równe dawki. Lek zawiera laktozę - jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa lek Symibace?

Cylazapryl należy do grupy leków nazywanych inhibitorami enzymu konwertazy angiotensyny (inhibitory ACE). Cylazapryl powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego i ułatwia sercu pompowania krwi w organizmie.

Kiedy stosować lek Symibace?

Lek Symibace jest stosowany u dorosłych pacjentów w leczeniu nadciśnienia tętniczego i przewlekłej niewydolności serca.
Lekarz może w ramach leczenia zalecić również inne leki do stosowania jednocześnie z lekiem Symibace.

Jak stosować lek Symibace?

Lekarz określi dawkę leku właściwą dla pacjenta oraz ustali czas leczenia. Nie należy przerywać leczenia bez konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować codziennie o tej samej porze; może być zażywany przed posiłkiem lub po posiłku. Tabletkę należy połknąć, popijając wodą.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Symibace?

Ważne jest regularne przyjmowanie leku Symibace. W przypadku gdy pacjent zapomni przyjąć dawkę leku, powinien opuścić pominiętą dawkę a następnie zażyć kolejną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Symibace nie może być stosowany?

Leku Symibace nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (cylazapryl) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować u osób z uczuleniem na jakikolwiek inny inhibitor ACE. Leku nie należy stosować, jeśli po przyjęciu innych inhibitorów ACE u pacjenta wystąpiło ciężkie działanie niepożądane o nazwie obrzęk naczynioruchowy; jeśli u pacjenta występuje wrodzony obrzęk naczynioruchowy lub obrzęk naczynioruchowy o nieznanej przyczynie (do objawów należy: obrzęk twarzy, warg, jamy ustnej lub języka). Nie wolno stosować tego leku po trzecim miesiącu ciąży.
Nie zaleca się stosowania leku Symibace u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Symibace?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Symibace lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad, w tym przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Po podjęciu decyzji o zastosowaniu leczenia lekarz określi zasady kontroli leczenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku. Podczas leczenia lekarz może monitorować czynność nerek, ciśnienie tętnicze oraz stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi. Należy poinformować lekarza o przyjmowaniu leku Symibace w następujących przypadkach: planowany zabieg chirurgiczny (również stomatologiczny); dializoterapia; planowane odczulanie na jad pszczół lub os; zabieg aferezy lipoprotein o małej gęstości (LDL) z użyciem siarczanu dekstranu.

Jak stosować lek Symibace z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Symibace w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie zaleca się stosować leku Symibace w pierwszych 3 miesiącach ciąży i nie wolno go stosować w ostatnich 6 miesiącach ciąży, ponieważ przyjmowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku. Jeśli pacjentka zaszła w ciążę podczas stosowania leku Symibace, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Lek Symibace nie jest zalecany podczas karmienia piersią, szczególnie w przypadku karmienia piersią noworodków lub wcześniaków.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Symibace?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie przyjmowania leku Symibace, są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Częste działania niepożądane tego leku to: zawroty głowy, kaszel, nudności, uczucie zmęczenia, ból głowy. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
W przypadku wystąpienia obrzęku naczynioruchowego (którego objawami mogą być: nagły obrzęk twarzy, gardła, warg lub jamy ustnej, trudności z oddychaniem lub połykaniem) należy przerwać stosowanie leku Symibace i natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się na oddział ratunkowy najbliższego szpitala.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Symibace?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku lub zażycia leku przez inną osobę należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy lek Symibace wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas stosowania leku Symibace mogą wystąpić zawroty głowy. Jest to bardziej prawdopodobne na początku leczenia. Jeśli u pacjenta wystąpią zawroty głowy, nie należy prowadzić pojazdów, posługiwać się narzędziami ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek Symibace?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25˚C.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Symibace - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Symibace - powiązane artykuły

Niedziela, 28 stycznia 2024

Symibace (Cilazapril) serie wycofane z obrotu oraz objęte zakazem wprowadzania do obrotu na terenie całego kraju --> Decyzje Głównego Inspektora Farmaceutycznego...

Więcej »
Sobota, 21 października 2023

Symibace (Cilazapril) serie wycofane z obrotu Decyzja Głównego Inspektora Farmaceutycznego dotycząca wycofania z obrotu serii produktu leczniczego Symibace (Cilazapril)...

Więcej »




banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem