LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Tabcin Trend (Paracetamol + Pseudoephedrine + Chlorpheniramine)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Tabcin Trend (OTC) kapsułki miękkie 250 mg + 30 mg + 2 mg 12 szt. n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 30,50 Cena 100% (zł): 30,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Tabcin Trend (OTC) kapsułki miękkie 250 mg + 30 mg + 2 mg 24 szt. n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 44,50 Cena 100% (zł): 44,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Powiązane artykuły

Leki złożone o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i przeciw katarowi stosujemy w infekcji z gorączką, bólami i katarem.

Więcej »

Tabcin Trend

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Bayer Sp. z o.o.

Skład

1 kapsułka zawiera: 250 mg paracetamolu, 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny oraz 2 mg maleinianu chlorfenyraminy. Preparat zawiera sorbitol i czerwień koszenilową.

Wskazania

Łagodzenie objawów grypy i przeziębienia przebiegających z gorączką, katarem, bólem gardła i drapaniem w gardle, kichaniem, bólem głowy, obrzękiem błony śluzowej nosa i zatok oraz uczuciem ogólnego rozbicia.

Dawkowanie

Preparatu nie należy stosować dłużej niż przez 5 dni, a w przypadku gorączki - dłużej niż przez 3 dni.

  • Dorośli i młodzież (od 15. roku życia)
    Połknąć 2 kapsułki, popijając niewielką ilością wody. Dawkę tę można przyjmować co 4 godziny, jednak nie częściej niż 3 razy na dobę.
  • Dzieci i młodzież
    Preparatu nie należy stosować u dzieci do 15. roku życia.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby

Preparat jest przeciwwskazany u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby (w skali Child-Pugh > 9). Pacjenci z niewydolnością wątroby (w skali Child-Pugh < 9) powinni stosować paracetamol ostrożnie.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek

Preparat jest przeciwwskazany u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Choroby układu oddechowego, takie jak chroniczne zapalenie oskrzeli, rozedma. Jaskra, przerost prostaty, choroby serca, nadciśnienie, cukrzyca i nadczynność tarczycy. U pacjentów przyjmujących leki przeciwdepresyjne z grupy inhibitorów MAO i przez 2 tygodnie po ich odstawieniu oraz u pacjentów leczonych zydowudyną. Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (ryzyko wystąpienia anemii hemolitycznej). Ciężka niewydolność wątroby (w skali Child-Pugh > 9). Ciężka niewydolność nerek. Dzieci do 15. roku życia.

Ciąża ikarmienie piersią

Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży, szczególnie w pierwszym trymestrze. Preparatu nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić: senność, suchość w jamie ustnej, pobudliwość, niepokój, zawroty głowy, bezsenność, strach, drżenia, halucynacje, napady padaczki; problemy z oddychaniem (skurcz oskrzeli), u pacjentów z nadwrażliwością na leki przeciwbólowe i przeciwreumatyczne może czasami dochodzić do nasilenia się objawów astmy; nudności, wymioty, niepokój w żołądku, biegunka, ból brzucha; rumień, bardzo rzadko reakcje alergiczne z zapalnymi zmianami skórnymi, wysypka, świąd, pokrzywka, obrzęk alergiczny i obrzęk naczynioruchowy, ostre uogólnione wysypki, wysypka polekowa, rumień wielopostaciowy, zespół Stevens-Jonsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka; zaburzenia hematologiczne (agranulocytoza, trombocytopenia, pancytopenia, leukopenia związane ze stosowaniem paracetamolu oraz anemia aplastyczna); ból głowy; bradykardia, nadciśnienie, tachykardia, kołatanie serca; trudności z oddawaniem moczu, uszkodzenie nerek zwłaszcza w przypadku przedawkowania; rzadko reakcje nadwrażliwości; niewydolność wątroby, zapalenie wątroby, zależna od dawki niewydolność wątroby, martwica wątroby (przewlekłe niekontrolowane stosowanie może prowadzić do zwłóknienia wątroby, marskości wątroby).

Uwagi

Ostrożnie stosować u pacjentów stosujących leki przeciwlękowe, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, inne leki sympatykomimetyczne, tj. zmniejszające przekrwienie, hamujące apetyt i leki psychostymulujące podobne do amfetaminy. W czasie stosowania preparatu nie należy spożywać alkoholu. Sportowców należy poinformować, że leczenie chlorowodorkiem pseudoefedryny może przyczynić się do dodatnich wyników testów antydopingowych.
Preparat może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem