LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Tadalafil Aurovitas (Tadalafil)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Tadalafil Aurovitas (Rp) tabletki powlekane 5 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
76,00
Cena
100% (zł):
76,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Tadalafil Aurovitas (Rp) tabletki powlekane 20 mg 4 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
35,50
Cena
100% (zł):
35,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Tadalafil Aurovitas

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.

Co zawiera Tadalafil Aurovitas?

Lek Tadalafil Aurovitas występuje w postaci tabletek w dwóch dawkach. Obie dawki leku są dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 5 mg lub 20 mg tadalafilu. Lek zawiera laktozę - pacjenci, u których stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, powinni skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa Tadalafil Aurovitas?

Tadalafil pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych członka, co umożliwia napływ krwi do członka podczas stymulacji seksualnej. Tadalafil pomaga osiągnąć wzwód jedynie po wcześniejszej stymulacji seksualnej. Tadalafil poprawia także przepływ krwi i powoduje rozluźnienie mięśni gruczołu krokowego i pęcherza, co może łagodzić objawy łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Kiedy stosować Tadalafil Aurovitas?

Lek Tadalafil Aurovitas w dawce 5 mg i 20 mg jest stosowany w leczeniu dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji (stanu, kiedy mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego).
Lek Tadalafil Aurovitas w dawce 5 mg jest także stosowany w leczeniu dorosłych mężczyzn z objawami ze strony układu moczowego spowodowanymi łagodnym rozrostem gruczołu krokowego.

Jak stosować Tadalafil Aurovitas?

Dawkę leku Tadalafil Aurovitas określa lekarz. Nie wolno przyjmować leku Tadalafil Aurovitas częściej niż raz na dobę. Przejmowanie leku Tadalafil Aurovitas raz na dobę umożliwia uzyskanie erekcji po stymulacji seksualnej w każdym punkcie czasowym w ciągu 24 godzin. Lek Tadalafil Aurovitas umożliwia osiągnięcie erekcji jedynie pod warunkiem wcześniejszego pobudzenia seksualnego.

Sposób podawania

Lek można zażywać niezależnie od posiłków. Tabletki należy połykać w całości, popijając niewielką ilością wody.

Kiedy Tadalafil Aurovitas nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (tadalafil) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Tadalafil Aurovitas nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Tadalafil Aurovitas?

Przed przepisaniem leku Tadalafil Aurovitas lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad oraz pełną analizę przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Po podjęciu decyzji o zastosowaniu leku, lekarz przekaże zasady kontroli podczas terapii. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku pacjent powinien zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Jeśli wystąpi nagłe pogorszenie widzenia lub nagła utrata wzroku, należy przerwać stosowanie leku Tadalafil Aurovitas i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Należy także przerwać stosowanie leku Tadalafil Aurovitas i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem w przypadku wystąpienia pogorszenia lub nagłej utraty słuchu. Lek Tadalafil Aurovitas nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.

Jak stosować Tadalafil Aurovitas z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Leku Tadalafil Aurovitas nie wolno przyjmować, jeśli pacjent przyjmuje takie leki jak: azotany (np. nitrogliceryna, monoazotan izosorbidu, diazotan izosorbidu); leki uwalniające tlenek azotu (np. azotyn amylu, molsidomina); riocyguat.

Jak stosować Tadalafil Aurovitas z jedzeniem i piciem?

Sok grejpfrutowy może wpływać na skuteczność leku Tadalafil Aurovitas - spożywając go należy zachować ostrożność. Spożywanie alkoholu może spowodować przemijające obniżenie ciśnienia tętniczego krwi - jeśli pacjent przyjął lek Tadalafil Aurovitas lub planuje jego przyjęcie, nie powinien spożywać dużych ilości alkoholu. Ponadto spożywanie alkoholu może wpływać na zdolność pacjenta do uzyskania erekcji.

Czy można stosować Tadalafil Aurovitas w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Tadalafil Aurovitas nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Tadalafil Aurovitas?

W trakcie stosowania leku Tadalafil Aurovitas mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu - są one szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Tadalafil Aurovitas i jak najszybciej zwrócić się po pomoc lekarską, jeśli wystąpi jakikolwiek z następujących objawów: reakcje alergiczne, w tym wysypki; ból w klatce piersiowej (nie wolno stosować azotanów, ale natychmiast zwrócić się po pomoc lekarską); przedłużona i bolesna erekcja po przyjęciu leku (jeśli wystąpiła taka erekcja i trwa nieprzerwanie dłużej niż 4 godziny, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem); nagła utrata widzenia.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Tadalafil Aurovitas?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem.

Czy Tadalafil Aurovitas wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Ponieważ u niektórych mężczyzn przyjmujących lek Tadalafil Aurovitas zgłaszano występowanie zawrotów głowy, należy poznać swoją reakcję na lek przed podjęciem decyzji o prowadzeniu samochodu lub obsługiwaniu maszyn.

Jak przechowywać Tadalafil Aurovitas?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Tadalafil Aurovitas - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Tadalafil Aurovitas - powiązane artykuły

Środa, 11 października 2023

Tadalafil Aurovitas (Tadalafil) wszystkie serie wstrzymane w obrocie Decyzja Głównego Inspektora Farmaceutycznego dotycząca wstrzymania w obrocie serii produktu leczniczego...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem