LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Tadalafil Belupo (Tadalafil)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Tadalafil Belupo (Rp) tabletki powlekane 5 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
63,00
Cena
100% (zł):
63,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Tadalafil Belupo (Rp) tabletki powlekane 20 mg 4 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
28,00
Cena
100% (zł):
28,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Tadalafil Belupo

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Belupo lijekovi i kozmetika d.d.

Co zawiera Tadalafil Belupo?

Lek Tadalafil Belupo występuje w postaci tabletek w dwóch dawkach. Obie dawki leku są dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 5 mg lub 20 mg tadalafilu. Lek zawiera laktozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa Tadalafil Belupo?

Po stymulacji seksualnej tadalafil pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych członka, co umożliwia napływ krwi do członka. Należy pamiętać, że tadalafil pomaga osiągnąć wzwód jedynie po wcześniejszej stymulacji seksualnej. Tadalafil poprawia także przepływ krwi i powoduje rozluźnienie mięśni gruczołu krokowego i pęcherza moczowego, łagodząc w ten sposób objawy łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Kiedy stosować Tadalafil Belupo?

Lek Tadalafil Belupo w dawce 5 mg i 20 mg jest stosowany do leczenia dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji (stanu, kiedy mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego).
Lek Tadalafil Belupo w dawce 5 mg jest także stosowany do leczenia dorosłych mężczyzn z objawami ze strony układu moczowego związanymi z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego.

Jak stosować Tadalafil Belupo?

Dawkę leku Tadalafil Belupo dla każdego pacjenta określa lekarz. Nie należy przyjmować leku Tadalafil Belupo częściej niż raz na dobę. Przejmowanie leku Tadalafil Belupo raz na dobę umożliwia osiągnięcie erekcji po stymulacji seksualnej w każdym punkcie czasowym w ciągu 24 godzin; lek nie zadziała przy braku stymulacji seksualnej.

Sposób podawania

Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Tabletki należy połykać w całości, popijając niewielką ilością wody.

Kiedy Tadalafil Belupo nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (tadalafil) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Tadalafil Belupo nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Tadalafil Belupo?

Przed zleceniem stosowania leku Tadalafil Belupo lekarz musi przeanalizować przeciwwskazania i środki ostrożności z tym związane. Po podjęciu decyzji o leczeniu lekarz przekaże zalecenia dotyczące kontroli terapii. Jeśli pacjent ma jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leczenia tym lekiem, powinien skontaktować się z lekarzem. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Należy przerwać przyjmowanie leku Tadalafil Belupo i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi nagłe pogorszenie widzenia lub nagła utrata wzroku albo wystąpi pogorszenie lub nagła utrata słuchu. Lek Tadalafil Belupo nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet.

Jak stosować Tadalafil Belupo z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Leku Tadalafil Belupo nie wolno przyjmować, jeśli pacjent przyjmuje takie leki jak: azotany (np. nitrogliceryna, monoazotan izosorbidu, diazotan izosorbidu); leki uwalniające tlenek azotu (np. azotyn amylu, molsidomina); riocyguat.

Jak stosować Tadalafil Belupo z jedzeniem i piciem?

Sok grejpfrutowy może wpływać na skuteczność leku Tadalafil Belupo - pijąc go należy zachować ostrożność. Spożywanie alkoholu może spowodować przemijające obniżenie ciśnienia krwi - jeśli pacjent przyjął lek Tadalafil Belupo lub planuje jego przyjęcie, nie powinien spożywać dużych ilości alkoholu. Ponadto spożywanie alkoholu może wpływać na zdolność pacjenta do osiągnięcia erekcji.

Czy można stosować Tadalafil Belupo w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Tadalafil Belupo nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Tadalafil Belupo?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Tadalafil Belupo, są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Tadalafil Belupo i jak najszybciej zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli pojawi się jakikolwiek z następujących objawów: reakcje alergiczne, w tym wysypki skórne; ból w klatce piersiowej (nie wolno przyjmować wówczas leków z grupy azotanów, ale natychmiast zwrócić się po pomoc lekarską); przedłużona i bolesna erekcja po przyjęciu leku (jeśli wystąpiła taka erekcja i trwa nieprzerwanie dłużej niż 4 godziny, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem); nagła utrata widzenia.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Tadalafil Belupo?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem.

Czy Tadalafil Belupo wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Pacjent powinien dokładnie poznać swoją reakcję na lek Tadalafil Belupo przed podjęciem decyzji o prowadzeniu samochodu lub obsługiwaniu maszyn, ponieważ podczas jego stosowania mogą wystąpić zawroty głowy.

Jak przechowywać Tadalafil Belupo?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Tadalafil Belupo - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem