LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Tadalafil SUN (Tadalafil)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Tadalafil SUN (Rp) tabletki powlekane 5 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
63,00
Cena
100% (zł):
63,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Tadalafil SUN (Rp) tabletki powlekane 10 mg 4 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
24,20
Cena
100% (zł):
24,20
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Tadalafil SUN (Rp) tabletki powlekane 20 mg 4 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
31,90
Cena
100% (zł):
31,90
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Tadalafil SUN

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Sun Pharmaceutical Industries Europe B.V.

Co zawiera Tadalafil SUN?

Lek Tadalafil SUN występuje w postaci tabletek w trzech dawkach. Lek jest dostępny na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 5 mg, 10 mg lub 20 mg tadalafilu. Lek zawiera laktozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa Tadalafil SUN?

Tadalafil pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych członka po stymulacji seksualnej, umożliwiając w ten sposób napływ krwi do członka. Lek pomaga osiągnąć wzwód jedynie po wcześniejszym pobudzeniu seksualnym. Ponadto tadalafil poprawia przepływ krwi i powoduje rozluźnienie mięśni gruczołu krokowego i pęcherza, co może łagodzić objawy łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Kiedy stosować Tadalafil SUN?

Tadalafil SUN w dawce 5 mg, 10 mg i 20 mg jest lekiem przeznaczonym dla dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji (jest to stan, kiedy mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego).
Dodatkowo Tadalafil SUN w dawce 5 mg jest lekiem przeznaczonym dla dorosłych mężczyzn z objawami ze strony układu moczowego spowodowanymi częstym stanem chorobowym nazywanym łagodnym rozrostem gruczołu krokowego.

Jak stosować Tadalafil SUN?

Lekarz ustala dawkę leku Tadalafil SUN indywidualnie dla każdego pacjenta. Nie wolno przyjmować leku Tadalafil SUN częściej niż raz na dobę. Przejmowanie leku Tadalafil SUN raz na dobę umożliwia uzyskanie erekcji po stymulacji seksualnej w ciągu 24 godzin; lek nie zadziała bez wcześniejszej stymulacji seksualnej.

Sposób podawania

Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Tabletki należy połykać w całości, popijając niewielką ilością wody.

Kiedy Tadalafil SUN nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (tadalafil) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Tadalafil SUN nie jest przeznaczony do stosowania u osób w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Tadalafil SUN?

Przed przepisaniem leku Tadalafil SUN lekarz musi przeanalizować przeciwwskazania i środki ostrożności z tym związane. Po podjęciu decyzji o zastosowaniu leku, lekarz przekaże zasady kontroli podczas terapii. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku pacjent powinien zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Jeśli wystąpi nagłe pogorszenie widzenia lub nagła utrata wzroku, należy przerwać stosowanie leku Tadalafil SUN i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Należy także przerwać stosowanie leku Tadalafil SUN i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem w przypadku wystąpienia pogorszenia lub nagłej utraty słuchu. Lek Tadalafil SUN nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet.

Jak stosować Tadalafil SUN z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Leku Tadalafil SUN nie wolno przyjmować, jeśli pacjent przyjmuje takie leki jak: azotany (np. nitrogliceryna, monoazotan izosorbidu, diazotan izosorbidu); leki uwalniające tlenek azotu (np. azotyn amylu, molsidomina); riocyguat.

Jak stosować Tadalafil SUN z jedzeniem i piciem?

Sok grejpfrutowy może wpływać na skuteczność leku Tadalafil SUN - należy zachować ostrożność w przypadku jego spożywania. Spożywanie alkoholu może spowodować przemijające obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, dlatego jeżeli pacjent przyjął lek Tadalafil SUN lub planuje jego przyjęcie, nie powinien spożywać dużych ilości alkoholu. Ponadto spożywanie alkoholu może wpływać na zdolność do uzyskania erekcji.

Czy można stosować Tadalafil SUN w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Tadalafil SUN nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Tadalafil SUN?

Działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Tadalafil SUN zawiera ulotka dołączona do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Tadalafil SUN i natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną w momencie pojawienia się takich objawów jak: ból w klatce piersiowej (nie wolno przyjmować azotanów w celu złagodzenia bólu w klatce piersiowej lecz natychmiast zwrócić się po pomoc lekarską); przedłużona i niekiedy bolesna erekcja (jeśli erekcja trwa nieprzerwanie dłużej niż 4 godziny, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem); nagła utrata widzenia; nagłe pogorszenie lub utrata słuchu; reakcje alergiczne, w tym wysypka skórna.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Tadalafil SUN?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem.

Czy Tadalafil SUN wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Ponieważ u niektórych mężczyzn przyjmujących lek Tadalafil SUN zgłaszano występowanie zawrotów głowy, należy poznać swoją reakcję na lek przed podjęciem decyzji o prowadzeniu samochodu lub obsługiwaniu maszyn.

Jak przechowywać Tadalafil SUN?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Tadalafil SUN - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem