LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Tadalafil Teva (Tadalafil)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Tadalafil Teva (Rp) tabletki powlekane 5 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
63,50
Cena
100% (zł):
63,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Tadalafil Teva (Rp) tabletki powlekane 10 mg 4 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
46,50
Cena
100% (zł):
46,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Tadalafil Teva (Rp) tabletki powlekane 20 mg 4 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
59,50
Cena
100% (zł):
59,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Tadalafil Teva

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.

Co zawiera Tadalafil Teva?

Lek Tadalafil Teva występuje w postaci tabletek w trzech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 5 mg, 10 mg lub 20 mg tadalafilu. Lek zawiera laktozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa Tadalafil Teva?

Tadalafil działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Tadalafil pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem uprzedniego pobudzenia seksualnego. Ponadto tadalafil poprawia przepływ krwi i powoduje rozluźnienie mięśni gruczołu krokowego i pęcherza, co może łagodzić objawy łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Kiedy stosować Tadalafil Teva?

Lek Tadalafil Teva w dawce 5 mg, 10 mg i 20 mg jest stosowany w leczeniu dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji (stan, kiedy mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego).
Lek Tadalafil Teva w dawce 5 mg jest także stosowany w leczeniu dorosłych mężczyzn z objawami ze strony układu moczowego związanymi z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego.

Jak stosować Tadalafil Teva?

Dawkowanie leku Tadalafil Teva ustala lekarz. Leku Tadalafil Teva nie należy przyjmować częściej niż raz na dobę. Przejmowanie leku Tadalafil Teva raz na dobę umożliwia uzyskanie erekcji po stymulacji seksualnej w każdym punkcie czasowym w ciągu 24 godzin. Lek Tadalafil Teva umożliwia osiągnięcie erekcji jedynie pod warunkiem pobudzenia seksualnego.

Sposób podawania

Lek może być przyjmowany niezależnie od posiłków.

Kiedy Tadalafil Teva nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (tadalafil) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Tadalafil Teva nie należy stosować u osób w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Tadalafil Teva?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Tadalafil Teva lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad, biorąc pod uwagę przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem, podejmie decyzję o przepisaniu leku i czy konieczna jest szczególna kontrola pacjenta podczas terapii. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać przepisanej dawki leku. Jeśli wystąpi nagłe pogorszenie widzenia lub nagła utrata wzroku, należy wstrzymać się ze stosowaniem leku Tadalafil Teva i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Należy także przerwać stosowanie leku Tadalafil Teva i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem w przypadku wystąpienia pogorszenia lub nagłej utraty słuchu. Tadalafil Teva nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet.

Jak stosować Tadalafil Teva z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Leku Tadalafil Teva nie wolno przyjmować, jeśli pacjent przyjmuje takie leki jak: azotany (np. nitrogliceryna, monoazotan izosorbidu, diazotan izosorbidu); leki uwalniające tlenek azotu (np. azotyn amylu, molsidomina); riocyguat.

Jak stosować Tadalafil Teva z jedzeniem i piciem?

Sok grejpfrutowy może wpływać na skuteczność leku Tadalafil Teva - należy zachować ostrożność w przypadku jego spożywania. Spożywanie alkoholu może spowodować przemijające obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, dlatego jeżeli pacjent przyjął lek Tadalafil Teva lub planuje jego przyjęcie, nie powinien spożywać dużych ilości alkoholu. Ponadto spożywanie alkoholu może wpływać na zdolność do uzyskania erekcji.

Czy można stosować Tadalafil Teva w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Tadalafil Teva nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Tadalafil Teva?

Działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Tadalafil Teva zawiera ulotka dołączona do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Tadalafil Teva i natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną w sytuacji wystąpienia następujących objawów: ból w klatce piersiowej (nie wolno przyjmować azotanów w celu złagodzenia bólu w klatce piersiowej); przedłużona i niekiedy bolesna erekcja (jeśli erekcja trwa nieprzerwanie ponad 4 godziny, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem); nagła utrata widzenia; reakcje alergiczne, w tym wysypki.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Tadalafil Teva?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem.

Czy Tadalafil Teva wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Pacjent powinien poznać swoją reakcję na lek Tadalafil Teva przed podjęciem decyzji o prowadzeniu samochodu lub obsługiwaniu maszyn, ponieważ podczas jego stosowania mogą wystąpić zawroty głowy.

Jak przechowywać Tadalafil Teva?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Tadalafil Teva - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem