LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Tadamen (Tadalafil)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Tadamen (OTC) tabletki powlekane 10 mg 2 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
47,00
Cena
100% (zł):
47,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Tadamen

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Viatris Healthcare Sp. z o.o.

Co zawiera lek Tadamen?

Lek Tadamen występuje w postaci tabletek i jest dostępny bez recepty.
1 tabletka powlekana zawiera 10 mg tadalafilu. Lek zawiera laktozę - pacjenci, u których stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, powinni skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa lek Tadamen?

Tadalafil pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych prącia po stymulacji seksualnej, umożliwiając w ten sposób napływ krwi do prącia. Lek pomaga osiągnąć wzwód prącia jedynie po wcześniejszej stymulacji seksualnej.

Kiedy stosować lek Tadamen?

Lek Tadamen jest lekiem przeznaczonym dla dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji (stanem, kiedy mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać wzwodu prącia wystarczającego do odbycia stosunku płciowego).

Jak stosować lek Tadamen?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Nie należy zażywać większej liczby tabletek Tadamen niż wskazano w ulotce dla pacjenta. Nie należy przyjmować leku Tadamen jednocześnie z innymi lekami zawierającymi tę samą substancję czynną, czyli tadalafil.

  • Dorośli mężczyźni
    Zalecana dawka leku Tadamen to 1 tabletka 10 mg. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza. Lekarz po konsultacji może zalecić inny sposób dawkowania. Lek Tadamen można przyjąć przynajmniej 30 minut przed planowaną aktywnością seksualną; lek może być skuteczny do 36 godzin po przyjęciu tabletki. Lek należy stosować doraźnie, w miarę potrzeby. Nie należy przyjmować leku Tadamen częściej niż raz w tygodniu. Należy pamiętać, że lek nie zadziała przy braku stymulacji seksualnej.
  • Dzieci i młodzież
    Lek Tadamen nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby powinni omówić z lekarzem przyjmowanie leku.

Sposób podawania

Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Tabletki należy połykać w całości, popijając niewielką ilością wody.

Kiedy lek Tadamen nie może być stosowany?

Leku Tadamen nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (tadalafil) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie należy stosować, jeśli pacjent przyjmuje organiczne azotany, ponieważ ich jednoczesne przyjmowanie może prowadzić do niebezpiecznego zmniejszenia ciśnienia tętniczego; należy poinformować lekarza jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek leki z tej grupy - leki te są często stosowane w celu łagodzenia objawów dławicy piersiowej ("ból w klatce piersiowej"); w razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Nie należy stosować leku, jeśli lekarz zalecił pacjentowi unikać aktywności seksualnej. Nie stosować leku Tadamen, jeśli u pacjenta występuje ciężka choroba serca lub jeśli w ostatnim czasie pacjent przebył zawał serca lub udar. Jeśli u pacjenta występuje niskie ciśnienia krwi, niekontrolowane wysokie ciśnienie krwi lub niekontrolowane zaburzenia rytmu serca, nie należy stosować leku. Stosowanie tadalafilu jest przeciwwskazane, jeśli u pacjenta stwierdzono kiedykolwiek utratę wzroku w wyniku nietętniczej przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego, określanej jako „porażenie oka”. Stosowanie tadalafilu jest przeciwwskazane, jeśli pacjent przyjmuje riocyguat (lek stosowany w leczeniu nadciśnienia płucnego i przewlekłego zakrzepowo-zatorowego nadciśnienia płucnego); wykazano że tadalafil nasila działanie obniżające ciśnienie krwi przez ten lek; jeśli pacjent przyjmuje riocyguat lub nie jest tego pewien, powinien poinformować o tym lekarza.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Tadamen?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Tadamen należy skorzystać z dołączonego do opakowania kwestionariusza; w przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Jeśli po zastosowaniu leku Tadamen nie nastąpiła poprawa lub objawy nasilą się, należy skontaktować się z lekarzem. Przed przyjęciem leku Tadamen pacjent powinien skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą w następujących przypadkach: występowanie niedokrwistości sierpowatokrwinkowej, szpiczaka mnogiego, białaczki; stwierdzenie jakiegokolwiek zniekształcenia prącia; występowanie dolegliwości ze strony serca (lekarz oceni czy stan serca pozwala na dodatkowy wysiłek, jaki wiąże się z aktywnością seksualną). Należy przerwać stosowanie leku Tadamen i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi nagłe pogorszenie widzenia lub nagła utrata wzroku. Należy także przerwać stosowanie leku Tadamen i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi pogorszenie lub nagła utrata słuchu. Tadalafilu nie należy stosować jednocześnie z innymi doustnymi lub miejscowymi lekami stosowanymi w leczeniu zaburzeń erekcji. Leku nie należy stosować jednocześnie z terapiami tętniczego nadciśnienia płucnego (TNP) z zastosowaniem syldenafilu ani innymi inhibitorami PDE5. Przez 48 godzin po przyjęciu leku Tadamen nie wolno przyjmować leków zawierających syldenafil stosowanych w leczeniu zaburzeń erekcji lub w leczeniu nadciśnienia płucnego. Leku Tadamen nie należy przyjmować, jeśli nie stwierdzono zaburzeń erekcji. Lek Tadamen nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet. Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby powinni poinformować o tym lekarza. Lek Tadamen nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Przed przyjęciem leku Tadamen nie należy spożywać dużych ilości alkoholu.

Jak stosować lek Tadamen z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Nie należy przyjmować leku Tadamen jednocześnie z innymi lekami zawierającymi tę substancję czynną, czyli tadalafil. Nie należy stosować tadalafilu, jeśli pacjent przyjmuje leki z grupy azotanów ponieważ ich jednoczesne stosowanie może prowadzić do niebezpiecznego zmniejszenia ciśnienia tętniczego. Szczególnie istotne jest poinformowanie lekarza lub farmaceuty o przyjmowaniu następujących leków: riocyguat; leki alfa-adrenolityczne stosowane z powodu wysokiego ciśnienia krwi lub rozrostu prostaty; inne leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi; inhibitory 5-alfa-reduktazy stosowane w leczeniu łagodnego rozrostu prostaty; ketokonazol w tabletkach; inhibitory proteazy stosowane w leczeniu zakażeń wirusem HIV; fenobarbital, fenytoina i karbamazepina (leki przeciwdrgawkowe); ryfampicyna, erytromycyna, klarytromycyna (antybiotyki) lub itrakonazol (lek przeciwgrzybiczy); inne metody leczenia zaburzeń erekcji.

Jak stosować lek Tadamen z jedzeniem i piciem?

Sok grejpfrutowy może wpływać na skuteczność leku Tadamen - spożywając go należy zachować ostrożność. Spożywanie alkoholu może spowodować przemijające obniżenie ciśnienia tętniczego krwi - jeśli pacjent przyjął lek Tadamen lub planuje jego przyjęcie, nie powinien spożywać dużych ilości alkoholu. Ponadto spożywanie alkoholu może wpływać na zdolność pacjenta do osiągnięcia erekcji.

Czy można stosować lek Tadamen w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Tadamen nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Tadamen?

W trakcie stosowania leku Tadamen często mogą wystąpić bóle głowy, bóle pleców, bóle mięśni, bóle rąk i nóg, zaczerwienienie twarzy, przekrwienie śluzówki nosa, niestrawność. Niezbyt często: zawroty głowy, bóle brzucha, nudności, wymioty, zarzucanie treści żołądkowej do przełyku, niewyraźne widzenie, ból oczu, trudności z oddychaniem, przedłużająca się erekcja, krew w moczu, uczucie kołatania serca, szybkie bicie serca, wysokie ciśnienie krwi, niskie ciśnienie krwi, krwawienie z nosa, dzwonienie w uszach, obrzęk rąk, stóp lub kostek, uczucie zmęczenia. Rzadko obserwowano omdlenia, drgawki, przemijającą utratę pamięci, obrzęk powiek, zaczerwienienie oczu, nagłe pogorszenie słuchu lub nagłą głuchotę, pokrzywkę, krwawienie z prącia, krew w nasieniu, zwiększoną potliwość.
Należy przerwać stosowanie leku Tadamen i jak najszybciej zwrócić się po pomoc medyczną w momencie wystąpienia takich objawów jak: reakcje alergiczne, w tym wysypki skórne; ból w klatce piersiowej (nie wolno przyjmować wtedy azotanów lecz natychmiast zwrócić się po pomoc lekarską); przedłużona i czasem bolesna erekcja (jeśli wystąpiła taka erekcja i trwa nieprzerwanie dłużej niż 4 godziny, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem); nagła utrata widzenia.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Tadamen?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Tadamen wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Pacjent powinien dokładnie poznać swoją reakcję na lek Tadamen przed podjęciem decyzji o prowadzeniu samochodu lub obsługiwaniu maszyn, ponieważ podczas jego stosowania mogą wystąpić zawroty głowy.

Jak przechowywać lek Tadamen?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Tadamen - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem