LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Tadamen (Tadalafil)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Tadamen (Rp) tabletki powlekane 10 mg 2 szt. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 40,00 Cena 100% (zł): 40,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Tadamen

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Mylan Healthcare Sp. z o.o.

Co zawiera Tadamen?

Lek Tadamen występuje w postaci tabletek i jest dostępny na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 10 mg tadalafilu. Lek zawiera laktozę - pacjenci, u których stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, powinni skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa Tadamen?

Tadalafil pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych prącia po stymulacji seksualnej, umożliwiając w ten sposób napływ krwi do prącia. Lek pomaga osiągnąć wzwód prącia jedynie po wcześniejszej stymulacji seksualnej.

Kiedy stosować Tadamen?

Tadamen w dawce 10 mg jest lekiem przeznaczonym dla dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji (stanem, kiedy mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać wzwodu prącia wystarczającego do odbycia stosunku płciowego).

Jak stosować Tadamen?

Lekarz określa dawkę leku Tadamen właściwą dla danego pacjenta. Nie należy przyjmować leku Tadamen częściej niż raz na dobę. Tadamen można przyjąć przynajmniej 30 minut przed planowaną aktywnością seksualną; lek może być skuteczny do 36 godzin po przyjęciu tabletki. Należy pamiętać, że lek nie zadziała przy braku stymulacji seksualnej.

Sposób podawania

Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Tabletki należy połykać w całości, popijając niewielką ilością wody.

Kiedy Tadamen nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (tadalafil) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Tadamen nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Tadamen?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Tadamen lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad oraz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Po przepisaniu leku lekarz przekaże zalecenia dotyczące kontroli terapii. Jeśli pacjent ma jakiekolwiek wątpliwości związane z zastosowanym leczeniem, powinien skontaktować się z lekarzem. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Należy przerwać przyjmowanie leku Tadamen i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem w przypadku wystąpienia nagłego pogorszenia widzenia lub nagłej utraty wzroku, a także gdy wystąpi pogorszenie lub nagła utrata słuchu. Lek Tadamen nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet.

Jak stosować Tadamen z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Leku Tadamen nie wolno przyjmować, jeśli pacjent przyjmuje takie leki jak: azotany (np. nitrogliceryna, monoazotan izosorbidu, diazotan izosorbidu); leki uwalniające tlenek azotu (np. azotyn amylu, molsidomina); riocyguat.

Jak stosować Tadamen z jedzeniem i piciem?

Sok grejpfrutowy może wpływać na skuteczność leku Tadamen - spożywając go należy zachować ostrożność. Spożywanie alkoholu może spowodować przemijające obniżenie ciśnienia tętniczego krwi - jeśli pacjent przyjął lek Tadamen lub planuje jego przyjęcie, nie powinien spożywać dużych ilości alkoholu. Ponadto spożywanie alkoholu może wpływać na zdolność pacjenta do osiągnięcia erekcji.

Czy można stosować Tadamen w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Tadamen nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Tadamen?

W trakcie stosowania leku Tadamen mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu - są one szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Tadamen i jak najszybciej zwrócić się po pomoc medyczną w momencie wystąpienia takich objawów jak: reakcje alergiczne, w tym wysypki skórne; ból w klatce piersiowej (nie wolno przyjmować wtedy azotanów lecz natychmiast zwrócić się po pomoc lekarską); przedłużona i czasem bolesna erekcja (jeśli wystąpiła taka erekcja i trwa nieprzerwanie dłużej niż 4 godziny, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem); nagła utrata widzenia.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Tadamen?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem.

Czy Tadamen wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Pacjent powinien dokładnie poznać swoją reakcję na lek Tadamen przed podjęciem decyzji o prowadzeniu samochodu lub obsługiwaniu maszyn, ponieważ podczas jego stosowania mogą wystąpić zawroty głowy.

Jak przechowywać Tadamen?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem