LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Tadaxin (Tadalafil)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Tadaxin (Rp) tabletki powlekane 5 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
60,00
Cena
100% (zł):
60,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Tadaxin (Rp) tabletki powlekane 10 mg 4 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
26,50
Cena
100% (zł):
26,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Tadaxin (Rp) tabletki powlekane 20 mg 4 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
33,00
Cena
100% (zł):
33,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Tadaxin

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Synoptis Pharma Sp. z o.o.

Co zawiera Tadaxin?

Lek Tadaxin występuje w postaci tabletek w trzech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 5 mg, 10 mg lub 20 mg tadalafilu. Lek zawiera laktozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa Tadaxin?

Tadalafil pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych członka, co zwiększa napływ krwi do członka podczas podniecenia seksualnego. Tadalafil pomaga osiągnąć wzwód jedynie po wcześniejszym pobudzeniu seksualnym. Ponadto tadalafil poprawia przepływ krwi i powoduje rozluźnienie mięśni gruczołu krokowego i pęcherza, co może łagodzić objawy łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Kiedy stosować Tadaxin?

Lek Tadaxin w dawce 5 mg, 10 mg lub 20 mg jest stosowany w leczeniu dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji (stan, kiedy mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego).
Lek Tadaxin w dawce 5 mg jest także stosowany w leczeniu dorosłych mężczyzn z objawami ze strony układu moczowego spowodowanymi łagodnym rozrostem gruczołu krokowego.

Jak stosować Tadaxin?

Dawkowanie leku Tadaxin ustala lekarz. Leku nie należy przyjmować częściej niż raz na dobę. Przejmowanie leku raz na dobę umożliwia uzyskanie erekcji po stymulacji seksualnej w każdym momencie w ciągu 24 godzin. Lek Tadaxin umożliwia osiągnięcie erekcji jedynie po wcześniejszym pobudzeniu seksualnym.

Sposób podawania

Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Tabletki należy połykać w całości, popijając niewielką ilością wody.

Kiedy Tadaxin nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (tadalafil) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Tadaxin nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Tadaxin?

Przed zleceniem leku Tadaxin lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad, uwzględniając wszystkie przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Podejmie decyzję o jego zastosowania przez pacjenta określi zasady kontroli pacjenta. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać przepisanej dawki leku. Należy przerwać stosowanie leku Tadaxin, jeśli wystąpi nagłe pogorszenie widzenia lub nagła utrata wzroku, i natychmiast skontaktować się z lekarzem. Należy także przerwać stosowanie leku Tadaxin, jeśli wystąpi pogorszenie lub nagła utrata słuchu, i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Tadaxin nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet.

Jak stosować Tadaxin z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Leku Tadaxin nie wolno stosować, jeśli pacjent przyjmuje następujące leki: azotany (np. nitrogliceryna, monoazotan izosorbidu, diazotan izosorbidu); leki uwalniające tlenek azotu (np. azotyn amylu, molsidomina); riocyguat.

Jak stosować Tadaxin z jedzeniem i piciem?

Sok grejpfrutowy może wpływać na skuteczność leku Tadaxin - należy zachować ostrożność w przypadku jego spożywania. Spożywanie alkoholu może spowodować przemijające obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Jeżeli pacjent przyjął lek Tadaxin lub planuje jego przyjęcie, nie powinien spożywać dużych ilości alkoholu. Ponadto spożywanie alkoholu może wpływać na zdolność do uzyskania erekcji.

Czy można stosować Tadaxin w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Tadaxin nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Tadaxin?

Działania niepożądane opisywane podczas stosowania leku Tadaxin są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Tadaxin i jak najszybciej zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli wystąpi jakikolwiek z następujących objawów: ból w klatce piersiowej (nie wolno przyjmować azotanów w celu złagodzenia bólu w klatce piersiowej, ale natychmiast zwrócić się po pomoc lekarską); przedłużona i bolesna erekcja (jeśli erekcja trwa nieprzerwanie dłużej niż 4 godziny, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem); nagła utrata widzenia; reakcje alergiczne, w tym wysypki.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Tadaxin?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem.

Czy Tadaxin wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

U niektórych mężczyzn przyjmujących lek Tadaxin mogą wystąpić zawroty głowy - pacjent powinien poznać swoją reakcję na lek przed podjęciem decyzji o prowadzeniu samochodu lub obsługiwaniu maszyn.

Jak przechowywać Tadaxin?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Tadaxin - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem