LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Telmix Plus (Telmisartan + Hydrochlorothiazide)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Telmix Plus (Rp) tabletki 40 mg + 12,5 mg 28 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
6,72
0,00
Cena
100% (zł):
14,21
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Telmix Plus (Rp) tabletki 80 mg + 12,5 mg 28 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
12,48
0,00
Cena
100% (zł):
27,46
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Telmix Plus (Rp) tabletki 80 mg + 25 mg 28 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
12,48
0,00
Cena
100% (zł):
27,46
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Telmix Plus

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Biofarm Sp. z o.o.

Co zawiera lek Telmix Plus?

Lek Telmix Plus występuje w postaci tabletek w trzech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.

 • Telmix Plus 40 mg + 12,5 mg
  1 tabletka zawiera 40 mg telmisartanu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu.
 • Telmix Plus 80 mg + 12,5 mg
  1 tabletka zawiera 80 mg telmisartanu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu.
 • Telmix Plus 80 mg + 25 mg
  1 tabletka zawiera 80 mg telmisartanu i 25 mg hydrochlorotiazydu.
  Lek zawiera laktozę - pacjenci, u których stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, powinni skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Jak działa lek Telmix Plus?

Lek Telmix Plus zawiera dwie substancje czynne: telmisartan i hydrochlorotiazyd. Telmisartan należy do grupy leków nazywanych antagonistami receptora angiotensyny II; działa rozkurczająco na naczynia krwionośne, co powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Hydrochlorotiazyd jest tiazydowym lekiem moczopędnym, który poprzez zwiększenie objętości wydalanego moczu powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego.

Kiedy stosować lek Telmix Plus?

Lek Telmix Plus 40 mg + 12,5 mg i Telmix Plus 80 mg + 12,5 mg jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego u osób dorosłych, u których ciśnienie tętnicze nie jest wystarczająco kontrolowane podczas stosowania wyłącznie telmisartanu.
Lek Telmix Plus 80 mg + 25 mg jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego u osób dorosłych, u których ciśnienie tętnicze nie jest wystarczająco kontrolowane podczas stosowania leku zawierającego telmisartan 80 mg + hydrochlorotiazyd 12,5 mg lub u osób dorosłych, u których uzyskano kontrolę ciśnienia tętniczego podczas jednoczesnego stosowania telmisartanu i hydrochlorotiazydu w oddzielnych lekach.

Jak stosować lek Telmix Plus?

Dawkę leku Telmix Plus i czas leczenia określa lekarz. Nie należy przerywać przyjmowania leku Telmix Plus bez konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować codziennie o tej samej porze, podczas posiłku lub niezależnie od posiłków. Tabletkę należy połknąć, popijając wodą lub innym napojem bezalkoholowym.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Telmix Plus?

Przyjmowanie leku Telmix Plus powinno być regularne. W przypadku pominięcia dawki leku należy ją przyjąć jak najszybciej, a następnie wrócić do zwykłego schematu dawkowania. Jeśli upłynęło więcej niż 12 godzin, należy pominąć zapomnianą dawkę i przyjąć zwykle stosowaną dawkę następnego dnia. Nie należy przyjmować dwóch tabletek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Telmix Plus nie może być stosowany?

Leku Telmix Plus nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (telmisartan lub hydrochlorotiazyd), pochodne sulfonamidowe lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek nie może być stosowany, jeśli u pacjenta występuje: ciężkie zaburzenie czynności nerek; ciężkie zaburzenie czynności wątroby; niskie stężenie potasu lub wysokie stężenie wapnia we krwi, których nie można wyrównać leczeniem. Leku Telmix Plus nie wolno stosować po trzecim miesiącu ciąży.
Nie zaleca się stosowania leku Telmix Plus u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Telmix Plus?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Telmix Plus konieczny jest wywiad lekarski oraz analiza przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Lekarz podejmie decyzję o leczeniu i przedstawi zalecenia dotyczące kontroli terapii. Należy zwrócić się do lekarza, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Podczas leczenia lekarz może zalecić regularną kontrolę czynności nerek, ciśnienia krwi i stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi. W trakcie przyjmowania leku Telmix Plus należy chronić skórę przed działaniem światła słonecznego i promieniowania UV. Należy unikać picia alkoholu podczas stosowania leku Telmix Plus.

Jak stosować lek Telmix Plus z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Telmix Plus w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania leku Telmix Plus w czasie pierwszych 3 miesięcy ciąży i nie wolno go stosować w ostatnich 6 miesiącach ciąży, ponieważ przyjmowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia lekiem Telmix Plus, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Nie zaleca się stosowania leku Telmix Plus podczas karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Telmix Plus?

Działania niepożądane związane z leczeniem lekiem Telmix Plus są szczegółowo omówione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Telmix Plus?

W przypadku przyjęcia większej liczby tabletek leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy lek Telmix Plus wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

U niektórych osób leczonych z powodu nadciśnienia mogą występować takie działania niepożądane jak zawroty głowy lub uczucie zmęczenia - jeśli po przyjęciu leku Telmix Plus wystąpią takie objawy, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek Telmix Plus?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Telmix Plus - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem