LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Logo Naczelnej Izby Lekarskiej Logo Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Logo Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego Logo Okręgowej Izby Lekarskiej Logo Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Tevimbra (Tislelizumab)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Tevimbra (Rpz) koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 10 mg/ml 2 fiolki
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Tevimbra

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

BeiGene Ireland Ltd.

Co zawiera lek Tevimbra?

Lek Tevimbra to koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji. Lek jest dostępny na receptę.
1 ml koncentratu zawiera 10 mg tislelizumabu. 1 fiolka o pojemności 10 ml zawiera 100 mg tislelizumabu.

Jak działa lek Tevimbra?

Lek zawiera tislelizumab, który należy do grupy leków nazywanych przeciwciałami monoklonalnymi. Jest to lek przeciwnowotworowy.

Kiedy stosować lek Tevimbra?

Lek Tevimbra jest stosowany u osób dorosłych w leczeniu:
- niedrobnokomórkowego raka płuca, który rozprzestrzenił się do innych części ciała, nie był jeszcze leczony chemioterapią i którego nie można usunąć chirurgicznie (w tym leczeniu lek Tevimbra jest podawany w skojarzeniu z chemioterapią);
- niedrobnokomórkowego raka płuca, który rozprzestrzenił się do innych części ciała i był już leczony chemioterapią (w tym leczeniu lek Tevimbra jest podawany jako jedyny lek);
- gruczolakoraka żołądka lub połączenia przełykowo-żołądkowego, który rozprzestrzenił się do innych części ciała, nie był leczony przeciwnowotworowo oraz którego nie można usunąć chirurgicznie (w tym leczeniu lek Tevimbra podaje się w skojarzeniu z chemioterapią);
- raka płaskonabłonkowego przełyku, który rozprzestrzenił się do innych części ciała, nie był leczony przeciwnowotworowo i którego nie można usunąć chirurgicznie ani wyleczyć za pomocą ostatecznej chemioradioterapii (w tym leczeniu lek Tevimbra podaje się w skojarzeniu z chemioterapią);
- raka płaskonabłonkowego przełyku, który rozprzestrzenił się do innych części ciała, był już leczony lekami przeciwnowotworowymi i nie może być usunięty chirurgicznie (w tym leczeniu lek Tevimbra jest podawany jako jedyny lek).

Jak stosować lek Tevimbra?

Dawkowanie leku Tevimbra i czas leczenia określa lekarz.

Sposób podawania

Lek jest podawany przez lekarza lub pielęgniarkę we wlewie kroplowym do żyły co 3 tygodnie. Pierwsza dawka leku zostanie podana w infuzji trwającej 60 minut. Jeśli pierwsza dawka będzie dobrze tolerowana, następna infuzja może potrwać 30 minut.

Kiedy lek Tevimbra nie może być stosowany?

Leku Tevimbra nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (tislelizumab) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Tevimbra nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Tevimbra?

Leczenie lekiem Tevimbra będzie nadzorował lekarz doświadczony w leczeniu nowotworów. Po weryfikacji przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku, lekarz zadecyduje o rozpoczęciu terapii i przekaże zalecenia odnośnie kontroli skuteczności leczenia. Pacjent otrzyma Kartę Pacjenta, którą powinien zawsze nosić przy sobie i za każdym razem okazywać ją osobom z fachowego personelu medycznego po wystąpieniu objawów mogących wskazywać na działania niepożądane leku Tevimbra o podłożu immunologicznym, w celu szybkiego ustalenia rozpoznania i rozpoczęcia odpowiedniego leczenia. Przed leczeniem i regularnie w trakcie leczenia lekarz będzie zlecał pacjentowi badania czynności wątroby, badania czynności nerek, radiologiczne badania obrazowe, a także badania krwi w celu kontroli stężenia cukru we krwi i stężenia hormonów. Wszystkie wątpliwości związane ze stosowaniem leku Tevimbra należy omówić z lekarzem prowadzącym.

Jak stosować lek Tevimbra z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Tevimbra w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz indywidualnie omówi z pacjentką o możliwości zastosowania leku Tevimbra w okresie w ciąży. Pacjentki w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną antykoncepcję podczas leczenia lekiem Tevimbra i przez co najmniej 4 miesiące po przyjęciu jego ostatniej dawki (lekarz omówi z pacjentką skuteczne metody antykoncepcji). Nie należy karmić piersią dziecka podczas leczenia lekiem Tevimbra i przez co najmniej 4 miesiące po przyjęciu ostatniej dawki leku.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Tevimbra?

Podczas terapii lekiem Tevimbra mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu, które są szczegółowo omówione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Lek Tevimbra może powodować ciężkie działania niepożądane, które czasami mogą zagrażać życiu lub prowadzić do zgonu. Należy natychmiast powiadomić lekarza, jeśli podczas leczenia lekiem Tevimbra wystąpi jakikolwiek z poniższych ciężkich działań niepożądanych: zapalenie wątroby lub inne problemy dotyczące wątroby, zapalenie nerek, zapalenie płuc, zapalenie jelita grubego, ciężkie reakcje skórne, problemy dotyczące nadnerczy, przysadki mózgowej lub tarczycy, cukrzyca typu 1, zapalenie mięśni, zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie stawów, choroba zapalna o nazwie polimialgia reumatyczna, zapalenie osierdzia, zapalenie nerwów o nazwie zespół Guillaina-Barrégo, reakcja związana z infuzją.

Czy lek Tevimbra wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Tevimbra może powodować zmęczenie lub osłabienie - jeśli po podaniu leku pojawią się takie objawy, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn do czasu ustąpienia tych działań.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Tevimbra - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner