Dodaj do mojego indeksu leków »

Theraflu Extra Grip (Paracetamol+Phenylephrine+Pheniramine) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Odpłatność Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Theraflu ExtraGrip (OTC) proszek do sporządzania roztworu doustnego 650 mg + 10 mg + 20 mg 6 saszetek 75+: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 15,40 Cena 100% (zł): 15,40 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Theraflu ExtraGrip (OTC) proszek do sporządzania roztworu doustnego 650 mg + 10 mg + 20 mg 10 saszetek 75+: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 18,50 Cena 100% (zł): 18,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Theraflu ExtraGrip (OTC) proszek do sporządzania roztworu doustnego 650 mg + 10 mg + 20 mg 14 saszetek 75+: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 21,00 Cena 100% (zł): 21,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Theraflu Extra Grip

Informacja dla pacjenta

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.

SKŁAD
1 saszetka zawiera 650 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny i 20 mg maleinianu feniraminy. 1 saszetka zawiera 12,6 g sacharozy, żółcień pomarańczową i 42,2 mg sodu.

WSKAZANIA
Leczenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno – stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie.

DAWKOWANIE
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat
Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek. Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni.
Dzieci
Nie stosować preparatu u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Osoby w podeszłym wieku
Z uwagi na działanie fenylefryny zwężające naczynia, preparat należy stosować ostrożnie u pacjentów powyżej 70 lat ze schorzeniami układu krwionośnego.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek
Preparat jest przeciwwskazany w ciężkich zaburzeniach czynności wątroby lub nerek. Preparat należy stosować z ostrożnością u pacjentów ze schorzeniami wątroby lub nerek.
Sposób podawania
Zawartość 1 saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody. Przyjmować w postaci gorącego napoju.

PRZECIWWSKAZANIA
Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Ciężkie schorzenia układu krwionośnego, wątroby, nerek. Nadciśnienie tętnicze. Gruczolak gruczołu krokowego z tendencją do zalegania moczu. Niedrożność szyi pęcherza moczowego. Niedrożność odźwiernika dwunastnicy. Czynna choroba wrzodowa. Cukrzyca. Choroby płuc (w tym astma). Jaskra z wąskim kątem przesączania. Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Padaczka. Stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Dzieci w wieku poniżej 12 lat. Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Mogą wystąpić: pokrzywka, wysypka, napady astmy; zaparcia, biegunka, wzdęcia, nudności, wymioty, pieczenie w nadbrzuszu, uszkodzenie wątroby, suchość w jamie ustnej i gardle; senność, ból i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, drażliwość, nerwowość, rzadziej obserwowano śpiączkę, napady padaczki, zaburzenia ruchów dowolnych, zmiany w zachowaniu; tachykardia, kołatanie serca, wzrost ciśnienia krwi (zwłaszcza u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym), odruchowa bradykardia; trombocytopenia, leukopenia, niedokrwistość hemolityczna, a w pojedynczych przypadkach agranulocytoza; bolesne oddawanie moczu lub zatrzymanie moczu, utrudnienie mikcji (zwłaszcza u mężczyzn); rozszerzenie źrenic spowodowane jaskrą, suchość gałek ocznych, wpływ na funkcje wewnątrzwydzielnicze oraz inne regulujące metabolizm.

UWAGI
Podczas stosowania preparatu nie wolno pić napojów alkoholowych ze względu na ryzyko wystąpienia toksycznego uszkodzenia wątroby. Preparat może powodować senność; szczególną ostrożność powinni zachować prowadzący pojazdy i maszyny mechaniczne; uczucie senności może nasilać się u osób jednocześnie stosujących opisywany preparat i przyjmujących leki nasenne oraz napoje alkoholowe.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych