LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Theraflu Extra Grip (Paracetamol + Phenylephrine + Pheniramine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Theraflu ExtraGrip (OTC) proszek do sporządzania roztworu doustnego 650 mg + 10 mg + 20 mg 10 saszetek
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
28,00
Cena
100% (zł):
28,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Theraflu ExtraGrip (OTC) proszek do sporządzania roztworu doustnego 650 mg + 10 mg + 20 mg 14 saszetek
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
38,00
Cena
100% (zł):
38,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Theraflu Extra Grip

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.

Theraflu Extra Grip - skład

1 saszetka zawiera 650 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny i 20 mg maleinianu feniraminy. 1 saszetka zawiera 12,8 g sacharozy, 0,035 mg żółcieni pomarańczowej, 42,3 mg sodu, olej sojowy oraz glukozę.

Theraflu Extra Grip - wskazania

Leczenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie.

Theraflu Extra Grip - dawkowanie

  • Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat
    1 saszetka, w razie konieczności dawkę tę można powtarzać, lecz nie częściej niż co 4-6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 3-4 saszetki w ciągu doby (co odpowiada 2600 mg paracetamolu, 40 mg chlorowodorku fenylefryny i 80 mg maleinianu feniraminy). Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni. W przypadku objawów utrzymujących się przez ponad 5 dni lub gorączki trwającej ponad 3 dni pacjent powinien skonsultować się z lekarzem.
  • Dzieci
    Nie stosować preparatu u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby

W przypadku dorosłych pacjentów z masą ciała poniżej 50 kg, osób z niską lub średnią niewydolnością wątroby, zespołem Gilberta (hiperbilirubinemia rodzinna), odwodnionych, przewlekle niedożywionych, osób z chorobą alkoholową, nie należy stosować dobowej skutecznej dawki paracetamolu większej niż 60 mg na kg masy ciała na dobę (do 2 g na dobę, czyli maksymalnie zawartość 3 saszetek na dobę).

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek

W przypadku pacjentów z niewydolnością nerek jednorazowo należy przyjąć zawartość 1 saszetki (co odpowiada 650 mg paracetamolu i 10 mg chlorowodorku fenylefryny). Odstępy pomiędzy dawkami powinny wynosić: klirens kreatyniny 50-80 ml/min - 4 godziny; klirens kreatyniny 30-50 ml/min - 6 godzin; klirens kreatyniny 10-30 ml/min - 6 godzin; klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min - 8 godzin.

Sposób podawania

Zawartość 1 saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej ale nie wrzącej wody. Wypić po wystygnięciu do odpowiedniej temperatury.

Theraflu Extra Grip - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Nadwrażliwości na orzeszki ziemne albo soję. Stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Ciężkie schorzenia układu krwionośnego. Nadciśnienie tętnicze. Nadczynność tarczycy. Jaskra z wąskim kątem przesączania. Guz chromochłonny. Jednoczesne stosowanie trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych. Jednoczesne stosowanie leków blokujących receptory beta-adrenergiczne. Jednoczesne stosowanie innych leków sympatykomimetycznych. Okres ciąży i karmienia piersią. Dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Theraflu Extra Grip - ciąża i karmienie piersią

Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Theraflu Extra Grip - działania niepożądane

Często: senność; nudności, wymioty. Rzadko: nerwowość, bezsenność; zawroty głowy, ból głowy; tachykardia, kołatanie serca; nadciśnienie; suchość w ustach, zaparcia, dyskomfort w obrębie jamy brzusznej, biegunka; zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych; wysypka, świąd, rumień, pokrzywka; złe samopoczucie; nadwrażliwość, obrzęk naczynioruchowy. Bardzo rzadko: małopłytkowość, agranulocytoza, leukopenia, pancytopenia; ciężkie reakcje skórne, np. zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka.

Theraflu Extra Grip - uwagi

Preparat należy stosować ostrożnie u pacjentów, u których występuje: niewydolność nerek, niewydolność wątroby, ostre zapalenie wątroby, anemia hemolityczna, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, chroniczne niedożywienie i odwodnienie, choroby układu sercowo-naczyniowego, cukrzyca, przerost gruczołu krokowego, niedrożność odźwiernika dwunastnicy, choroba wrzodowa ze zwężeniem przewodu pokarmowego, padaczka, problemy z oddychaniem (takie jak astma, rozedma płuc, przewlekłe zapalenie oskrzeli). Podczas stosowania preparatu nie wolno pić napojów alkoholowych ze względu na ryzyko wystąpienia toksycznego uszkodzenia wątroby.
Preparat może powodować senność - należy zachować szczególną ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów, obsługiwania maszyn lub wykonywania innych prac wymagających sprawności psychofizycznej.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Theraflu Extra Grip - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Theraflu Extra Grip - powiązane artykuły

Leki złożone o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i przeciw katarowi stosujemy w infekcji z gorączką, bólami i katarem.

Więcej »




banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem