LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Travisto Activ (Aloe + Fumaria officinalis + Boldaloin)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Travisto Activ (OTC) tabletki 15 mg + 10 mg + 1 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
15,50
Cena
100% (zł):
15,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Travisto Activ

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Co zawiera Travisto Activ?

Lek Travisto Activ występuje w postaci tabletek i jest dostępny bez recepty.
1 tabletka zawiera 15 mg wyciągu suchego z alony (co odpowiada 3,15-3,745 mg hydroksyantrachinonów w przeliczeniu na aloinę), 10 mg wyciągu suchego z ziela dymnicy i 1 mg boldyny. Lek zawiera sacharozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Kiedy stosować Travisto Activ?

Lek Travisto Activ jest stosowany:
- w zaburzeniach trawienia (wzdęcia, uczucie pełności, odbijania) spowodowanych zaburzeniami wydzielania żółci np. po przebytej cholecystektomii (usunięcie pęcherzyka żółciowego) i w lekkich skurczowych dolegliwościach żołądkowo-jelitowych;
- w celu regulacji częstości wypróżnień (w zaparciach występujących sporadycznie związanych ze zmianą diety, miejsca pobytu).

Jak stosować Travisto Activ?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Leku Travisto Activ nie wolno stosować dłużej niż 7-10 dni. Nie należy przekraczać zalecanej dawki.

  • Dorośli
    W zaburzeniach trawienia i w lekkich skurczowych dolegliwościach żołądkowo-jelitowych: 1 do 2 tabletek Travisto Activ na dobę przed posiłkami nie częściej niż 4 razy na dobę; nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę.
    W zaparciach występujących sporadycznie: 3 do 5 tabletek Travisto Activ raz na dobę, wieczorem przed snem; wystarczające jest przyjęcie leku od dwóch do trzech razy w tygodniu.
  • Dzieci i młodzież
    Leku Travisto Activ nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
Sposób podawania

Lek podaje się doustnie.

Kiedy Travisto Activ nie może być stosowany?

Leku Travisto Activ nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek Travisto Activ jest przeciwwskazany w przypadku występowania choroby wrzodowej żołądka i (lub) dwunastnicy, niedrożności dróg żółciowych, niewydolności wątroby, żółtaczki, ostrych stanów zapalnych dróg żółciowych, nerek i jelit, bólów brzucha niewiadomego pochodzenia, silnego odwodnienia i niedoboru elektrolitów. Leku nie należy stosować jeśli pacjentka ma menstruację, jest w ciąży lub karmi piersią. Nie stosować leku Travisto Activ u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Travisto Activ?

Jeśli po 7 dniach stosowania objawy utrzymują się lub nasilają, należy skontaktować się z lekarzem. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Travisto Activ należy skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjent przyjmuje glikozydy nasercowe, leki przeciwarytmiczne, leki powodujące wydłużenie odstępu QT, leki moczopędne, adrenokortykosteroidy lub korzeń lukrecji; jeśli pacjent ma problemy z wypróżnieniem oraz niediagnozowane, ostre lub uporczywe dolegliwości żołądkowo-jelitowe, np. ból brzucha, nudności i wymioty (objawy te mogą być oznaką potencjalnej lub istniejącej niedrożności jelit); jeśli pacjent stosuje przewlekle leki przeczyszczające (stosowanie przewlekłe leków przeczyszczających może doprowadzić do zaburzenia czynności jelit i uzależnienia); jeśli pacjent ma zaburzenia czynności nerek (mogą wystąpić zaburzenia elektrolitowe); jeśli pacjent ma kamicę nerkową lub kamicę pęcherzyka żółciowego. Leki zawierające aloes powinny być stosowane jedynie wówczas, gdy zmiana diety lub stosowanie leków zmniejszających wchłanianie wody w jelicie nie przyniesie efektu terapeutycznego.

Jak stosować Travisto Activ z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Leku Travisto activ nie należy stosować jednocześnie z warfaryną, lekami moczopędnymi, adrenokortykosteroidami i preparatami zawierającymi korzeń lukrecji. Hipokaliemia, będąca skutkiem długotrwałego nadużywania środków przeczyszczających nasila działanie glikozydów nasercowych i wchodzi w interakcje z lekami przeciwarytmicznymi, lekami indukującymi występowanie rytmu zatokowego (np. chinidyna) i lekami powodującymi wydłużenie odstępu QT.

Czy można stosować Travisto Activ w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania leku Travisto Activ w okresie ciąży i karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Travisto Activ?

Mogą wystąpić następujące objawy niepożądane: kurczowe bóle żołądkowo-jelitowe, melanoza okrężnicy (łagodne zaburzenia pigmentacji ściany okrężnicy rozpoznawane podczas kolonoskopii); reakcje nadwrażliwości; zaburzenie równowagi elektrolitowej; białkomocz, krwiomocz; żółte lub czerwono-brązowe (zależne od pH) zabarwienie moczu przez metabolity aloesu.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Travisto Activ?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Długotrwałe stosowanie dawek wielokrotnie przekraczających przeciętnie stosowane może wywołać nagły i ostry ból żołądka, ciężką biegunkę powodującą utratę płynów i elektrolitów. Biegunka może powodować hipokaliemię i może prowadzić do chorób serca i astenii mięśniowej, szczególnie gdy stosowane są również glikozydy nasercowe, leki moczopędne, adrenokortykosteroidy lub korzeń lukrecji. Przewlekłe przedawkowanie antrachinowych leków przeczyszczających może prowadzić do toksycznego zapalenia wątroby.

Czy Travisto Activ wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Dotychczas nie stwierdzono negatywnego wpływu leku Travisto Activ na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn.

Jak przechowywać Travisto Activ?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Travisto Activ - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Travisto Activ - powiązane artykuły

W dolegliwościach wątrobowych stosujemy leki ochraniające i regenerujące komórki wątroby, leki żółciotwórcze i żółciopędne oraz rozkurczowe.

Więcej »

Postępowanie należy zacząć od leków działających najłagodniej. Zobacz produkty na zaparcia dostępne bez recepty mogą być lekami lub wyrobami medycznymi.

Więcej »




banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem