LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Travoprost + Timolol Medical Valley (Travoprost + Timolol)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Travoprost + Timolol Medical Valley (Rp) krople do oczu, roztwór 40 µg + 5 mg/ml 1 but. 2,5 ml
Refundacja
R
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
3,72
0,00
Cena
100% (zł):
32,69
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Travoprost + Timolol Medical Valley

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Medical Valley Invest AB

Co zawiera lek Travoprost + Timolol Medical Valley?

Lek Travoprost + Timolol Medical Valley to krople do oczu, które są dostępne na receptę.
1 ml roztworu zawiera 40 mikrogramów trawoprostu i 5 mg tymololu (w postaci maleinianu). Lek zawiera chlorek benzalkoniowy, który może powodować podrażnienie oczu. Lek zawiera hydroksystearynian makrogologlicerolu, który może powodować reakcje skórne.

Jak działa lek Travoprost + Timolol Medical Valley?

Lek zawiera dwa składniki - trawoprost i tymolol, które obniżają ciśnienie wewnątrz oka. Trawoprost jest analogiem prostaglandyn działającym poprzez zwiększenie odpływu płynu z oka, co obniża jego ciśnienie. Tymolol jest lekiem blokujące receptory beta-adrenergiczne, który działa poprzez zmniejszenie wytwarzania płynu wewnątrz oka.

Kiedy stosować lek Travoprost + Timolol Medical Valley?

Lek Travoprost + Timolol Medical Valley jest stosowany do leczenia wysokiego ciśnienia w oku u dorosłych, w tym u pacjentów w podeszłym wieku.

Jak stosować lek Travoprost + Timolol Medical Valley?

Lekarz przedstawi zasady dawkowania leku Travoprost + Timolol Medical Valley. Lek należy stosować tak długo, jak zalecił lekarz. Nie wolno przerywać stosowania leku bez konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Lek jest przeznaczony do podawania wyłącznie do oka. Należy go stosować każdego dnia o tej samej porze. Należy zapoznać się z instrukcją podawania leku dołączoną do opakowania i stosować się do zaleceń w niej zawartych.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Travoprost + Timolol Medical Valley?

W przypadku pominięcia dawki leku, należy kontynuować jego stosowanie według normalnego schematu dawkowania. Nie należy stosować dawki podwójnej, aby uzupełnić pominiętą dawkę. Dawka leku podawanego do chorego oka (oczu) nie powinna przekroczyć 1 kropli na dobę.

Kiedy lek Travoprost + Timolol Medical Valley nie może być stosowany?

Leku Travoprost + Timolol Medical Valley nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (trawoprost i tymolol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie należy stosować leku, jeśli pacjent jest uczulony na jakąkolwiek prostaglandynę lub leki blokujące receptory beta-adrenergiczne.
Lek Travoprost + Timolol Medical Valley nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Travoprost + Timolol Medical Valley?

Przed zaordynowaniem leku Travoprost + Timolol Medical Valley konieczne będzie przeanalizowanie przez lekarza przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Lekarz zadecyduje o rozpoczęciu leczenia i przekaże zalecenia dotyczące stosowania leku. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli podczas leczenia pojawią się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania leku. Należy poinformować lekarza, jeśli u pacjenta ma być wykonany jakikolwiek zabieg chirurgiczny. Przed zakropleniem leku należy usunąć soczewki kontaktowe i odczekać co najmniej 15 minut przed ponownym ich założeniem. Lek zawiera chlorek benzalkoniowy i w związku z tym może powodować podrażnienie oczu, zwłaszcza u osób z zespołem suchego oka lub zaburzeniami dotyczącymi rogówki - należy skontaktować się z lekarzem, jeśli po zastosowaniu leku pojawią się nieprawidłowe odczucia w oku, kłucie lub ból w oku.

Jak stosować lek Travoprost + Timolol Medical Valley z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
W razie jednoczesnego stosowania innych leków do oczu, należy zachować odstęp co najmniej 5 minut pomiędzy podaniem kolejnych leków.

Czy można stosować lek Travoprost + Timolol Medical Valley w ciąży i okresie karmienia piersią?

Pacjentki w ciąży lub karmiące piersią muszą o omówić z lekarzem, czy możliwe jest stosowanie leku Travoprost + Timolol Medical Valley w tym okresie.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Travoprost + Timolol Medical Valley?

W trakcie stosowania leku Travoprost + Timolol Medical Valley mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnej częstości występowania; objawy te są dokładnie opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Travoprost + Timolol Medical Valley?

W razie zastosowania większej ilości leku należy przepłukać oczy letnią wodą. Nie należy zakraplać więcej leku aż do normalnej pory podania następnej dawki.

Czy lek Travoprost + Timolol Medical Valley wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Travoprost + Timolol Medical Valley może powodować niewyraźne widzenie przez pewien czas po zastosowaniu - nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn dopóki objawy te nie ustąpią.

Jak przechowywać lek Travoprost + Timolol Medical Valley?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać butelkę w saszetce w celu ochrony przed światłem. Nie ma specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania leku po pierwszym otwarciu. Lek można stosować przez 4 tygodnie od pierwszego otwarcia butelki.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Travoprost + Timolol Medical Valley - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem