LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Trelegy Ellipta (Fluticasone furoate + Umeclidinium bromide + Vilanterol)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Trelegy Ellipta (Rp) proszek do inhalacji podzielony 92 µg + 55 µg + 22 µg 30 dawek
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
92,03
0,00
Cena
100% (zł):
235,72
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Trelegy Ellipta

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

GlaxoSmithKline Trading Services Ltd.

Co zawiera lek Trelegy Ellipta?

Lek Trelegy Ellipta to proszek do inhalacji podzielony. Lek jest dostępny na receptę.
1 pojedyncza inhalacja zapewnia dostarczanie dawki (dawka opuszczająca ustnik) zawierającej 92 mikrogramy furoinianu flutykazonu, 65 mikrogramów bromku umeklidyniowego (55 mikrogramów umeklidynium) oraz 22 mikrogramy wilanterolu (w postaci trifenylooctanu).
Lek zawiera laktozę, dlatego pacjenci, u których wcześniej stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów, powinni porozmawiać z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Jak działa lek Trelegy Ellipta?

Lek Trelegy Ellipta zawiera trzy składniki: furoinian flutykazonu, umeklidynium i wilanterol. Furoinian flutykazonu jest wziewnym kortykosteroidem, który zmniejsza stan zapalny, obrzęk i podrażnienie płuc. Umeklidynium i wilanterol są lekami rozszerzającymi oskrzela.

Kiedy stosować lek Trelegy Ellipta?

Lek Trelegy Ellipta jest stosowany w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) u dorosłych.

Jak stosować lek Trelegy Ellipta?

Lekarz ustala dawkowanie leku Trelegy Ellipta długość leczenia. Nie należy stosować więcej dawek niż zalecił lekarz. Nie należy samodzielnie przerywać leczenia, ponieważ objawy choroby mogą się nasilić.

Sposób podawania

Lek należy stosować wziewnie, tylko raz na dobę, o tej samej porze każdego dnia. Lek należy podawać wyłącznie z inhalatora dołączonego do opakowania. Należy postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania. Po zastosowaniu inhalatora należy przepłukać jamę ustną wodą aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia pleśniawek w jamie ustnej.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Trelegy Ellipta?

Lek należy stosować regularnie każdego dnia. W razie pominięcia zastosowania dawki leku należy przyjąć następną dawkę o zwykłej porze. Nie należy przyjmować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Trelegy Ellipta nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (furoinian flutykazonu, umeklidynium lub wilanterol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Trelegy Ellipta nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Trelegy Ellipta?

Przed rozpoczęciem leczenia lekiem Trelegy Ellipta konieczna jest analiza przeciwwskazań i środków ostrożności dla tego leku. Lekarz przedstawi zalecenia dotyczące dawkowania leku i kontroli choroby. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Jeżeli mimo stosowania leku objawy nasilą się lub wystąpi pogorszenie kontroli choroby, należy jak najszybciej zwrócić się do lekarza. Leku Trelegy Ellipta nie należy stosować do leczenia nagłego napadu duszności lub świszczącego oddechu - w takiej sytuacji należy zastosować szybko działający wziewny lek rozszerzający oskrzela (np. salbutamol), który pacjent powinien zawsze mieć przy sobie. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli podczas leczenia wystąpi nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia, a także jeśli pojawią się objawy świadczące o zwiększonym stężeniu cukru we krwi.

Jak stosować lek Trelegy Ellipta z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Trelegy Ellipta w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmie decyzję, czy lek Trelegy Ellipta będzie mógł być zastosowany u pacjentki, która jest w ciąży lub karmi piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Trelegy Ellipta?

W ulotce dołączonej do opakowania opisane są działania niepożądane leku Trelegy Ellipta. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy wstrzymać stosowanie leku Trelegy Ellipta i natychmiast zwrócić się po pomoc lekarską, jeśli pojawią się objawy reakcji alergicznej, takie jak: trudności z oddychaniem, świszczący oddech, kaszel, obrzęk twarzy lub ust, wysypka skórna, zaczerwienienie skóry, pokrzywka, nagłe osłabienie lub oszołomienie.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Trelegy Ellipta?

W razie zastosowania więcej dawek leku należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala.

Czy lek Trelegy Ellipta wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jest mało prawdopodobne, aby lek Trelegy Ellipta zaburzał zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Trelegy Ellipta?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 30ºC. Przechowywać inhalator w zamkniętym pokrytym folią zasobniku w celu ochrony przed wilgocią i należy go wyjąć bezpośrednio przed pierwszym użyciem. Inhalator może być stosowany nie dłużej niż 6 tygodni, licząc od dnia, w którym zasobnik został otwarty. Jeśli lek jest przechowywany w lodówce, przed użyciem należy pozostawić inhalator w temperaturze pokojowej przez co najmniej godzinę.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Trelegy Ellipta - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Trelegy Ellipta - powiązane artykuły

Piątek, 15 kwietnia 2022

Majowa lista refundacyjna - zobacz zmiany Majowa lista refundacyjna – informacje ogólne Majowa lista refundacyjna – zmiany dopłat pacjenta do leków Majowa lista...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem